HET SCHRIKBEELD VAN DE CONCERTBEZOEKER 89 Passage-theater, met als extra een operette en een cabaret-avond van Wim Sonneveld. Het bestuur enga geerde reeds de onderscheidene toneel gezelschappen, maar het stelde de keus van de te spelen stukken nog even uit, omdat het zich voor of hij de aanvang van het seizoen nog niet wil hinden. Overigens, de keus is ruim, als men de repertoires van de onderscheidene ge zelschappen leest. Het is overigens wel opvallend, dat de Sehiedamse Kunstkring zich uitslui tend bepaalt tot de serievoorstellingen en daarbuiten niets onderneemt om het culturele leven te bevorderen. Dan neemt het bestuur van de Katholieke Kring een ander standpunt in. Ook dit bestuur bereidt een serie toneel-avon den in het Passage-theater voor, te verzorgen door de prominente toneel gezelschappen. Ook in deze serie valt een operette-opvoering en een cabaret avond (met Toon Hermans) en ook dit bestuur kiest de stukken pas in de loop van het seizoen. Maar daarnaast nam de Katholieke Kring het initiatief, de Italiaanse opera in Schiedam te intro duceren. Als dit blad verschijnt, is in het Passage-theater: De barbier van Sevilla, reeds opgevoerd. Bovendien belegt de Katholieke Kring in Musis Sacrum nog lezingen, filmavonden, en pianorecitals. Tenslotte nog dit. In de komende winter zullen de vele toneelverenigin gen, zangkoren, muziekgezelschappen, uitvoeringen geven. Data en program ma's zijn nog niet hekend. Al is het niet alles cultuur wat deze verenigingen brengen, er zullen toch wel uitvoerin gen komen die op een behoorlijk, zelfs zeer hoog cultureel peil zullen staan. Zodat het culturele leven de komen de winter met vertrouwen tegemoet kan worden getreden, ook al zal men het dan. wat de concerten betreft, met minder moeten doen dan men gewend is geweest. Niet alleen regisseur Tham Hos en de spelers zullen het hebben betreurd, dat hel programma van hel Vacantiefeest 1951 geen ruimte liet om tot meer dan drie opvoeringen van het wagenspel ..De klucht van Meester Pathelinte komen. Met dit wagenspel, dat jong en oud verraste en boeide tegelijk, is een goede stap gezet op de weg naar meer u ijk- recreatie. In de kring van het Iacantie- Comité heeft men er geen twijfel over laten bestaan: Het wagenspel komt in Schiedam terug TOONKUNST IN DF GROTE KERK Het Toonkunstbest uur deelde ondertussen mede. dat de drie concerten voor en na de winter zullen worden gehouden

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1951 | | pagina 9