ONS V.V.V. HUISJE IEDEREEN WEET HET TE VINDEN 91 daardoor ook van ieder aangesloten lid." „Wat u dus van de diverse verenigin gen verwacht, is de erkenning, dat zij in gemeenschapsverband meer orga nisch moeten gaan denken. Zij moeten met de daad tonen, dat zij de juistheid onderschrijven van het gemeenschaps ideaal. dat wij zo zouden willen om schrijven: „Iedere Gemeenschap werkt dan het beste, als ieder onderdeel ervan zijn eigen aard kent. en Volgens die eigen aard zijn taak krijgt toegewezen of zelf van harte aanpakt!" „Zo kunt u het zeggen, maar bedenk wel, dat de Grieken al zeiden„Zelf kennis is de hoogste wijsheid. Het zal voor de secties en hun leden moeilijk genoeg zijn om zichzelf te zien, zoals zij zijn. „Hebt u reden voor deze vrees?" „Ja, er waren in het Selectie-orkest muzikanten, die na de eerste repetities helemaal niet enthousiast bleken. Er werden zulke eenvoudige nummers uitgevoerd. Het peil ervan waren zij al lang te boven, meenden zij." „Nieuwland had toch juist eenvou diger werken gekozen dan hij oorspron kelijk van plan was, omdat het peil van het musiceren hem niet was mee gevallen", vulden wij aan. i „Terecht, want de uitvoering bewees tenslotte, dat het succes niet gemaakt wordt door de zwaarte van de num mers. maar door het peil. waarop zij worden uitgevoerd. Het heeft Nieuw land nog heel wat zweetdruppeltjes gekost om die eenvoudige nummers er zo volmaakt uit te krijgen." „U praat daar over volmaakt. Is die drang naar volmaaktheid eigenlijk wel goed. Het is toch voldoende als de mensen in hun vrije tijd hun leven vullen met een liefhebberij, zoals nu muziek. Dan doen ze al meer dan menig ander." „Als ik over volmaakt praat, dan moet u dat in het juiste verband zien. Dan bedoel ik niet, dat men moet kunnen wedijveren met het beste van het beste op dit gebied, maar dat de aanwezige krachten en talenten ten volle benut worden. Ik ga 1111 ook eens over de andere secties praten. Aan het Hroersvestival werkte Or pheus mee. Het zong Opera-werken, die het door hun karakter en door de grote bezetting van het koor volledig in zijn macht had. Orpheus was zich zelf. Zouden er echter meer verenigin gen op de diverse avonden zijn opge treden. dan had de sectie zang er veel moeilijker voorgestaan, want dan zou Vervolg op pag. 9'2J v.v.v. HET zal niet lang meer duren, of het V.V.V.-huisje aan de Gerrit Verlioonstraat met daarop aan sluitend het bureau van de Schiedamse Gemeenschap zal officieel in gebruik worden genomen. Maar iedereen in Schiedam weet dat nu al te vinden. Hoewel nog lang niet voltooid, heeft het acantie-comité er vóór en tijdens de Yacantiefeesten al geresideerd. Daar werden kaarten voor alle evene menten verkocht en duizenden vonden de weg naar de V.V.V.-kiosk 0111 zich van plaatskaarten te voorzien. De V.V.V.-kiosk heeft bij de Yacan tiefeesten zijn grote nut bewezen als centraal punt voor de organisatie. Moge het, 11a de officiële ingebruik neming, ook volledig gaan beantwoor den aan het doel, waarvoor het is ge sticht, het bevorderen van het vreem delingenverkeer in onze stad. De kan sen liggen er. Tijdens de Vacaritiefees- ten zijn talrijke niet-Schiedammers in lichtingen komen vragen, niet alleen over de festiviteiten, maar ook over do stad met haar bezienswaardigheden, over tochtjes rond Schiedam, door de polders, enz. Het zal zaak zijn, in de kiosk t.z.t. vol doende materiaal voorhanden te heb ben om degenen, die inlichtingen ko men vragen, volledig tevreden te kun nen stellen. Gedacht wordt aan een eenvoudig boekwerkje met een korte beschrijving van Schiedam, met toelichtingen op wat er al zo te zien is op het gebied van grachten, gebouwen, bedrijven enz. Gedacht wordt aan een plattegrond van de stad. waarop aangegeven staan de voornaamste gebouwen, bedrijven, recreatie-oorden. Gedacht wordt aan korte routebe schrijvingen voor fiets, bromfiets-, mo tor! iets- en autotochtjes door het mooie polderland, dat de omgeving van Schiedam vormt. Dat alles kost geld. veel geld, en daarom is het zaak. 0111, met steun van Gemeente en bedrijven, een financieel krachtige Vereniging voor Vreemde lingenverkeer te stichten, opdat de gelden voorhanden komen om die za ken, die nodig zijn ten einde het pu bliek volledig te kunnen voorlichten, te kunnen laten vervaardigen en (gratis) uit te reiken. Laat ieder bedenken, dat het gaat om propaganda voor Schiedam, een propaganda, die moet. kan en zal lei den tot een groter bezoek van vreem delingen. En ieder weet, wat dit voor een stad betekent!

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1951 | | pagina 11