Cvi ZULLEN ZELFS WATERTANDEN BIJ ZO'N FEESTMENU 94 ZOALS de Olympische Spelen van de nijvere, zij het stille stad Helsinki een bijenkorf vol drukke, opgeivonden en ook feestelijk gestemde lieden hebben gemaakt, zo belooft de voor de deur staande ,Vacantieweek 1952eenzelfde invloed op ons eveneens nijvere, actieve en doorgaans niet zo drukke Schiedam te gaan uitoefenen. Tussen beide evenementen is een overeenkomst te ontdekken. Poogt het spor tieve wereldgebeuren zijn ideaal door middel van de grondgedachte te verwezen lijken, dat is de vólkeren dezer aarde nader tot elkaar te brengen en in samenwerking het culturele der sport op hoger plan te voeren, zo poogt ook de Vacantieiveek alle groeperingen en individuen van Schiedam en daarbuiten een hele week lang zij aan zij te doen genieten en mee te laten leven bij evenementen, die in de eerste plaats vanwege hun culturele importantie voor onze stad gecreëerd werden. De voorgaande Vacantieweken hebben onomstotelijk betvezen dat dit mogelijk is en ivas de leus vroeger „Zie je wel, het kan", dan mocht men verleden jaar met recht „Zie je wel, het kan nog beter" zeggen, terwijl men dit jaar aanstuurt op een spontaan „Zie je wel, het kon zelfs nog veel beter Natuurlijk kan geen enkele organi satie weken tevoren het succes van het door haar georganiseerde voor spellen. Wel kan men, op grond van het samengestelde programma, een redelijke prognose stellen en dan is het programma voor 1952 wel zeer de moeite waard om nader onder de loupe genomen te worden. Over de „Plantage-Parade"-avond- voorstellingen en de grote expositie „Onze Woning" wordt elders in dit blad uitvoerig gerept, het moge echter gezegd worden, dat menige stad alleen al met die twee programmapunten in haar sas zou zijn. Maar de SG zou geen ware Gemeen schap zijn, als zij slechts aandacht besteedde aan twee facetten van het eindeloze gebied der actieve en passie ve recreatie. Reeds hebben anderhalve maand lang kinderen uit alle delen van de stad kunnen genieten van bonte avonden, die op schoolpleinen werden gegeven en waaraan vele stedelijke organisaties spontaan hun medewer king verleenden. Geineenschapswerk van de bovenste plank noemden wij dat. Er staat meer op de jeugd te wachten. Niet minder dan 26 jeugdvoorstel lingen zullen de aandacht van 16.000 kinderen gespannen houden, kinde ren die daarvoor op de scholen weken lang gespaard hebben en 't beste van het beste voorgeschoteld krijgen. Het poppentheater „Poesjenellenkelder" geeft 8 voorstellingen op 22 en 23 Augustus in Musis Sacrum, benevens twee extra uitvoeringen op 29 Augus tus. Maandag 25 Augustus komt het Jeugdtoneel Puck driemaal op Pas sages planken, Dinsdag worden er films voor vier verschillende audi toria gedraaid, Woensdag geeft het Scapinoballet drie uitvoeringen en Donderdag 28 Augustus gaat het doek vier maal omhoog voor een nieuwe variétéshow. Verheugend is de animo, die zo groot bleek dat op 29 Augustus nog een extra toneelvoorstelling en op 30 Augustus een extra balletochtend gegeven moeten worden! Nog meer Maar er is nog meer voor de jeugd. Inplaats van de vroegere stempel- tochten heeft men nu een zeer aan trekkelijke puzzletocht in elkaar ge zet, die de deelnemertjes en deel- neemstertjes behalve veel plezier ook een macht kennis omtrent de eigen stad zal brengen. Tenslotte is er dan op Zaterdag 30 Augustus een groot zwemfestijn in het gemeentelijk zwembad aan de Sport In de eerste plaats is er dan weer de traditionele Ronde van Schiedam, een wielerfeest van de eerste orde, dat zich op Zaterdag 23 Augustus rond de Plantage zal afspelen. De Singelloop voor athleten valt er mee samen. Na een rustige Zondag volgt dan op Maandag de transport- en bakfiet sen-race rond de Plantage, waarbij we hopen dat er niet teveel valpar- Er is één gebeurtenis van de Vacan- tieweek, die wij extra naar voren willen brengen. Dat is het wagenspel, een der oudste vormen van volkskunst, waaraan Schiedam verleden jaar enorm veel plezier beleefde, niet het minst dank zij de enthousiaste vertolking, die onze amateur-acteurs van de klucht van meester Pathelin onder de bezielende regie van Thom Ros gaven. Deze Ros is opnieuw naar Schiedam gekomen en weer is onder z'n straffe leiding iets veelbelovends tot stand gekomen. Het resultaat twee blij spelen zal men op Donderdag 28 en Vrijdag 29 Augustus a.s. in totaal op vier punten van de stad kunnen be kijken. En grote vreugde geeft het ons, dat ook Kethel van een extra voorstelling zal kunnen genieten. juöJSTVt Westfrankelandsedijk, dat gevolgd wordt door een hilarische ploeterpartij met waterpolo, tobbevaren, steek spel, reddend-zwemmenpantomime en nog veel meer. Waarmee we via de druk bezette jeugd bij de even druk bezette lief hebbers van sport terecht zijn ge komen.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1952 | | pagina 18