MEEMWAARS VAN V 49 het buitenbad bij de Maas wagenwijd open. Het 40-jarige S.Z.C., de R.K. Zwemvereniging „Start", de zwem vereniging van Wilton en de Schiedam- se reddingsbrigadezij allen maken van deze gelegenheden goed en druk gebruik. Het is overigens wel opvallend, hoe weinig zwemmers van naam onze stad in de loop der jaren heeft opgeleverd. Eigenlijk bleef alleen Beyderwellens faam voortleven (met diens nog immer ongebroken record op de 400 meter). Maar verder schijnt Hilversum het monopolie der recordbreeksters en -brekers te bezitten. Waar niemand in onze stad jaloers op is. Want bier zwemt, roeit, kano't en zeilt men als louter sportieve ontspanning. De spor tieve naam van Schiedam wordt door de voetballers, de cricketers en de zweefvliegers waarachtig wel hoogge houden. Aan de Maas, in de Schie en bij de Poldervaart wordt iveer geklopt en ge hamerd. geteerd en gesplitst. De poorten van het zwembad zijn opengegaan. De potjes lak, de eindjes touw, de verroeste dollen en de grote dekzeilenze kun nen voorlopig opgeborgen worden. Want waterminnend Schiedam is uit zijn winterslaap ontwaakt. Wie het niet geloven wil, moet maar eens een kijkje gaan nemen. Men hoeft er waarachtig niet ver voor te lopen. Uit het „mus" vertaald door Sebastiaan De vorige ueek heb ik mijn eerste ei gelegd. Al zeg ik het zelf: een dróóm van een ei.' Een ei om zó op te gaan zitten! Maar dat mocht ik niet van Jan. Jan zei: „Wacht nou tot je ze alle vier bij elkaar hebt, kindje!" Ja, dat zei hij: „kindje".... Hij zei het echt lief en gelukkig. En hij bracht een snoezig boeketje roze bloemblaadjes voor me mee. Ach, uat is het leven toch verrukkelijkMei, zonfeesten We hebben op de Broersvest een hele avond over de zingende hoofden van wel duizend mensen gevlogen.... die stonden daar met z'n allen te tsjilpen dat het een lieve lust was. Ik had nooit gedacht, dat het in Schiedam zo gezellig zou kunnen zijn. Wij zijn ook nog naar de Stadhouders laan gegaan om de nieuwe lantaarns te zien. Zijn dat effe mooie lantaarns. eigenlijk zonde om die zomaar buiten te laten staan.Die moesten ze ergens binnen zetten met zijen kapjes erom of met van die beschilderde perkamenten. En het plantsoentje op de Singel is zo aardig geworden Als de boompjes daar het een beetje dóén willenkunnen de reigers er fijn gaan wonen als ze straks de Plantage óp gebruikt hebben.(ik schrijf maar gebruiktomdat de redactie dat andere tvoord toch zeker geschrapt zou hebben). Jan houdt niet van reigers. Hij vindt het onvriendelijkeverwaande beesten. „Ze hebben het hoog in," zegt Jan. Als ze het dan maar inh i el d e n," dacht ik, „zou het zo erg nog niet zijn Ik geloof niet dat er iemand is die veel om die vogels geeft, behalve dan natuurlijk de leden van de Dieren bescherming, maar die doen het alleen uit principe, lijkt me. O, laat ik nu ophoudenmijn ei wordt koudl

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1951 | | pagina 9