je wel, het kan! 93 HEERLIJK, zo eens een hele week lang elke avond opnieuw „opge- juind" te worden, in het rond ge draaid, tegen de wand gesmeten, door de lucht gezwiept, bij de neus geno men, ....zeven avonden achtereen feest te zien, te proeven, te ruiken, te ho ren.... al die lichtjes, die kramen, die zure bommen, die vette oliebollen, die deinende massa op de Vest, die tollen de, gillende, gierende, grijnzende, gok kende lieden op de kermis, die dansende jongens en meisjes in Broersveld.... die schetterende, knetterende, spetterende muziek overal.... en dan ook nog de revue Zelfs de galligste zuur-pruim zal moeten toegeven dat de vacantieweek 1951 een daverend, een loeiend, een oorverdovend succes geworden is! En weet u wat bij deze vacantie eigenlijk zo fijn, zo geweldig zo.... laten we maar vierkant zeggen zo mieters" was? ...Dat was het feit, het wónder, dat hier iedereen met iedereen heeft samenge werkt om dit resultaat te bereiken.... iedereen, die daarvoor door het vacan- tie-comité was aangezocht heeft be langeloos èn naamloos zijn persoon, zijn tijd en zijn talenten beschikbaar gesteld.... Is dat Gemeenschapszin of niet? Het programma van de revue vermeldde alleen de namen van twee beroepsartisten, alle anderen (waren het er honderd of meer?) zijn onge noemde amateurs, Schiedammers, die dat mogen we gerust eens vertellen die heel wat avonden, heel wat moei ten en heel wat zweet (van angst, in spanning en hitte) opgeofferd hebben... Er zijn mensen wier hele vacantie erbij ingeschoten is. Het is jammer dat u niet allemaal .,de Ginnerale" hebt meegemaakt.... Ach, ach, ach, wat hebben ze daar met zijn allen een griezels beleefd, wat zijn me op die nacht van 's Zaterdags half twaalf tot Zondagochtend bij zeven een hoeveelheid zenuwen weggeknauwd wat hebben ze daar staan modderen, jammeren, sakkeren, proberen, her halen, wanhopen,... met knikkende knieën, met afgezakte wenkbrauwen, met dichtgeknepen kelen, klamme handen, grauwe gezichten... en Lou de Groot die almaar de moed erin hield en Joop Walvis die telkens maar weer een vers mopje uit dat orgel trapte... De revue-commissie hebben ze later op moeten dweilen, die lagen verpieter- maaid hun laatste wil te blaten ergens ver achter de zaal-loge! Die zijn op handen en voeten naar huis gekropen.... die wilden niet eens meer een „afzakkertje" om „op te kik keren".... die wilden maar één ding: een pijnloos einde! Als iemand op die prille Zondag ochtend tegen de revue-commissie had gezegd: „Mannen" „heren" kon je echt bij het zien van die murw-gezwete figuren niet over de lippen krijgen „Mannen, voor honderd duizend gul den kan je der vanaf".... dan hadden ze met het laatste beetje lucht in hun klap perende longen „accoord" geheest.... en ze waren beslist de andere dag (Vervolg op pag. 95.) „ZIE JE WELHET KAN Hier ziel u ze allemaal, de Schiedammers, met regisseur Lou de Groot, aan de kant, die het toch maar voor elkaar brachten om in de I acantieweek een revue te presenteren, die klonk als een klok en die het beste belooft voor een volgend initiatief in die richting. En dat dit te verwachten is, daarover behoeven we ons niet ongerust te maken

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1951 | | pagina 13