>cl-let ulturele leven in de komende winter 88 IN vijfjaar tijd heeft de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst met hard werken en het zich getroosten van financiële offers een Schiedams concertleven opgebouwd, dat er zijn mag. Een besluit van de Kerkeraad der Geref. Kerk om de Julianakerk niet meer voor de Toonkunst-concerten beschikbaar te stellen, dreigde dit prachtige werk te vernietigen. Toon kunst was nu aangewezen op de Grote Kerk, die door de Kerkmeesters der Ned. Herv. Kerk gaarne werd afge staan, maar die, vooral in hartje winter, minder geschikt is voor concerten dan de Julianakerk. Om het levenswerk te redden, heeft Toonkunst nu voor het komende seizoen zijn toevlucht genomen tot de Grote Kerk, zij het dan ook met 'een serie van slechts drie concerten, te geven door het Utrechts Stedelijk orkest. Om de bezwaren, verbonden aan de concerten in deze kerk, zoveel mogelijk te vermijden, zijn als data gekozen Vrijdag 12 Oc tober, 12 Maart en 9 Mei. Twee con certen zullen worden gedirigeerd door Hendrik B. van Sijll, die o.m. de Tweede Svmphonie van Sibelius zal introduceren en die een „Beethoven- concert'* zal leiden, met de Eroica en het beroemde Vioolconcert. Het derde concert zal gedirigeerd worden door Hupperts. In plaats van vijf, nu drie Toon kunst-concerten en ditmaal zonder het Residentie-orkest en in plaats van vier concerten van het Rotterdams Phil- harmonisch orkest dit seizoen alleen maar. in de Grote kerk, een R.Ph.O- uitvoering van de Matthaeus-Passion. Het Schiedamse concertleven zal in het seizoen 1951-1952 heel wat minder belangwekkend zijn. Velen slaken wel licht de verzuchting: Stond er nu maar een cultureel centrum.... De Schiedamse Kunstkring doet weer precies hetzelfde als alle voor gaande jaren. Men organiseert weer een serie toneelvoorstellingen in het Dit plaatje had ook zonder bezuaar de voorpagina kunnen sierenwant zoals de ballon op z'n vlucht naar hoger sferen het tcerk van de Gemeenschap symboliseert, zo geeft dit plaatje zo goed weer de sfeer van feest, die negen dagen achtereen Schiedam in zijn ban hield. Ter verduidelijking: Een opname van het ballet van Corrie Hartong, dat op de Broersvest optrad in samenwerking met het uit de Marinierskapel stammende amusementsorkest

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1951 | | pagina 8