auditie: Er komt 52 Meneerkan ik zo aanstonds ook niet eens een liedje zingen Een kameraad van mij heeft een moordstem. Laat hem zo ook eens voor de microfoon komen." „Als het even kan, willen wij onze instrumenten wel gaan halen. We hebben een bandje, dat is zo!" BEGRIJPT u waarom de organi satoren van de komende Vacan- tieweken geen moment geaarzeld hebben om een groot experiment te ondernemen? Bij zoveel enthousiast aanbod mocht de amateur-musici, die de kleinkunst tot hun domein gekozen hebben, de gelegenheid niet onthouden worden van zich te doen horen. Maar al was deze gedachte snel gemeen goed, heel anders werd het, toen men aan de practijk ging denken. Want de Vacantieweek moet een week zijn, waar het niet op de eerste plaats aankomt op de welwillendheid van het publiek, maar op de kwaliteit van datgene wat gebracht wordt. Men komt er niet met een aantal amateurs hun beste beentje te laten voorzetten. Men moet met deze krachten een avond zo gevarieerd vullen, dat men eigenlijk moeite heeft te geloven, dat dit alles door dilettanten tot stand kwam. Vandaar, dat op Donderdag 10 Mei drie heren, namens de Schiedamse Ge meenschap in aanwezigheid van ver tegenwoordigers van de sectie Muziek de inventaris eens hebben opgemaakt. Wat hieruit te voorschijn kwam, gaf hoop. Er zijn enkele goede ensem bles in Schiedam op verschillend ge bied. Merkwaardig is het, dat de Ha- waiian-muziek bij een kleine bezetting toch snel tot een bruikbaar optreden leidt. Een goed cowboy-orkestje deed zich horen en ook op ander gebied was de avond gevuld met tal van blijken, hoe serieus er tezamen ge werkt wordt. In vele gevallen zou een ervaren leiding nog betere resultaten te voor schijn kunnen toveren. Niet alleen op zuiver muzikaal gebied, maar ook op dat van de regie. Kleinkunst blijft Itespaar IncansoUoHten en maak het abonnementsgeld voor de 3e jaargang over op postrekening no. 549934 van De Schiedamse Gemeen schap. Ook kunt u het storten op onze rekening bij R. Mees Zoonen, N. Haven. Het abonnementsgeld be draagt ƒ3,voor Schiedam en voor daarbuiten f 3,25. een belangrijk show-element in zich verbergen en de wijze, waarop men zijn nummers „verkoopt", draagt tot het eindsucces belangrijk bij. In ieder geval heeft deze auditie twee positieve resultaten opgeleverd. Er is bekend wat er in Schiedam aan kleinkunst-ensembles werkt en zij zijn nu geformeerd in een onderafdeling kleinkunst vap de Sectie Muziek. Bo vendien weten de organisatoren van de Vacantieweek, waarop zij kunnen rekenen. Nog minder duidelijk is het resul taat van deze auditie geweest ten opzichte van het Revue-orkest. Want naast de ensembles waren ook alleen staande instrumentalisten uitgenodigd om te laten horen tot welke graad van geoefendheid zij gekomen waren. Het is immers de bedoeling een revue-or kest samen te stellen, dat onder leiding van Joop Walvis de komende grote Revue „Zie je wel... het kan!" zal begeleiden en omlijsten. Wat er op de avond zelf aanwezig was, kon de volledige bezetting niet leveren. Vooral de strijkers-groep bleef verre onder de voorgenomen sterkte. Toch is er hoop, dat het revue-orkest vrijwel geheel uit amateur-musici van Schiedam kan worden samengesteld. Waar de bundeling van de diverse krachten in Schiedam tot nu toe steeds geleid heeft tot een opvoering van het technisch en artistieke peil van de be trokkenen een kant van dit ge- meenschapswerk, die bewijst, hoe in derdaad de onderdelen vruchten pluk ken uit de groei van het geheel daar is het te hopen, dat door de stichting van de onderafdeling Klein kunst de uitvoeringen van deze vaak uitsluitend binnen de huiselijke kring gehoorde groepjes beter zullen worden. Zoveel beter, dat over enkele jaren de Vacantie-week een louter Schiedam se aangelegenheid kan zijn. DE Voorzitter van de sectie Toneel heeft in een onbewaakt ogenblik aan het bestuur van de Schie damse Gemeenschap beloofd dat hij er voor zal zorgen dat er in de vacan- tie-week een revue komt. De arme! Ik heb de voorzitter gekend in die dagen: een blozende jonge man, een prettige kerel, een gezonde vent met pret-ogen en boordevol enthousiasme! Ik heb hem ontmoet, enige dagen geledentenminste ik geloof wel dat het de voorzitter der sectie toneel was die daar gebroken, bleek en ont goocheld over een tafeltje hing. „Bent u het heus?" vroeg ik teder. „Halen", steunde hij„Ouver ture girls teksten muziek décors.... liedjes, dansen, schets jes.... rimram, kolder, ernst.... bloed en tranen, zweet, slapeloze nach ten angstbibberhet kan niethet moetik heb het be loofd ikdit is het einde „Het einde?.... Hahaha!" lachte ik rauw...." We staan pas aan het begin." „Veeg me dan maar op," kreunde hij.... Ik heb hem vaderlijk op de ineen gestorte schouders geklopt. Toen heeft hij me in zuchten en beetjes het hele verhaal gedaan. Hij begon met niksmet hele maal niks.behalve dan de be lofte aan het dagelijks bestuur, de be lofte die als een baal grauw cement op zijn maag drukte. Er werd een commissie samen gesteld. natuurlijk.wat doe je anders als er grote dingen op het pro gramma staan, niet waar.Je stelt een commissie samenZes manne tjes. een met aanleg voor muziek, een met versland van dans, een met gevoel voor humor, een die van een geintje hield, een die wel eens een in gezonden stukje in de krant geschreven had en een die vertelde dat ie niks zo leuk vond als naar revues kijken Het belangrijkste besluit van de (Vervolg op pag. 54)

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1951 | | pagina 12