48 mee konden doen. De jeugd, d.w.z. de pad vinders daaronder, werd geactiveerd door een alleraardigste actie. „Een heitje voor een karweitje" ving aan bij het Bureau van de Schiedamse Gemeenschap, waar voor zitter Holl als gangmaker fungeerde en A.D.C. Sunderman als glazenwasser zijn best deed het kwartje goed te verdienen. Verder met de jeugd, die in de Paasvacantie weer goedkoop in het Sportfondsenbad zwom en achter de Parallelweg de hand aan de schop sloeg om er de terreinen in orde te laten maken voor de straatvoetbal- compctitie, die weer heel wat zomeravonden gaat vullen. De schoolelftallen voetbalden de Paasvacantie om te zien wie dit jaar op Bevrijdingsdag de mooie bekers uit handen van burgemeester Peek zou mogen ont vangen. Ze konden op Koninginnedag ook hun krachten meten in voortreffelijke kin derspelen, waarvoor de grootst mogelijke animo bestond. Omdat Wandsworth toch present was, werden op Bevrijdingsdag twee voetbalontmoetingen tussen jeugd- elftallen van hier en daar op het dag program gezet. Welke moed er nodig moet zijn geweest om in het hol van de leeuw de drank bestrijding ter hand te nemen, valt in onze dagen, die al een halve eeuw verder liggen dan de tijd dat de idealisten van toen op pad gingen, moeilijk te peilen. Vijftig jaar vruchtbaar werken werd in het Volks gebouw herdacht toen de Blauwe N.V. daar jubileerde. Het ontbrak er zeker niet aan waardering. Nadat ook hier ijverig naar het ei was gezocht dat de K.R.O.-kip had gelegd, kwamen de Engelse gymnasten om gezamenlijk met hun Schiedamse sport vrienden te demonstreren in het Passage theater. Dat zij onder gymnastiek over het algemeen iets. anders verstaan dan wij ge woon zijn te doen, kwam duidelijk tot uiting. Veertig jaren Schiedamse Zwemclub werden aanleiding tot een zwemfestijn in het Sportfondsenbad. Over naar het culturele front, waar het instellen van een Schiedamse erepenning voor verdienstelijke burgers aanleiding werd tot het uitschrijven van een prijsvraag waaraan alle stadgenoten konden deel nemen. Met alweer een vacantieweek in het vooruitzicht begon de toneelsectie de animo te peilen voor twee nieuwe wagen spelen. Thom Ros kwam voor een testavond naar Schiedam, maar moest het voorlopig zonder keuze stellen. Dat het straks toch weer een succes zal worden, konden wij ech ter toch alvast afleiden uit: 1. zijn enthou siast verhaal; 2. de bij lange na niet ter neergeslagen sectie-bestuurders. De Christ. Oratoriumvereniging verdiende weer aller waardering met een voor ieder vrij toe gankelijke uitvoering van de Johannes- Passion, die een algemeen gunstige pers vond. De practische kant van ons wonen mocht er vorig jaar dan erg onbemoedigend uit zien, het gemeentebestuur is bezig met rasse schreden de ontstane achterstand op woninggebied in te halen. Het laatste hoop volle teken was het voorleggen aan de Raad van een principe-besluit voor de bouw van 364 woningen en een voorstel om daarvoor vier en een half milliocn gulden te lenen, 't Worden Bredcrode-woningen, die een plaats krijgen in Tuindorp Kethel. Montage met baksteen bekleed, d.w.z. een welkome doorbreking van het vlak-grijze element, dat thans dit tuindorp nog beheerst. Jam mer genoeg konden we de dames en heren die de opening van het V.V.V.-gebouw kwamen opluisteren, hiervan nog niets laten zien, hoogstens iets vertellen. Dit laatste deden ook enkele reporters van de Wereldomroep zeer enthousiast over de Schiedamse schooltandverzorging, die over een eigen dental-car beschikt en in Neder land dan ook vooraan in de rij staat waar het betreft dit belangrijke onderdeel van de volkshygiëne. In zeven talen gaat dit verhaal een dezer dagen de wereld rond. Wij zijn er trots op. X AAN DIT NUMMER WERKTEN MEDE: M. Holl, voorzitter S. G., Willem O. Duys, P. Groenendaal, Wim Hagers, Leo Nelissen, Henk Visser en Sebastiaan. Foto's o.m. van Chr. Breur.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1952 | | pagina 16