1 I HUIST I IIUT STEDELIJK MUSEUM 91 zo'n ouderwetse kamer? Niet ongezellig wel? Al dat rood en dat bloemetjesbehang vindt U wat te druk? Gaat U dan een kamer verder. Een huiskamer, blij en licht van kleur. Een kamer om gelukkig in te zijn, een practische kamer, een boek om te eten en een zitje waar het echt uitrusten is en een plekje, een eigen domein voor de krui pende baby, alles in één, eerlijk van vorm en kleur, ge makkelijk in het onderhoud. Zo is ook de slaapkamer. Zoudt U liever een tweepersoonsbed hebben? Ook best hoor. Maar over de verrukkelijk grote en practische berg- kasten hebben wij toch beslist geen verschil van mening. Hier is de jongenskamer. Ze kunnen er hun gang gaan. Met de ruimte is gewoekerd. Een grote plank onder het raam geeft ruimte om aan te leren en te knutselen. Zoudt U dit zelf wel kunnen timmeren voor Uw jongens zegt U? Waarom doet U dat dan niet? Het is juist onze bedoeling, dat U dit overneemt en kijk dan meteen eens naar de ver schuifbare lamp aan een ijzerdraad boven de plank. Handig en het kost practisch niets. Alle in wezen goede dingen kan men tezamen voegen. Dat kan ook met antieke en moderne meubelen. Ziet U eens in deze ruimte een fijn Louis XYI stoeltje onder een moderne tafel, een antiek kastje en wel ja, met een moderne reclameprent er boven. Meubels behoeven ook beslist niet van lichtkleurig hout te zijn om modern, of beter, goed te zijn. Mahonie is een fraaie levendige houtsoort, dat ziet U in de volgende zaal toegepast. Nu neem ik U mee langs het plekje, gewijd aan de wer kende vrouw en via het halletje naar de zolder. Zoudt U hier niet willen wonen? Ziet U wel, dat de oude ronde tafel en grote linnenkast uit het ouderlijk huis best een plaatsje kunnen vinden in het interieur van het jonge gezin? En dan ten slotte de meest moderne ruimte. Bekijk deze maar eens. Mag ik dan mijn rondleiding bij deze laat ste ruimte beëindigen met de woorden van de geniale bouw meester Frank Lloyd Wright: „Met ieder tijdperk gaat gepaard een nieuwe geestelijke inhoud, die zijn uitdrukking vindt in onverwachte, verrassende en daardoor agres sieve vormen." Woorden, die U rustig hij een kopje thee in ons „cafétje" kunt overdenken. Overigens wens ik U veel genoegen. D. SCHWAGERMANN Cliché's maandblad Ooed Wonen, tijdschrift voor goede woninginrichting. Uitgave W. L. <S> J. Brusse N.V., Rotterdam. De fotografen zijn resp. J. Versnel en J. d'Oliveira te Amsterdam.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1952 | | pagina 15