annen 136 leggen in D.U.W.-verband van een recreatieoord van een geheel eigen soort, nl. dat van 550 volkstuinen ten Westen van de Poldervaart. Het ter rein, waar deze volkstuinen komen, wordt begrensd door de Poldervaart, de spoorlijn SchiedamYlaardingen- Oost, en de gemeentegrens met Ylaar- dingen. Er komen toegangswegen, verbindingswegen, enz. Het recreatiegebied onder Kethel, waarin worden opgenomen de zeven sportvelden aan de Oudedijk, zal nog vier sportvelden gaan bevatten, zo mede waterpartijen, vijvers, speel weiden, kinderspeelplaatsen, een eiland voor de jeugdorganisaties, bospartijen, parkeerterreinen, een kanovijver met overtoom naar de Poldervaart, een café-restaurant, een hertenkamp of kinderboerderij en een kampeerter rein. WACHTEN OP UITVOERING |ET is wel dienstig, om eens even stil te staan bij de (grote) plannen der Gemeente Schiedam, die op uit voering wachten, of met de uitvoering waarvan is begonnen. In het Novem- ber-nummer van dit blad werd een beschouwing gewijd aan de bouw van de pl.m. acht honderd woningen in Nieuwland en nu dient erop te worden gewezen, dat er plannen zijn voor het doen aanleggen van 550 volkstuinen ten Westen van de Poldervaart, voor het maken van een Maasboulevard met daarop aansluitend nog flatgebouwen van zeven verdiepingen en het maken van een uitgebreid recreatiegebied onder Kethel. Ook staat op het programma de bouw van 213 wo ningen volgens traditionele bouw in de Klein Babberspolder, naar een ont werp van het architectenbureau Ver meer Van Herwaarden. Het prin cipebesluit daartoe heelt de Gemeente raad reeds genomen.- Het uitbreidingsplan voor Het Hoofd en omgeving is gereed. Het voldoet aan de eisen van de Rijkswaterstaat. Het wordt begrensd door de Haven- dijk, de Oude Spuihaven, en het ver lengde van de Rijnstraat. De Maas boulevard, met daarop aansluitend een wandelpark, wordt recreatiegebied en daaraan grenzend zijn zes flatgebou wen van zeven verdiepingen, bevat tende 300 woningen, ontworpen. Deze hoogbouw op dit zeer markante punt van de Maas is uit stedebouwkundig oogpunt zeer gewenst en draagt tevens bij tot een economisch grondgebruik. Het aspect van en naar de rivier wordt van grote allure. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat in het aangren zende recreatiegebied een openlucht zwembad zal komen en er is ruimte gereserveerd voor een parkeerterrein en voor garages met een fietsenstalling. Ook is gedacht aan een schoolsport- veld in dit gebied. De hoogbouw is zodanig geprojecteerd, dat deze niet afsluitend werkt ten opzichte van de bestaande bebouwing, zodat het volle profijt van het omringende groen en van de rivier kan worden getrokken. De nieuwe dijk, noodzakelijk voor de waterkering, wordt fraai in het re creatiegebied opgenomen, mede door zijn hoogteligging boven het omrin gende park en water. Het begin van uitvoering wacht nog op een enkele onteigeningskwestie, die weldra zal zijn opgelost. Een begin is gemaakt met het aan-

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1951 | | pagina 16