VJ Bij de voorplaat Ik wens de burgerij ware ge meenschapszin. Wel kort ï52 en neemt er drie. Wanneer ook de journalisten aan de worstebroodjes toe zijn, verstomt alle gezang on middellijk. „Net de bruiloft van Kloris en Roosje", zegt de Wethouder van Onderwijs, „naar mijn smaak hoort daar een vers bij." En hij kijkt schuins naar de Wethouder van Cul turele Zaken. „Aan mijn lijf geen polonaise" antwoordt deze; „houdt U er rekening mee, dat ik ook de Tech nische Bedrijven nog onder me heb; gas en cultuur. nee ik weet er echt geen rijmpje op." „Mogen wij dan een Nieuwjaarswens opzeggen," zegt Jan en hand in hand met z'n Kaat gaat hij vóór de Burgemeester staan. Jan: Heer Burgemeester, Wethouders, journalisten; Moge dit nieuwe jaar U allen zonder twist en Tweedracht werkzaam zien voor 't welzijn onzer stede; Het zij een jaar van noeste arbeid, eendracht, vrede. Zó heb ik je gezien, oud Sterrebos, voor de laatste maal in bruidelijke tooi. Wist je niet, dat je lot bezegeld was? Of wist je het wèl en heb je daarom nog eenmaal je mooiste kleed aangedaan Wilde je laten zien, dat je veel meer waard was dan de drie millioen waarvoor je werd verkocht Dat je eigenlijk onbetaalbaar was? Die moeite was vergeefs! En toch weer niet, want de weinigen, die de supreme schoon heid van je laatste bruidstooi gezien heb ben, zullen die meedragen in hun hart als een kostbaar reliek heel hun leven lang. En hoeveel dat waard is, wie zal het zeggen? Kaat: Ik wens de vroedschap wijsheid en voortvarend streven Om onze nijvre stad een duw om hoog te geven Naar voorspoed en geluk, naar welvaart en gewin; Jan: Ons vers is uitadieuwij tweeën moeten scheien. Kaal: Een jaar is kort enwij moeten nog wat vrijen. „Bravo, bravo", zegt de Burge meester en alle aanwezigen geven een applausje weg. Dan serveert de secre taris de laatste worstebroodjes en als deze op zijn is ook het feest ineens op. „Kom", zegt de Burgemeester „het is bijna twee uur en voor mij is het morgen weer vroeg dag; we zullen gaan, mag ik de Heren verzoeken?. FINALE.amoroso con brio Het waren twee conincskinderen, si hadden malcander so lief. En de uurslag dreuntbom bomtwee zware slagen over de geluidloze stad. En maar sneeuwen sneeuwen DE RIJMENDE KRUIDENIER Een kruidenier in de Kreupelstraat had vroeger eens op Nieuwjaarsdag het volgende rijmpje op z'n deur geplakt: „Ik ben uit wensen met mijn wijf. Gesloten tot een uur of vijf". Kijk, zó was het in Oud-Schiedam! MAAR TOCH BELANGRIJK FILMAVOND Op Maandag, 5 Maart, geeft de Stich ting Natuurbescherming in samenwerking met De Schiedamse Gemeenschap weer een Filmavond in Gebouw „Irene". Vertoond zal worden de film van Svend Noldan: „EEN LIED VAN DE AARDE" Kaarten ad 50 ct. verkrijgbaar aan het bureau van De Schiedamse Gemeenschap, Nieuwstraat 12. Bij de plaat hiernaast Winnaar le prijs gevorderden fotowed strijd 1950. Foto Fh. M. Janssen „Ziezo", zegt het meisje Nieuw jaar, „ik weet zeker, dat dit nieuwe jaar voor twee mensen gelukkig be gonnen is. Is het niet zo?" „Hee rlijk", zegt Jan en Kaat fluistert „wij zijn U zó dankbaar, ik zal U nooit ver geten". „Maar nu moet ik toch heus gaan, lieve mensen; een jaar is zo kort en ik zou zo graag nog heel veel willen doen. Tot ziens en.... veel geluk..." Dan is er niets meer dan enkel stilte.... En kijk, daar begint het weer te sneeuwen. Grote, wollige vlokken be ginnen een rondo te dansen om twee gelukkige mensenkinderen, dicht- aaneen neergevlijd op een mollig tapijt van smetteloos wit. „Hoe lang kan het geluk wel duren, Jan? fluistert Kaat en Jan antwoordt: „zolang.... zolang als de liefde duurt". „Altijd? ....Jij bent mijn Kloris, Jan". „En jij mijn Roosje.... Kaat." En maar sneeuwen, sneeuwen En het carillon strooit zijn wijsje van een vol uur over het witte, dicht- gesneeuwde Schiedam: V.V.V. SCHIEDAM Er wordt hard aan gewerkt om komende maand de oprichtings-bijeenkomst te hou den voor een plaatselijk V.V.V. Een Comité van voorbereiding wordt samen gesteld. De Directeur van de Provinciale V.V/V. Zuid-Holland, de Heer Mr. R. H. Woltjer, zal het nut van een plaatselijk V.V.V. belichten. De Sectie V.V.V. zal, naar wij hopen, niet de minste vrucht zijn, ontbloeid aan de boom van De Schie damse Gemeenschap. VRIJE TIJDSBESTEDING Er is nog een vrucht, die te rijpen hangt een Sectie Vrije Tijdsbesteding, waarvan de oprichting eveneens in studie is. Ook deze sectie kan van enorme betekenis zijn voor de verenigingen, die op dit gebied in onze stad werkzaam zijn.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1951 | | pagina 12