DE SCHIEDAMSE GEMEENSCHAP ^Schiedam en een V J Het natuurmonument „De Beer 45 3e Jaargang - Nummer 3 - Juni 1951 Administratie en Abonnementen: Algem. Secretariaat, Nieuwstraat 12, Tel. 68043 Adv.: Kon. Ned. Boekdrukkerij H. A. M. ROELANTS Lange Haven 141, Schiedam, Tel. 69300 Maandblad verschijnend onder auspiciën van de Stichting „De Schiedamse Gemeenschap" U de plannen voor een plaatselijke V.V.V. zich zó ontwikkelen, dat wij u waarschijnlijk in een volgend nummer het definitieve plan kunnen voorleggen, is het goed over dit onderwerp nog eens iets te zeggen. Dit temeer, omdat telkens opnieuw blijkt, dat de meeste mensen een verkeerde indruk hebben over wat een V.V.V. zoal doet. De naam: Vereniging Voor Vreemdelingenverkeer werkt die foutieve gedachte wel enigszins in de hand. Men ziet als uitsluitende taak het aantrekken van vreemdelingen en men vraagtheeft dit voor Schiedam wel enig nut enz. enz. Natuurlijk is het aantrekken van vreemdelingen een van de hoofddoelen van een V.V.V., doch daarnaast kan en moet een V.V.V. nog veel ander en eveneens belangrijk werk doen. Neem bijvoorbeeld de diensten, die een plaat selijke V.V.V. kan verlenen aan de eigen stadgenoten. Wij zouden de letters V.V.V. ook kunnen vertalen metVraag baak Voor Vacantiegangers. Iedereen heeft tegenwoordig vacantie en het aantal vacantiegangers dat voor korter of langer naar buiten trekt is zeer groot en groeit nog ieder jaar. En voor wie het goed weten uit te zoeken zijn er heden ten dage talrijke mogelijkheden om zonder al te grote kosten een prettige vacantie buiten door te brengen. Hier ligt een grote taak voor een plaatselijke V.V.V. Daar kan men alle inlichtingen krijgen over hotels, pen sions, vacantiekampen en jeugdherbergen in alle plaatsen van ons land en ook daarbuiten. Bovendien weet men daar alle prijzen, zodat u een behoorlijke begroting van uw vacantie kunt opmaken. Verder kunt u er alles te weten komen over het verkeer. Men kan u vertellen hoe de busverbinding is tussen Gro ningen en Roodeschool en hoe laat het overzetveer vaart tussen Vlissingen en Breskens. En wilt u weten, wat er zoal in de plaats van uw vacantie tijdens uw verblijf te beleven valt aan tentoonstellingen, sportevenementen, openluchtvoorstellingen en andere evenementen; wilt u weten welke gezellige wandelingen u daar kunt maken, welke fietstochten enz. enz.het V.V.V. kan het u zeggen. Begrijpt u nu, van welk een groot belang dit alles kan zijn voor ALLE Schiedammers zonder uitzondering, wan neer men er maar een goed gebruik van weet te maken. Een plaatselijke V.V.V. heeft nog een andere taak. Zij moet ook stimulerend werken. Inderdaad, Schiedam heeft noch aan vreemdelingen, noch aan eigen bewoners buiten gewoon veel te bieden, hoewel talrijke vreemde bezoekers méér in onze stad zien dan wijzelf. Doch wat niet is kan en moét komenHiervoor zijn zeer veel suggesties te doen. Eén hiervan vindt u elders in dit blad, waar gesproken wordt over een uitzichttoren aan de Maas met zijn prachtige vergezichten. En meent u ook niet, dat het een zeer groot verschil kan uitmaken, zowel voor Schiedammers als vreemdelingen, hoe de nieuwe recreatiegebieden zullen worden ingericht? Hier is nog van alles te bereiken indien de zaak met de nodige fantasie en durf gaat worden aangepakt. Nodig voor het welslagen is echter, dat heel de stad achter de plannen gaat staan en enthousiast meewerkt. Tenslotte wordt dit werk niet ondernomen voor de vreem delingen, maar voor het wèlzijn van Schiedam en zijn bewoners. De Schiedamse Gemeenschap heeft al enkele jaren V. V. V.- werk verricht door een eenvoudige propaganda in dit blad voor dit interessante natuurmonument. Hoewel voor Schie dammers gemakkelijk te bereiken, was het 3 jaar geleden voor hen vrijwel onbekend. Dit is sedertdien geheel veranderd. Alleen in de maand Mei hebben al ongeveer 200 Schiedammers een bezoek aan „De Beer" gebracht en nog steeds komen de aanvragen binnen. Verheugend is het feit, dat onder die 200 bezoekers een 40-lal onderwijzers en onderwijzeressen waren, die zeer zeker na het bezoek ieder in hun klas propaganda zullen maken. Zo rolt de sneeuiebal steeds verder en wordt ook steeds groter. Overigens komen uit het gehele land en dezer dagen zelfs uit Ierland aanvragen om inlichtingen binnen. Voor ons tevens een bewijs, dat ons blad ook buiten de stad teel degelijk 3 wordt gelezen. Voor alle belangstellenden in „DE BEER" is door de Stichting „Natuurmonument De Beer" een met foto's en tekeningen geïllustreerde brochure uitgegeven, waarin door verscheidene bevoegde schrijvers de volgende onderwerpen worden behandeld: Historie, Geologie, De kogels, De andere Dieren, Wandelingen, de Vegetatie enz. TVanneer men een bezoek aan „De Beer" voorbereidt met het lezen van dit boekje, zal men ongetwijfeld meer genieten en groter voordeel van het bezoek hebben. Het boekje is aan ons Bureau, Nieuiestraat 12, verkrijg baar. Prijs 80 ets.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1951 | | pagina 5