DITDAT en nog wat 162 YY7AT die lieve, feestelijke maand De- cember mankeerde, is ons tot heden nog niet erg duidelijk geworden, maar er zijn symptomen genoeg, die wezen op iets bij zonders. We zijn van de ene ingebruik neming in de andere gerold en als er niets meer te openen was, kwamen we aller- genoegelijkst bij elkaar om kort daarna tot de conclusie te komen dat we al die andere Schiedammers toch spoedig weer eens moesten ontmoeten. Maar hoe ook, met Sinterklaas en het Kerstmannetje zijn we door al die drukte heengescharreld. We vonden ons in die laatste dagen van het iaar o.a. terug in de grote hal van het nieuwe centrale rioolgemaal, waarmee we voortaan bijna heel het oude Schiedam en alles wat er nog nieuw bijkomt, van vuil water gaan bevrijden. Met burgemeester Peek, de wethouders, vele raadsleden en niet te vergeten de hoofdambtenaren en talrijke ambtenaren van de gemeente lijke diensten, in het bijzonder natuurlijk van Gemeentewerken, die zolang de zorg voor dit alles hadden gehad, zijn we van de Marconiweg door de aula van het museum naar de Ooievaarsbrug gelopen, waar Mr. Peek in de schemering het lint doorknipte toen hij de eerste schepen officieel had door gelaten. Terecht waren er op die middag veel waarderende woorden voor al de technici, die bij de uitvoering van deze belangrijke projecten voor de Schiedamse stadsuitbreiding waren betrokken. yOORZITTER Deelder van de Ver eniging „De Ambachtsschool voor Schiedam en Omstreken" trok op een vroege Maandagmorgen het werkjasje erbij aan toen hij zich geroepen voelde de hei baas te helpen bij het slaan van de eerste paal voor de nieuwe technische school, die straks de stad een ander gezicht zal geven voor de reizigers, die Schiedam per trein vanuit de richting Hoek van Holland naderen. Daar stonden ze aan een nieuw begin. Bij het Gemengd Koor was het anders. Hier geen werkjasjes over het ge klede pak, maar allemaal, bestuur en be zoekers, keurig opgedoft vanwege het tach tig jarig zijn van deze vereniging, die het aandurfde om in het Passage-theater de operette „De dans met de keizer" te bren gen. Ze hadden meer succes dan de schilder Antoon van Welie, die ons als Schiedam mers nu niet de leukste verrassing bezorgde toen hij zijn (gerestaureerd) portret van Koningin Juliana ten stadhuize liet breng en. Nee, dan zijn we met meer plezier (en Schiedamse trots) gegaan naar het Stedelijk Museum, waar de wisseling van conser vator D. Schwagermann volgde zijn vader C. H. Schwagermann op aan leiding werd tot een unieke Kersttentoon stelling, waarvoor ook een belangrijker museum dan het Schie damse zich allerminst had behoeven te scha men. De vertrekkende conservator werd bij het afscheid duidelijk ge maakt hoezeer men in de stedelijke gemeen schap zijn wrerken ten lij' behoeve van het eigen museum op prijs had gesteld en hoe verheugd en was dat juist zijn zoon de taak verder ter hand zou nemen. y REUGDE was er in het grote Schie damse gezin, zoals bij de brandweer, waar drie manschappen op het toneel van Musis Sacrum zich door Mr. Peek de hand zagen gedrukt toen zij tweemaal vijf en twintig en eenmaal twee en dertig jaar hun plicht vervulden op een wijze die niet anders dan voorbeeldig kon heten. Medeleven in grote kring was er met de familie van kapitein Vos. Door een ver keersongeval kwam de commandant van het Leger des Heils in Schiedam 0111 het In onze stad kon de zoeker naar het schone tot voor enkele dagen zijn ogen te gast laten gaan langs de wanden van het Stedelijk Museum waar bijna honderd schilderijen uit de Amsterdamse collectie Geus van den Heuvel drie eeuwen Nederlandse schilderkunst uit beeldden. Het werd een bijzondere tentoonstellingwaarin buiten hoogtepunten uit de zeventiende eeuw o.a. waren er twee werketi van Jan Steen vooral de nieuwlichters uit het laatst van de negentiende eeuw te bewonderen vielen

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1952 | | pagina 14