Tw<e<e Aw<ejp<e<eJhnt AAN ROMANA s VA CA NTIEFEES TEX 1952 H Is <lc EUJHEU Uitbreiing ran de Schiedamtte Gemeenschap HEiTWS NTADSBL4I) KLAPT UIT DE SCHULP Do doorgaans welingelichte eigen nieuwsdienst van het „Stadsblad" verneemt, dat na afloop van do Vacantieweek de oude muziektent in lvethel gesloopt zal worden, om dan op kosten van de Kethelse Oranje vereniging tiaar de Schledamse Plantage vervoerd en heropgebouwd te worden. IJlt de aard der zaak zal dun daar de onlangs opgestelde nieuwe schulp wejer moeten verdwijnen. De Schledamse Bond van Ouden van Dagen heeft zich bereid verklaard de stoottroepen, die anders de banken bezetten, voor dit karwei belange loos ter beschikking te stellen, aldus, nog steeds, dat „Stadsblad". LAATSTE I Nu er hoe langer hoe min der weiland beschikbaar is voor het agrarische deel van de Schiedamse bevolking hebben enkele pachters zich tot de overheid gewend met liet ver zoek de beschikking te krijgen over de Koemarkt binnen de hekken van het middenplein. ZU stellen zich voor de pacht som in natura te betalen, in de vorm van mest. De autoriteiten hebben afwij zend op dit verzoek beschikt, hun besluit als volgt motive rend „Het vee zou de madeliefjes, boter- en Pinksterblommen zo mede de paardebloemen opeten, daardoor de Koemarkt van haar natuurlijke flora bero vend. Om van de gekweekte bloemen niet te spreken. Die zijn er niet. De suggestie van de mest werd als zeer sympathiek aan gevoeld, maar men vreest dat de typische Schiedamse aro ma's, zoals bijv. „bouquet Windhorst", erdoor verdrongen zullen worden." „Zetterkiintfig: dagboek" Deze maand elke dag vroeg opgestaan. Acht uur inplaats van 9. Verwonderde mij erover, stad op dat tijdstip reeds zo bruisend van activiteit. Kwam tot con clusie bezieling van college hier voor oorzaak. Burgers lopen zo gezegd college bij college. Vandaar ook die verhoogde colleges-gelden. Hele maand laat naar bed ge gaan. Wilde wel vroeg vanwege dat vlotte opstaan, maar kon slaap niet vatten door rumoer Jeugdrecreatie. Besloot vreugd- leider K. Scholten Sr. hierover te berispen. S. bleek echter ook weinig in bed te toeven. „Teveel mensen sterven onder de dekens," zei hij. Waarom ook niet, dacht ik triest OUDE BESJES Naar wij uit doorgaans on betrouwbare bron vernemen ligt het in de bedoeling van onbekenden om voortaan een jaarlijks bessenfeest op het Schiedamse touw te zetten. Hieraan zou dan medewer king verleend worden door jonge zowel als oude besjes. Wij vragen ons af, of de Bond van Bessen, welke bond zonder twijfel „rood" genoemd mag worden, met dit festijn accoord zal gaan. Het is immers een jaarlijks terugkerend evene ment, terwijl de jaarlijkse oogst van oude bessen onaan zienlijk is. Het initiatief lijkt ons dan ook geen bessen-beurt. De Tsjechische filmster, die een kort bezoek aan onze stad bracht, waar juist Nieuw Rood werkelijk nieuw was. Zij kruiste mijn pad, heel gewoon. Zij keek naar een vat. Zij was schoon. Zij dronk er een glas, teer en fijn, En ik dronk een plas, van chagrijn. Want zij was een ster van het doek. Zij kwam van heel ver op bezoek. Zij zweefde voorbij en ging heen. Zij was niet voor mij en verdween. Zij gaf mij een hand, maar geen kus. Wat kreeg ik het land aan die zus. Ik tolde in 't rond, door Nieuw Rood. En vrouwtjelief vond mij uit 't lood. WAM DE BIKKERTJES Bikken we ook in de Vacantie- weeft? Ja, poffertjes. EREPENNING Bovenstaand exclusief zijaanzicht van de SG-erepenning geeft wel een uitzonderlijk goed beeld van het fraaie ontwerp. Met name de niveau-verschillen komen duidelijk tot uitdrukking, waarbij we dan speciaal de aandacht willen vestigen op de stijgende gang van het ros Pegasus, dat, zoals bekend, een mythologische hoogvlieger was. Uiteraard moest de onderkant wal vlakker worden, gezien het niet zo hoogstaande wapen van Schiedam. KETHELKLETS VT ee, juffrouw, als U het mij vraagt, zit daar heel wat anders achter dan een con structiefout. Waarachter bedoelt U, als ik het vragen mag? Juffrouw, als ik het over constructiefouten heb, dan kan ik toch maar één ding bedoe len. U bedoelt Juist juffrouw. Dat bedoel ik. Ik heb uit heel goede bron, dat er iets anders achter steekt. Oh ja. juffrouw? Ja, iets van vliegende scho tels. Hoe dat zo? Wel het schijnt, dat ze in Den Haag op het ministerie het bestek van zo'n vliegtuig per ongeluk hebben verwisseld voor die van 't Is toch niet waar, juf frouw? Hi, hi, juffrouw, ik stel me al voor bü een volgende ver gadering van de Raad. Wat juffrouw? ,,B. en W. hebben de eer U voor te stellen de nieuwe stra ten in de Grote Babbelspolder te noemen naar figuren uit de 1001 Nacht." Juffrouw, U blijft toch net jes hè? Maar. juffrouw. Oh, ik voel U aan. U bedoelt zo iets als de „Ali Baba straat". Bijvoorbeeld juffrouw, of de Vliegende Daken-laan. ACOI'STISCII voorproefje (Van onze musicoloog) Dezer ochtenden werden in, om, rond en naast het nieuwe concertpodium in de Plantage acoustisch-aesthetische proef nemingen genomen met het Zuid-Hollands Orkest uit Zuid- Holland. Het moet mij van het oor, dat met name de disso nanten fraai doorkwamen, ter wijl het orkest een formidabel grote terts met een miniem kleine bezetting uiterst na vrant over het grind wist te brengen. Storend was wel het rhythmisch bekken-werk van de reigers achter de klankborden, gezien de Suppé-partituur geen bekkens voorschrijft tot de let ter D. van het allegro-ma-non- troppo. Maar overigens alle lof voor zowel lichte als zware caval- lerie, de a-symmetrie van het podium wijten wij gaarne aan een minder moment van de architect. In de Vacantie-week staat alles op z'n kop. Zelfs de straatmusicus. 4 ZEER KOSTBARE AAHBIEDIKG Brieven onder: Zie-je me daar voor aan, met motto: Hoe krijg je mü zo gek? aan het bureau van „Twee Averecht" met de kans, dat u averecht krügt wat u recht hebt besteld. Zo zijn wü (soms). Adv. Loop (er) heen met je zijden sokken. TE HUUR: Hoge Züden (petten en hoeden); Pandjesjassen (anno 1924) Vadermoordenaars (hoog model) Lakstiefels (met hoera-tenen). Ingezonden mededeling Hebt u wel eens op de kwaliteit van dit papier gelet? Wij konden dit alleen zo glad krijgen door schuren met Eumeu. Eumeu is weer reuze. Eumeu schuimt en kan niet krassen. Ieder z'n eumcug. De dokter geeft het z'n eigen kinderen. Eumeu, een delicatesse voor vloer en papier. De uitgevers vragen het elkaar: Hoe komt jouw papier zo blank? En 't antwoord is steeds: Eumeu man!

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1952 | | pagina 22