MEEMWAARS VAN 95 waarvan burgemeester Peek hem bij het afscheid mededeling deed. We zullen de nieuwe ridder als stadgenoot in ons midden behouden. Wie er binnenkort niet meer zal zijn, dat is Hartkoorn van de Schiedamse Bestuurdersbond, ook een import-Schiedam mer, maar van heel wat jongere datum, die zich echter niet minder als ras-Schiedammer ontpopte, toen hij'eenmaal werd geroepen om als gesalarieerd bestuurder van de Metaalbewerkers- bond voor de belangen van Schiedam en de Schiedammers te pleiten. Ook in de gemeenteraad nam hij zo lang een plaats in. JARIGE verenigingen feliciteren doen wij graag, vooral wanneer ze pretenderen een stuk gemeenschapszin te demonstreren, zoals de wijk vereniging „Singelkwartier", die twintig jaar oud werd en in al die jonge jaren zo vaak liet zien dat ze wist waar het zwaartepunt van haar streven moest liggen. Het buurtverband werd gestimuleerd met regelmatige bijeenkomsten, waarin de lichte muze uiteraard hoogtij viert en de organisatie van bijv. jeugduitzending naar buiten is ter hand genomen. Verder was de vereniging kien op voorzieningen in het oostelijk stadsdeel. De viering van deze verjaardag, die in Rotterdam plaatsvond in verband met de grote Singelkwartier-familie, ging met heel wat meer drukte gepaard dan het even zo grote jubileum van de damclub „Schiedam", die geheel in de sfeer van het spel bleef en er mee volstond om een jubileum-concours in elkaar te zetten. De vreugde van het zijn was er zeker niet minder om. Evenmin maakten de ouden van dagen er zich zorgen om, dat de Schiedamse afdeling van hun bond nog maar vijf jaren telt. In de R.K. Volksbond bezetten ze alle stoelen om te horen wat de burgemeester van hun bond dacht en te zien en te luisteren naar het optreden van artisten, die hun naam met die van de Schiedamse kleinkunst nu al zo lang onverbrekelijk verbonden. I 1 ET onderwerp „jeugd*" was betrokken bij de school- tandverzorging, die straks een mobiele behandelingsinstallatie krijgt. Een auto komt dus straks met tandarts en stoel naar de school om er de ge bitten van jong Schiedam voor de toekomst mee veilig te stel len. Wat de behandeling van de tandarts voor de gebitten van de schooljeugd betekent, dat mag de sehoolmelk worden genoemd voor de gezondheid van al de jongens en meisjes, die elke dag weer hun kwart litertje melk opzuigen in de schoolbank. De millioenste liter sedert het begin van de school- melkvoorziening dronk Pieter Boer op. Natuurlijk ging dat niet zomaar, de wethouder en inspecteur van het onderwijs waren erbij en zelfs kwam er een meneer van O. K. en W. speciaal voor uit Den Haag over. We wisten toen nog niets van de jeugd-natuurwacht, waarvan de instelling iets later in September werd aangekondigd. De Schie damse Gemeenschap zal hiervan de organisatie op zich nemen op verzoek van het gemeentebestuur, dat de verrassende be kendmakingen wel compleet zal maken met het weer beschikbaar stellen van het oude Diaconiehuis in de Nieuwstraat voor de jeugdverenigingen. Misschien dat we dan ook eens wat meer initiatieven uit deze hoek zullen mogen verwachten, die niet onderdoen voor dat van de gezamenlijke schaakverenigingen, die een schooltournooi organiseerden. (Vervolg van pag. 93) prentbriefkaarten, veters of lucifers langs de deur gaan verkopen om de afkoopsom bij elkaar te krijgen... Er was echter niemand die hun een derge- lijk voorstel heeft gedaan... en geluk kig maar... Want... enfin, u hebt de revue immers zelf gezien... geen mo mentje hapering, geen tikje scheef, het klopte allemaal als een gele stads bus. Hoe dat mogelijk was...? Tja... dat zou u misschien aan de regisseur kun nen vragen... maar ik denk niet dat hij u zijn geheim verklapt, want dan kunt u het voortaan ook... en dat is vast zijn bedoeling niet! Het waren amateurs... Schiedamse amateurs... heus! Maar wat stonden ze daar rustig op de planken, hé... die Spit en Spat, die V.V.V. Gids, die Amerikaan, die Jonker Frans, die Aleid, die... wat waren ze aardig die vlotte meisjes, zo echt fris en kinderlijk eerlijk, om trots op te zijn... die musical show... wat een tempo! Vond u de décors niet om te gappen en thuis tegen de kamerwand te plakken? Nou... en het leukste van alles is dat we zonder op te scheppen tegen elkaar kunnen zeggen, als we het eens over Schiedam, over samenwer king, over Gemeenschap of zo hebben: Zie je wel, het kan!! SEBASTIAAN Kennissen van Jan nonen in een dakgoot aan de Boerhavelaan en van daaruit hebben we iedere avond de hele kermis gezien.... Mussenmussen nat een feest! Ik heb nog pijn in mijn vlerken van het heen en neer vliegen van de ene kraam naar de andere. en nat fijn dat er echte paarden na renAan die houten beesten van de draaimolen heb je als mus zijnde niet veel. En al de muziek. of het móói tvas die muziek ueet ik nietmaar het uas in elk geval véél. héél erg veel! De man in het kraampje beneden ons riep de hele tijd: „Zo wint de één zo wint de ander"maar iedere keer als ik op iemand lettedie een lotje bij die man gekocht hadwas de winnaar telkens „de ander" Voor de kinderen uas het ook ver rukkelijk die hebben zoveel olie bollen-, friet-, pinda- en poffertjes kruimels gepiktdat ze er bol van zaten! We moesten ze met het treintje naar huis laten rijden. „Foei!" zei Jan„....jullie lijken wel beschaafde mensenschaam je!" A7ou en vanmorgen heeft Jan de kinderen naar het klasje van juffrouw Penneklos gebracht. Daar leren ze netjes met twee woorden sjilpen„alstu blieft" zeggen als iemand hun een broodkorstje presenteert of „als ik u niet ontrief allemaal dingen die je zo te pas komen in het leven! Stinkie onze jongste had niet veel zin om naar school te gaan. „Ik wil naar de Hoogstraatsjirpte ze. „Ik wil kirren met Sjaak!" Zo'n blaag! Sjaak is natuurlijk een oj ander minder soort mannetjesmus die haar het kopje op hol heeft gebracht. Ik snap nietdat de politie niet beter oplet. die Hoogstraat is maar niks voor jong grut. „Toen u jong was brutaalde Stinkie. „Dat was heel wat andersbeet Jan haar toe. „Je moeder is je moeder en ik ben je vaderje moeder kirde ook niet met Sjaak. en nou as de drommel naar school!" Uit het „mus" vertaald door Sebastiaan

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1951 | | pagina 15