Vacantieplannenmakers KCHÏTI>I>EX HVK MOUWEN LEEG 42 OCHILDER HERFST was door z'n potjes geel en rood heen, Vader Winter had z'n laatste doos sneeuw vlokken over Koemarkt, Westvest en Maasoever leeggestrooid en toen stak jongedame Lente haar bekoorlijk kopje om de deur. „Hé," zeiden we, „Is het alweer zover?! We zullen langzamerhand eens aan de zomervacantie moeten gaan denken." En dat deden we. De gerenommeerde plannenmakers werden uit hun winter slaap gewekt, stoelen werden om de SG-tafel geschoven, 't theewater be gon voor de zoveelste maal hetzelfde lied te zingen. Toen keken de plan nenmakers naar elkaar en naar hun mouwen, waaruit opnieuw een berg frisse ideeën geschud moest worden en in koor spraken ze: „Vacantieweek 1952!" „Iets nieuws deze keer," mompelde iemand, druk bezig 't spits af te bijten, waardoor niemand hem verstond. „Ik zei iets nieuws," herhaalde hij toen de krachttoer volbracht was. En dus werd het feestmenu van verleden jaar tussen de andere menu's vandaan gehaald. Er volgde een ongebruikelijke stilte aan de Gerrit Verboonstraat. 't Was alsof het verkeer begreep, dat hier een plechtig ogenblik gerespec teerd moest worden. „Een revue," met die veelzeggende woorden werd de rust afgesneden en van buiten drong opeens weer het monotoon lawaai in de kamer, het dagelijkse hoorspel van auto's, fietsen, bromfietsen en politiefluiten. „Natuurlijk," zei de voorzitter, „een revue komt er weer. Dat staat als een paal boven water." „En hij staat zelfs al helemaal op papier," verklapte de administrateur, „ze kunnen zo gaan repeteren." „Mooi!" „Het Wagenspel was vorig jaar een enorm succes," verkondigde de secre taris, gelukkig met zijn bezit van een goed geheugen. Waarna bleek, dat de Schiedamse burgerij ook dit keer weer met de oudste vorm van volks cultuur geconfronteerd zal worden. Regisseur Thom Ros heeft het eerste stel candidaat-acteurs en -actrices al onder handen genomen. En over de Wielerronde hoefde men al heel weinig te praten. Daar zullen op Zaterdag 23 Augustus weer duizen den van genieten. Jeugdvoorstellingen? Wat zou een Schiedamse Vacantieweek zonder jeugdvoorstellingen zijn?! Daar hoe ven de ouders niet over te piekeren, hun spruiten zullen zich kostelijk amuseren. En als er kinderen zijn, die niet in een theater stil kunnen zitten, welnu, waar zijn de stempeltochten en excur sies anders voor in 't leven geroepen? „We moeten een goede tentoon stelling houden," werd er hardop ge peinsd. „Feest van Glas trok 6500 bezoe kers," peinsde men terug. „Onze woning" zou er wel 10.000 trekken," zei een vrouwelijke aange- zetene. „Onze woningAls we hier met z'n

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1952 | | pagina 10