r vy "Vaoantieiveelc 1051 55 Schiedammer zich kon verheugen. Neem het plan voor de ambachtsschool in Nieuw- land, op de bouw waarvan de treinreizigers van en naar AmsterdamRotterdam Hoek van Holland na begin Augustus zullen kunnen neerzien. Eigenlijk wordt het geen ambachtsschool meer, maar een technische school, die binnen de stad voortgezet wordt in een uitgebreid technische school. Vijf honderd leerlingen gaat de nieuwe tech nische school, de tweede permanente school op dit gebied, straks tellen als men in 1952 gereed is gekomen. Ook hiernaar gaat onze stad reikhalzend uitzien, want de nood is groot. DE feestroes van de afgelopen jaren is wel wat voorbij. We zijn wat rustiger en bezadigder geworden in een tijd, die soms alleen ernst schijnt te vragen. Toch mochten de harten vol vreugde zijn toen de eigen vereniging van de brandweer mannen, gesierd met de zo sympathieke naam „Vriendschap zij ons doel", het veertigjarig bestaan herdacht in een corps, dat een levendige afspiegeling mag heten van de doelstellingen van liet feestvarken. Feestvieren is goed bij zo'n jubileum, maar paraatheid mag nimmer ontbreken, ook niet Iaat op de avond. De uitstekende naam van het Schiedamse brandweercorps, dat we dank zij de grote opletlrndheid slechts zo weinig in volle werkzaamheid kunnen aanschouwen, ging ook op die feestavond niet verloren toen het alarmsein in Je zaal weerklonk. Er was op gerekend en zo mo gelijk nog binnen de record-opkomsttijd zat de eerste ploeg in de wagen, op weg naar de taak. We mogen trots zijn op zo'n brandweer Voor de jeugd begint de vacan- tie-week met enkele spannende voorstellingen van het Marionet ten-theater van Bert Brugman. Welk kind kent niet BUFFA LO BILL, de held van het Wil de Westen, zo bekend uit de radio-uitzendingen? Ja, dat was leuk om te horen, maar hier komen ze allemaal levend ten toneleBuffalo Bill, Nick Whar ton, Wilde Bill, Little Cayuse en Yankee Talkie? Daarnaast komen er nog an dere jeugdvoorstellingen in het Passage-theater, namelijk: een dag toneel: „Jan Klaassen en de zieke koning", een grappig spel van Leonard Roggeveen een dag film met als hoofd nummer „De geheimzinnige Wildstroper"; een dag jeugd-cabaret door de Radio-kinderclub o.l.v. Regina Zwart, bekend van de Wereld omroep; voor afwisseling zorgt een dansgroepje o.l.v. Corrie Hartong; tot slot een dag Variété met Pietro Nacaro, de vermaarde illusionist, Carla met haar spre kende poppen, de grappenmaker Charles op dé kogel enz. Wij hopen, dat de hele Schie damse schooljeugd van de partij zal zijn. Evenals vorig jaar kan er op de scholen voor gespaard worden. middag in het laatst van Mei waren vele dames en heren uit Schiedam en Delft daarheen getrokken om er gezamenlijk die vijftig jaar sociaal werk te herdenken. Uit de vertegenwoordiging van de beide ge meentebesturen bleek wel, hoezeer deze arbeid op prijs wordt gesteld. Voortgaan en uitbouwen is ook hier het devies, 't Zal zeker gaan, wanneer dan ook heel de be volking naar vermogen meewerkt. Persoog gaf in de Nieuwe Schiedamse Courant de volgende suggestie aan het V.V.V. in oprichting: Zo maar terloops wilden wij even een ervaring met een suggestie verenigen. Gisteren waren wij bij een van onze Schiedamse werven en om. een goed plaatje te kunnen maken, zochten wij het hoger op. Zoals altijd boeide ons het ge zicht van de Maas, die juist hier in de bocht van de Merwehaven op haar gun stigst te bewonderen valt. Waarom, zo vToegen wij ons daar boven af, heeft Schiedam er nooit aan gedacht op het Hoofd een Belvédère te bouwen. Wij hebben er in ons land ver scheidene, maar weinige zullen op zo'n fraai punt staan. Als de Hoofdboulevard wordt aange legd en men ziet kans hier een toren op te trekken in het genre van de toren op Blijdorp, is er tegelijkertijd een aankno pingspunt om hier rondvaarten uit Rot terdam te laten aanleggen en er een tou- ristische trekpleister van te maken. Nu de V.V.V. op komst is, zoekt men naar mogelijkheden om een bezoek aan Schiedam aantrekkelijk te maken. Onge twijfeld kan een uitzichttoren er het zijne toe bijdragen de betekenis van Schiedam als stad aan de Maas, te be klemtonen. Wij begrijpen, dat er momenteel wei nig kans bestaat op verwezenlijking van dit plan, omdat de financiële toestand niet rooskleurig is, maar laten we hopen, dat er ook andere tijden komen. In ieder geval wil Nederland toeristen trekken. Uit dat oogpunt bekeken, kan Schie dam nog wel een bijdrage leveren. Wij bieden zo maar terloops de erva ring met de suggestie ter overweging aan de V.V.V., t de Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer in oprichting aan. IN Mei kijken alle Schiedammers weer uit naar cricket en geen wedstrijd aan de Damlaan of in het Volkspark, of er staan velen en zitten velen langs de kant om met of zonder kennis van zaken de sportieve strijd gade te slaan. Cricket in Schiedam is een wonder, wanneer we kijken naar de andere vaderlandse steden, waar de King of Sports beoefenaren vindt. Geen stad waar zoveel belangstelling mag wor den gesignaleerd als in onze stad aan de Schie, waar cricket wellicht meer dan ergens anders uitgroeide tot een volkssport, waar zich niet alleen een bepaalde groep mee bezighoudt. Kijk er de straat maar op na, of ga 's avonds in het Sterrebos eens kijken hoe daar rond het wicket wordt gestreden door het opgroeiend geslacht, dat van clubverband (jammer genoeg) niets wil weten, 't Is wel eens met be zorgdheid, dat de heren, die de ver wezenlijking van i nieuwe Schiedamse j sportvelden tot taak hebben, het veel ruimte vergende cric ketspel gadeslaan. Ten onrechte, zou den wij menen, want is er een tweede sport, die zo uitstekend de beste karakter eigenschappen van de mens aanwakkert als juist cricket? DE kinderzang- en opcrettevereniging „Lenteklanken" bestond tien jaar; dat mag hier zeker wel even worden gememoreerd. En laten we niet verzuimen u iets te vertellen van het halve-eeuw-feest van de Vereniging voor Schiedamse Ge zondheidskolonies, die vijftig jaar lang nu al Schiedamse bleekneusjes naar buiten stuurt. Sinds 1906 gaan er het hele jaar door een kleine dertig kinderen uit onze stad met evenzoveel uit Delft naar „Groot Dcnnenlust" in Voorthuizen, het eigen koloniehuis, dat daar zo prachtig tussen de dennen is gelegen. Op een Zaterdag-

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1951 | | pagina 15