root <~Vlieuwó SPAARACTIE „HOOGSTRAATBELANGEN de voorplaat 99 De gezamenlijke winkeliers van de Hoogstraat maken U bekend dat de Spaarzegelactie tot 31 December 1951 doorloopt! Maar nu komt het: Als speciale St. Nicolaasattractie zal vanaf 24 NOVEMBER tot en met 5 DECEMBER het dubbele aantal zegels worden uitgereikt, d.w.z. dat U voor elke 50 cent niet 1 maar 2 ZEGELS ontvangt. Doet dus allen Uw St. Nicolaas inkopen op de Hoogstraat, want dan alleen kunt U met Uw spaarkaart iets extra's kopen. De Hoogstraat winkeliers staan in de komende St. Nicolaasperiode klaar om U het 'kopen te vergemakkelijken door het geven van 100°/0 service. DE HOOGSTRAAT WINKELIERS 115 bedrijven mocht binnenhalen, 't Was een resultaat om even bij stil te staan, omdat bijna overal in den lande dit offer in steeds mindere mate wordt gebracht. Die echt- Schiedainse trots vervulde ook ons hart bij het veertigjarig bestaan van de toneel vereniging „Utile Dulci", die in de loop van de jaren zoveel eminente burgers onder haar leden telde. En waarom hier ook niet gememoreerd de gróte steun, die U.D. door zijn belangeloos optreden kon zijn voor tal van sociale instellingen. In het Passage theater hadden we aan dit achtste lustrum een jubileumvoorstelling te danken, waar de leden van de Kunstkring „De Kunst om te leven" aanschouwden. J. Hartkoorn, vakbond bestuurder en raadslid en wat al niet meer. In de gemeenteraad en daarbuiten was hij zo vaak een warm pleit bezorger voor de zaak van de Schiedamse Ge meenschap. Hem moet het daarom vooral aan het hart zijn gegaan, dat hij door zijn vertrek naar de groene dreven van Ede ook afscheid moest nemen van de Bestuursraad, waarvan hij een enthousiast lid was. Een tekening van de oude Ooie- vaarsbrug zal in z'n nieuwe woning de herinnering vasthouden aan het mooie werk, dat hij in deze kring mee mocht helpen opbouwen. UAE loftrompet over het veilige verkeer in Schiedam werd in Den Haag ge stoken op het Verkeerscongres, waar wet houder Sabel namens het gemeentebestuur de eerste prijs van de afdeling steden van 50.000 tot 100.000 inwoners in ontvangst kon nemen. Op toeters van oud papier de nieuwe instrumenten, die f 25.000, kostten, zullen voor een deel worden be taald uit een oud-papier-inzameling heeft een van de beste harmonie-orkesten van ons land, het Schiedamse O.B.K., zich in het Passage-theater op een Donderdag avond in een lichtere toonzetting gepre senteerd. Dc stunt van de avond was een pianoconcert van Von Weber, dat voor het eerst in Nederland met begeleiding van een harmonie-orkest ten gehore werd ge bracht. Over stunt gesproken, dat was toch ook het bezoek van de heer Reynders, directeur van het Gewestelijk Arbeids bureau, aan president Auriol van Frank rijk, die fraaie geschenken van Schiedamse grootbedrijven in ontvangst had te nemen. UAP de Hoogstraat, waar we weer de feestversiering zagen aangebracht tijdens een winkelweek, stond de deur van het museum een week lang 's mid dags en 's avonds open tijdens de jubileum-tentoonstelling van de Rotterdamse Philatelisten-Vereni- ging. Niet alleen postzegels, bekende en onbekende, maar ook een uitgebreid over zicht van de historie van dc briefpost in Nederland vielen er voor het eerst te bewonderen. In een speciaal post kantoor in het museum worden 3000 post stukken voorzien van een speciaal stempel. Aan de andere zijde van het gebouw, waar dc verwaarlozing nog immer huis kan houden in de hoge vertrekken, zijn we in die dagen over half ingestorte trappen naar de wel gerestaureerde zolder geklauterd, waar dames van het Centraal Vrouwen comité zich bezighielden met de verdeling van Amerikaans speelgoed, waarmee een duizendtal kinderen en de twee weeshuizen werden verrast. November.Slachtmaand. Vandaar op de frontpagina een foto van het openbaar slachthuis, dat ons eraan herinnert, hoe in voorbije jaren boeren, burgers en buitenlui in November een of meer varkens slachtten voor hun wintervoorraad. Van buiten de grenzen kwam ook het meeste, waarmee de missietentoonstelling in de R.K. Volksbond was ingericht. Voor Katholiek Schiedam betekende het een periode van grote activiteit ten bate van het werk van zijn kerk.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1951 | | pagina 15