Zal de weekmarkt weer verdwijnen? 17 6 Wij peilden veler meningen en De textiel trekt niet zo erg aan. Er is al veel onder de mensen sinds Korea „Als U het mij vraagt, die markt is geen blijvertje. De sfeer is er niet. De een is voor de ander bang gezien te worden, kopend op de markt. Neem nu Vlaardingen eens. Dat is een stuk beter. Nee, ik geloof niet, dat de markt hier zal blijven." „De markt is in een ongunstig jaar getijde begonnen, maar toch geloof ik zeker te kunnen zeggen, dat zij ge toond heeft in een behoefte te voor zien. Het experiment is volkomen ge slaagd." „Wij mogen zeker niet ontevreden zijn over de resultaten van de eerste maanden. Over het algemeen zijn de markten momenteel niet daverend. Vooral in de echte kramerijen textiel en de artikelen, die niet onmiddellijk geconsumeerd worden is een sterke teruggang te bemerken. De mensen hebben in de zomer, bij het uitbreken van de Koreaanse oorlog, veel ingesla gen. Het geld is nu te schaars." Dit zijn een paar meningen, die wij peilden op de Vrijdagse weekmarkt, welke Schiedam na veel strijd inge steld heeft. Het zijn de meningen van de marktkooplieden en de enige me ning, die van het gunstige oordeel af week wij hebben er tientallen gevraagd opende dit artikel. Of er dan niets te wensen over zou zijn? „Nog steeds zouden wij een markt op Maandag prefereren, omdat het goed te merken is, dat het geld aan het eind van de week op is. De markt begint pas goed te lopen op Vrijdag middag, als het loonzakje ontvangen is." „Er staan vandaag het is een Vrijdag in Februari een aantal kramen leeg. Dat is niet verontrustend. De kooplui zijn gewend op Vrijdag hun inkopen te doen en het is op het (Vervolg van vorige pag.) jeugdbibliotheek zal men de jongeren de weg dienen te wijzen naar de grote boekenverzameling, die straks na hun rijpwording ook voor hen beschikbaar komt! De problemen, waarvoor de be sturen en het personeel van de open bare bibliotheken worden gesteld, zijn niet weinig in aantal. Met de groei van de stad neemt de behoefte aan decentralisatie van de bibliotheken meer en meer toe. In hoeverre hieraan tegemoet wordt gekomen, is te be merken aan de filialen, die reeds in de Gorzen en in Kethel werden ge sticht en waarbij zich straks ook nog het gebouwtje zal voegen, dat de ge meente-bibliotheek in het Oosten gaat neerzetten. Voor de eerste maal in Schiedam zal deze bibliotheek worden gehuisvest in een gebouw, dat als zodanig werd opgezet. Naast het maken van de vaak op technische en financiële barrières stui tende plannen dient men in de biblio theken echter een open oog te hebben voor de verhouding personeel-bezoe- kers. Voor het beroep van bibliotheek assistente worden terecht zeer zware eisen gesteld, want haar verantwoor delijkheid is groter dan de buiten staander wel zou vermoeden. Hoe vaak zou haar advies niet van doorslag gevende betekenis zijn voor de verdere ontwikkeling van de interessen van de vragende bezoekers! Villen wij de Schiedamse biblio theken in alle opzichten de plaats geven in onze gemeenschap, zoals deze door de initiatiefnemers destijds werd gedacht, dan zal het niet alleen nodig zijn nog veel meer Schiedammers de weg te wijzen naar de plaats, waar zij verantwoorde lectuur kunnen vinden, maar dan zal daarbinnen de sfeer dienen te zijn geschapen, waarin de minnaar van het boek en dat zijn er nog heel wat meer dan er tot dusver wer den genoteerd zich op zijn gemak kan gevoelen. Aan de leeszalen zelf om te beoordelen of men in alle op zichten aan de laatste eis voldoet.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1951 | | pagina 8