S£et(ie( Bespaar incassokosten 33 DE beste weg om eens naar Tuindorp Kethel te gaan, is niet over de Dam- laan, maar langs de Vlaardingerdijk, door Vlaardinger Ambacht naar Kethel- dorp. Wie in de polder heeft gezien wat Vlaardingen aan huizen heeft neergezet, begrijpt waarom deze weg de beste entree is. Hij ziet dan het verschil tussen de Schie- damse „Buiten"wijk, die al helemaal de indruk geeft een gesloten eenheid te zijn en de vrij heterogene goldrush-bouw van de Vlaardingse buren. Die goede indruk wordt nog sterker als. men temidden van de huizen loopt langs de lanen, die vriendelijk besloten zijn. Het heeft iets van een groot hofje. De kinderen spelen nu nog met de bouwmaterialen omdat de goede kinderspeelplaatsen niet klaar zijn. Zij hebben geen angst voor de splinters van het ruwe hout of de schram men van het ruwe ijzer. De tuintjes van vele blokken zijn in tussen aangelegd en langzamerhand komen de ligusters in het groen te staan. Zelfs is er een Meidoorn uit een oude stadstuin meegenomen om hier de kleuren-regen op nieuw te doen vallen. Zoveel mensen wonen er intussen, dat het verkeer zich met moeite over de Blauwe Brug wurmt en bus L te weinig rijdt om te voorzien in de behoefte. Toch geeft dat voorlopige isolement een sterk eigen ka rakter aan het Tuindorp. „Ik ga even het dorp in", zegt het jonge moedertje tot de buurvrouw en met de kinderwagen maakt zij het ritje naar Kethel-dorp om er de inkopen te doen. Het zou ons niet verwonderen, 'als in dit Tuindorp een klein gemeenschapje apart groeide, want de uiterlijke omstandigheden zijn er alle naar om hier een eigen sfeer te scheppen. Mits er van alle kanten ge waakt wordt, dat dit eigene niet tot isole ment en dus tot gemeenschap in verkom mering zal leiden. en maak het abonnementsgeld voor de 3e jaargang over op postrekening no. 549934 van De Schie- damse Gemeenschap. Ook kunt u het storten op onze rekening bij R. Mees ZoonenN. Haven. Het abonnementsgeld bedraagt ƒ3,voor Schie- dam en voor daarbuiten 3,25.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1951 | | pagina 13