Zang Filmavond MEEMWAARS VAN V- Sectie DE STICHTING NATUURBESCHERMING DE SCHIEDAMSE GEMEENSCHAP „Eeu lied van de aarde" 185 Wanneer het bestuur van de Y.V.V. een leden-register gaat aanleggen en dat zal ongetwijfeld het geval zijn dan zal Stamboeknummer 1 plechtig worden uitgereikt aan de heer D. M. v. d. Bos, Schiedamseweg, Kethel, die als eerste zich als lid heeft aangemeld ongeacht de schade daaraan verbon den. Vóórdat de vereniging dus bestaat is het eerste lid al ingeschreven. Ook al een uniek feit in de geschiedenis van Schiedam. Wie volgt? ORPHEUS en CAECILIA zingen onder auspiciën van De Schiedamse Gemeenschap Bij gelegenheid van het bezoek van diverse notabelen uit Wandsworth aan onze stad zal op Vrijdag 6 April in de Grote- of St. Janskerk een speciaal concert worden gegeven, dat door bovengenoemde mannenkoren zal wor den verzorgd. O.m. zullen worden uitgevoerd: de Frithjofsage van Max Bruch, de Alt- rhapsodie van Joh. Brahms, terwijl tot slot door beide koren het machtige dubbelkorige „Te Deum" van H. Cuij- pers ten gehore zal worden gebracht. De plaatselijke pers heeft dit a.s. gebeuren reeds uitvoerig aangekon digd en ziet een en ander als „uniek" en „waardevol". Dit gezamenlijk optreden van Or pheus en Caecilia nog niet eerder voorgekomen mag gezien worden als een goede vrucht van samenwerking in De Schiedamse Gemeenschap. Nadat het plan in de Sectie Zang naar voren was gekomen, hebben de betref fende besturen de détails nader uitge werkt en thans zijn 200 Schiedammers met enthousiasme aan het repeteren voor deze zeer bijzondere avond. Op de bijeenkomst van de Sectie Zang is tevens in principe besloten om een tweede Gemeenschaps-avond te organiseren en wel zo mogelijk op Woensdag 2 Mei a.s. Deze avond valt dus in de feestweek van 30 April tot en met 5 Mei. in samenwerking met: op Maandag 5 Maart te 8 uur, in gebouw „IRENE" Nieuwe Haven 155 Vertoond wordt de prachtige natuurfilm: van SVEND NOLDAN Kaarten ad 50 ct. verkrijgbaar bij: Bureau van De Schiedamse Gemeen schap, Nieuwstraat 12, telefoon 68043; F. van den Tempel, Marconistraat 65b en verder bij de Natuurwachten. De film: Een Lied van de Aarde, vervaardigd door de Arbeidsgroep van Svend Noldan, met Nederlandse tekst, gesproken door Ben Royaards, tracht in een reeks schone en fantastische beelden een idee te geven van de wordingsgeschiedenis van de aarde en het leven in zijn bonte ver scheidenheid in Microkosmos. De film is een conceptie van een groot natuurvriend, die een open oog heeft voor al wat mooi en belangrijk is, hetzij uiterst klein, hetzij onmeet baar als het overweldigend sterren-firmament. lIGENLIJK heb ik Schiedam altijd /'.„niks an" gevonden. Der is zo weinig te beleven voor een mus: geen korenvelden en nauwelijks hier en daar een paardenstal'. Als het niet was om Jantje Mos zou ik hier nooit willen wonen. Jan Mos is een echte lieverd. Toen ik het vorig jaar met Pa en Ma mee naar de kermis mocht heb ik hem leren kennen. We zaten juist gezellig bij de oliebollenkraam wal kruimels te pikken toen hij voorbijkwam. Wal zag hij er deftig uit met zijn Zondagse bef en zijn gepommadeerde kuifje. Echt een mus om zo verliefd op te worden. Dat zei ik tegen Ma. „Kind, waar dénk je aan'." deed ze verontwaardigd, maar aan de manier ivaarop zij haar vlerken schudde merkte ik wel dat ze hem ook lang niet onaardig vond. „Ik zal eerst eens met zijn vader praten," sjirpte Pa...." Je moet niet denken dat ik mijn dochter aan de eerste de beste uilhuwelijk." Nou, en gisteren zijn we getrouwd. Omdat Jan iets aan de gemeente is hebben we direct een woning gekregen. Twee dakpannen-en-suite op de Grote Markt, recht tegenover het Stadhuis. Dat is reuze leuk. Ik kan vanuit onze slaapkamer precies zien wat er allemaal in de stad gebeurtWie er gaat trouwen, hoe diktvijls de bode een brief krijgt om op het bureau van de burgemeester te leggen of een gulden om in zijn zak te steken, of een sigaret om in zijn kamertje op te rokenIk zie hem diep buigen voor de wethouders, vriendelijk knikken tegen de raadsleden, aan zijn bol tikken naar een ambtenaar van de burgerlijke stand of vragen „Wat mot je?" aan een gewoon mannetje. Als ik even de goot in wip zie ik in de Nieuwstraat de lange stoet van mensen, die een huis willen hebben, gelukkige vaders, die een kind gaan aangeven, zenuwachtige meisjes, die „de afdeling aanstaande hutvelijken" vragen, deftige lieden, die een pas komen halen. Ja, als ik het zo allemaal eens bekijk, geloof ik toch wel, dat ik het hier zal ivennen.Maar daar komt Jan. ik ga zijn graantje klaar maken.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1951 | | pagina 17