DIT.., DAT.. en nog wat tti'. iasi 71 141 W/ IJ leven in de Adventstijd, de tijd, waarin wij ons voorbereiden op het naderend Kerstfeest, het feest van het licht, dat Christus in de wereld bracht, het feest van de geboorte van Gods zoon. En wij buigen ons neer bij de kribbe om eer te betuigen aan de Verlosser. De Kerstklokken zullen weer luiden, de kaarsen in de Kerst bomen zullen weer worden ontstoken en wij zullen weer juichend zingen: Ere zij God in de Hoge; Vrede op aarde in de mensen een welbehagen. Wij zullen op nieuw de hoge waarde en de diepe beteke nis van het Kerst-Evangelie beseffen. Wij zullen weer het: Stille Nacht, Heilige Nacht en het: De herdertjes lagen te rusten, doen opklinken; wij zullen grijpen naar Kerstverhalen en ons daarin verdiepen en wij, voor ons, zullen in het bijzonder weer moeten denken aan dat prachtige „Kerst verhaal in proza" van de grote Dickens, die ons, in zijn figuur van Scrooge, wil leren, hoe wij het Kerstfeest moeten zien en vieren, opdat het voor ons allen wordt een gelukkig, een zalig Kerstfeest. TN felle tegenstelling met dit feest van het licht staat het verscheiden van Mr. M. M. van Velzen. De niemand ontziende Dood blies het levenslicht uit van deze vooraanstaande burger van Schiedam. Een vooraanstaande burger, dat was Mr. Van Velzen. Hij was een nobel, eenvoudig en Mr. M. M. van Velzen f rondborstig man, een onversaagd strijder voor wat hij rechtmatig en heilzaam achtte- tevens. In hem verloor Schiedam een van zijn trouwe, rechtschapen en voortreffe lijke burgers, die zijn stad liefhad, die drie en veertig jaar een bekwaam en geacht advocaat was, een sieraad van de balie; die zes en twintig jaar zijn beste krachten gaf, als Raadslid en als wethouder, aan de bevordering van de bloei van de ge meente. Groot waren zijn werklust en zijn werkkracht, strijdvaardig was zijn geest. Zijn leven wierp rijke vruchten af. Zijn persoon, zijn werk zullen met eerbied in de herinnering blijven voortleven. IV OG eens werden wij geconfronteerd met de Dood. Tijdens een plechtige bijeenkomst, belegd in de R.K. Volksbond door het Mobilisatiekruis, heeft de burge meester, namens de Minister van oorlog en na het uitspreken van een magistrale rede posthuum enkele onderscheidingen uitgereikt aan nabestaanden van hen, die voor het Vaderland, of in de strijd voor recht en vrede het hoogste offer had den gebracht. In dezelfde bijeenkomst reikte de burgemeester een groot aantal onderscheidingen uit aan hen, die levend uit de strijd waren gekomen, als een hulde voor hetgeen zij voor het Vaderland had den gedaan, als een erkenning van de ver diensten der militairen, als een herinnering en als een stimulans om de plicht verder te blijven vervullen. Oud ijzer is het goedkoopst aan te voeren over water. Vandaar dat de St. Anna Zustersstraat een der centra van oud metaal-opslag is. Niet lang meer. De waterweg, alias het open riool, gaat verdwijnen

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1951 | | pagina 21