**ÏBciUonnetjeó~ MET EEN SLOT VAN FRUIT 113 A LS er in Schiedam geen pientere il groente- en fruithandelaren hadden bestaanzouden de nijvere op-touw-zet- ters van de Vacantietveek 1951 met hun handen in het haar hebben gezeten. Dat zaten ze toch welwant de organisatie van een festijn met een dergelijk grote en gevarieerde omvang zit nu eenmaal vol haken en ogen, maar dank zij die groentehandelaars wisten ze tenminste één ding vooruit: de jeugd zou zich Zaterdagmiddag 1 September op hel S. V. V.-terrein beslist niet vervelen! Er zouden duizenden ballonnetjes wor den uitgedeeld en losgelaten, met een adreskaartje van de afzender er aan vast. „Hel is de groente die het 'm doet", die nobele spreuk zou in witte letters duidelijk op hel rode rubber prijken. Op die manier hadden èn de groente mensen èn de kinderen er schik van. Nee, over de kinderen maakte de Schiedamse Gemeenschap zich waarlijk niet bezorgd! We zien het nog gebeuren. We zien ze nog de lucht ingaan en door de sterke wind meegesleurd worden. Als een enorme wolk van rood, die een grillige schaduw wierp over de grasmat en de tribunes. We zien nóg al die duizenden uitgestrekte vingers van de kleuters, die hun ballonnetje bleven nawijzen, tot het helemaal uit het gezicht was verdwenen. We horen nóg dat drukke gekrakeel uit ontelbare mondjes. En we herinneren ons als de dag van gis teren, dat die ballonnetjesoplating ons eigenlijk veel meer plezier had ge schonken dan Boesman's Henri Du- nant" of de acrobaten aan en op de trapeze. Maar daar was het niet mee afge lopen. Niet voor niets had men de kaartjes met de afzendersnamen aan de ballonnetjes gebonden. En nu po pelden al die kleine burgertjes, dat hun ballon het verst gekomen zou zijn. In Zweden misschien wel, of in Dene marken. In elk geval in die richting, want de wind had daar naar toe ge waaid. Twee maanden moesten zij geduld oefenen. Twee lange trage maanden, waarin slechts nu en dan bericht werd, dat er een kaartje van achter het IJzeren Gordijn was teruggezonden. Woensdag 31 October werden de prijswinnaars bekend gemaakt. Van de ruim 4000 opgelaten ballons waren er 450 kaartjes teruggekomen. Over de honderd vanuit Duitsland, bijna een half dozijn uit de Russische zóne. zomaar, op een 2-cents-postzegel! Toen bleek, dat de ballon van A. J. van Kersten maar liefst 542 kilometer had afgelegd, die van Bram van der Drift 536 km en die van Bep Vrijdag 491 km. Maar zelfs daarmee was het nog niet afgelopen. Woensdagmiddag 7 Novem ber was het in de nieuwe S.G.-V.V.V.- kiosk een drukte van belang. Daar joelden en drongen 68 kinderen om prachtige welgevulde manden fruit: drie hoofdprijzen en 65 troostprijzen, beschikbaar gesteld door weer die goed geefse groente- en fruithandelaren. Er is geen kind met lege handen naar huis gegaan. Maar wel met een overvol hart. Dank zij die gulle gevers. Dank zij de Vacantieweek, die de mogelijkheid tot geven schiep. En dus in laatste in stantie dank zij de Gemeenschap Kan er opgewekter epiloog achter zulk een hartverwarmend blijspel ge schreven worden?

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1951 | | pagina 13