Utr V.V.V. Kiosk en ons tehuis r wij ontvingen een brief -J 74 Konden wij u in ons laatste nummer de definitieve plannen nog niet voor leggen, wanneer dit nummer verschijnt is de bouw al zó ver gevorderd, dat het gebouwtje in figuurlijke zin onder de pannen zit en reeds aan de afwerking is begonnen. Op 13 Augustus zal het linker gedeelte in gebruik worden ge nomen ten behoeve van de Vacantieweek 1951 voor verkoop van programma''s, toegangskaarten enz. Dat dit alles zo vlot heeft kunnen ge schieden is in hoofdzaak te danken aan de buitengewone medewerking van het Gemeentebestuur en andere gemeentelijke instanties. De architect P. M. Pol heeft een ontiverp gemaakt, dat zo eenvoudig mogelijk van opzet is gehouden, vooral ook omdat het geheel als semi-permanent bedoeld is vanwege de toekomstige andere bestemming van de grond. Vanzelf sprekend hopen wij, dat wij dit ge bouwtje op deze plek mogen verslijten. Het linker gedeelte, dat het meest op valt door de ruime vooruitstekende etala ges en de aangebrachte letters V. V. V. is bestemd voor V. V. V.-kiosk. Naast de etalage is hier nog een loket aangebracht, dat kan dienen voor kaartverkoop bij Vacantie-weken en andere gelegenheden. Het rechter deel bevat een eenvoudige kantoorruimte voor De Schiedamse Ge meenschap, tevens te gebruiken voor de talloze vergaderingen van Bestuur en Secties van de Gemeenschap. Tussen beide ruimten in ligt de ingang, een kleine hal met toiletgelegenheid en een minimaal keukentje. Door de vele aandacht ditmaal in ons blad gewijd aan de komende tentoon stelling „Feest van Glasis het ons niet mogelijk meer over ons tehuis te schrijven, later zal hiervoor nog voldoende gelegenheid zijn. Wel kunnen wij niet nalaten nog even dankbaar te getuigen van de spontane medewerking welke enkele Schiedamse bedrijven reeds nu bij de bouw hebben willen verlenen. Ook hierop zal nog nader tvorden teruggekomen bij de offi ciële opening van het tehuis van De Schiedamse Gemeenschap. Wij hebben het vaste vertrouwen, dat in dit CULTURELE CENTRUM in NOOD FORMAAT ontzaglijk veel ten voordele van Schiedam en de gehele Burgerij tot stand zal kunnen komen. Het ene nodige daarbij is echter UW MEDEWERKING. De Schiedamse Gemeenschap heeft met deze bouw slechts een fundament gelegd. Alleen met u kunnen we voort- boutven aan de schone toekomst van een groot Schiedam. Onderstaand schrijven van Z.Exc. Mr. H. J. Reinink heeft ons vanzelf sprekend goed gedaan. Het streven om de gemeenschapsgedachte te verspreiden is een moeizaam werk dat geduld vraagt en veel doorzettingsvermogen. En slechts weinigen begrijpen, hoeveel moeite en offers aan tijd het kost om dit werk ondanks critiek en veelal geringe waardering vol te houden. Des te meer doet het goed van zo hoge zijde een dergelijke waarderende belangstelling te mogen ondervinden. Wij zijn er dan ook zeer dankbaar voor. Het is als een tonicum, dat opwekt om met nog meer energie door te gaan. SECRETARIS GENERAAL VAN HET MINISTERIE VAN ONDERWIJS. KUNSTEN en wetenschappen 'S GRAVENHAGE. 21 Juni 1951 Aan het Bestuur van de Stichting ••De Schiedamse Gemeenschap" Nieuwstraat 12 Schiedam Ik wil niet nalaten te getuigen van de grote belangstelling welke het blad "De Schie damse ^Gemeenschap" mij inboezemt. Ik vind het blad een voorbeeld voor vele andere gemeenten in Nederland, waar het gemeenschapsgevoel zozeer een opwekking nodig zou hebben. Met de meeste hoogachting. "H. 3. Heinin*)

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1951 | | pagina 14