t c oc LACHT S -Aclx XAjO><-C/TV crrv'YY\M/>r*. TTl rv o-A-ti 140 Op verzoek van het bestuur der Schiedamse Gemeenschap heb ik me door een berg van die opstelletjes heen gegraven. Er waren er in proza en op rijm, met illustraties, in rond schrift en „voorovervallend", op school schrift-vellen en op bankpost, op stukjes blocnoot en op ruitjespapier, in rode inkt en versierd met water verfkloddertjes. Verreweg de meeste kinderen had den het flesje Coca-Cola „heerlijk" gevonden en het snoepje van de Brand weer „erg lekker".wij hadden niet anders verwacht. Ha, wat lees ik daar. De stempeltocht waarover wij een opstel mochten maken is naar mijn me ning niet geslaagd. Uw hebt er misschien wel uw best voor gedaan maar nergens mochten we het bedrijf of gebouiv zien. Zo'n klein jongetje. en toch al een eigen mening! In zekere zin veel belovend! Op maandagochtend gingen we samen, H. Hooidonk en ik, naar het abatior. Mogge meneer zeiden ivij. A ha komme jullie een stempel halen. Nou as 't u belieft. Kets boemDank u wel dag meneer. Dat waren vrolijke kereltjes. Zo waren er gelukkig meer: De stempeltocht is weer aan de gang En wel in Schiedam En dal is zo'n leuke Dat je handen ervan jeuken. En dan heb je zo'n plezier Dat je dans van tierelier. Echt enthousiast zijn de meesten: Van het jaar was de stempeltocht reuze gezellige dit was nu eens een echte puzzle tocht. Wat Coca Cola maakt is goed Tevens het voldoet Versterk de spieren En geeft weer frisse moed. Ik vond het fijn dat er dit jaar weer een stempeltocht gehouden werd. ive hebben toch een fijne dag gehad. Het teas een heel eind lopen maar ik vond het toch wel fijn. Op een mooie zonnige zomerdag in Augustus gingen wij ter stempeltocht. Het is een fijne vac. tveek geweest. En we hebben veel gezien die dag En veel plezier gehad En veel genoten. „Ook dit jaar tv as het weer oké Want de Schiedamse Gemeenschap leefde mee'''' „Het Vacantie comité nam ons fijn een dagje mee. VAM Het ivas Maandag getvorden, ha fijn stempeltocht. En hier is een heel plechtstatige: We zijn blij dat we weer deelgenomen hebben aan deze tocht Wat denkt u van deze twaalf-jarige: Openbaar slachthuis: Daar gaan koeien varkens en paarden hun dood tegemoet. Rioolgemaalontvang station der ganse burgerei maar de ontvangs is geen lek kernij Weeshuis: Tehuis voor hele en halve wezen maar ik wil liever bij vader en moeder wezen. Stadhuis: Daar hoop ik als ik groot ben een lief meisje te trouwen Een ander: In Noord en zuid in Oost en West Is 't feest nu uit maar het was best. (waarschijnlijk heeft vader of moeder hierbij een handje geholpen) Er waren jongens en meisjes die begrepen dat het niet alleen om een stempeltje ging, maar dat er tevens een heleboel te leren viel. „Een schoorsteenbrand wordt niet met water geblust maar met een soort kwast die de hele schoorsteen ingaat. We hebben ook een waterkanon gezien. Het was een heel groot gat. Als je dat kanon op een deur houd gaat hij vanzelf open. Als je hem op een mens richt breekt hij wat b.v. ruggegraat Het proveniershuis is eigenlijk een heleboel huisjes met de W.C. buiten op straat. Door het rioolgemaal gaan al onze uitwerpsels aan de haal. In het slachthuis worden paarden koeien en varkens geslacht maar ook vlees gemaakt. Een keurig meisje begint met: „Mijn ivelgeachte Heren van 't va cantie comité" een jongetje: „Ik begon mijn stempeltocht met een goede bui maar met bar slecht weer een ander jongetje: „Mijnheer. De stempeltocht vond ik leuk maar het hofje van Bolois kon ik niet zo gauw vinden. Ada van K.: En het volgend jaar doe ik vast weer mee aan de stempeltocht. (ze zal niet de enige zijn, wed ik) „Na mij te hebben gewassen en ge geten Zoo kwamen ive aan het stadhuis daar teas het vroeger ook niet pluis Ik geloof niet dat het nodig is u in de mond te lepelen dat de Stempeltocht 1951 een succes is geworden, de kin deren hebben dat zelf duidelijk genoeg te verstaan gegeven. Laten wij eindigen met Nella B. „Nu leve de vacantie tveek en ook Burgemeester Peek." SEBASTIAAN

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1951 | | pagina 20