DIT DAT. MEEMWAARS VAN N\ 143 |VDG MAAR EEN half etmaal was het grote Schiedamse Vacantiefeest afge sloten of bij de R.K. sportvereniging „Ex celsior" zat de feeststemming er alweer danig in. Nu nog betrekkelijk ver van het stadscentrum verwijderd als de Noord- vest eenmaal overbrugd is wordt het wel beter heeft men als eerste vereniging aan de Oudedijk de nieuwe sportvelden in gebruik genomen. Burgemeester Peek knip te er een lint voor door, terwijl o.a. de wet houders van Sportzaken en Culturele Zaken Mr. P. van Bochove en Mr. M. J. M. van Kinderen, stonden toe te kijken. Hoewel het een sportieve prestatie van de eerste orde betrof, ging de 200 kilometer wandel tocht van stadgenoot Arie Kooy met heel wat minder luister gepaard. Behalve de voldoening van een geslaagde mars hield deze tippelaar er een paar doorgesleten schoenen en één blaar van over. Aan het nemen van een verversing bij de nieuwe kiosk aan de B.K.-Laan kwam Arie Kooy niet toe, maar de dagelijkse bezoekers van het ziekenhuis zullen deze bezigheid wel waarnemen. Er is tenminste mee in één ongerief voorzien. Misschien komt er nu ook nog wel eens iets van het plaatsen van een overdekte bushalte bij de Julianakerk, waar de bezoekers van Gemeente-zieken huis èn Dr. Noletstichting ook bij slecht weer gebruik van moeten maken. In Kc- thel behoeven ze er niet meer naar uit te zien, daar kwamen ze, met de langverbeide telefooncel en de onontbeerlijke brieven bussen. Met een tikkeltje weemoed zagen we er niet als danslustigen overigens de bij de brug over de Poldervaart zo vertrouwde „Halve Maan" verdwijnen. JUBILARISSEN WAREN er genoeg. Soms ging hun hoogtijdag betrekkelijk ongemerkt voorbij, maar meermalen was dat ook niet mogelijk. Neem het 75 jaar worden van oud-wethouder J. Dinkelaar, die er bij de flat Nieuwland niet zonder serenade van muziekcorps en zangkoor afkwam. Een andere bekende figuur die drie-kwart eeuw volmaakte was de heer J. C. Nauman, nog steeds penningmeester van de Schiedamse Kunstkring. Omdat hij veertig jaar aan de St. Willibrordusstich- TT/^JJK nou toch es" zei Kwiekje I\^Bef, die bij ons op visite was. Zij wees met haar linkervlerk naar de postbode beneden die een handkar vol brieven in de bus van de Schiedamse Gemeenschap leeg kiepte„Wat zou dal allemaal ivezel" Voorzichtig zijn we op de venster bank gaan zitten en hebben onze snavel tjes plat gedrukt tegen de ruit om alles goed te zien. Het waren ideeën voor de nieuwe revue Niet te geloven hèBijna alle Schie dammers hebben aan de oproep van het bestuur gevolg gegeven en op blocnoot- vellen, op opengescheurde vermicelli- zakjes, op randjes kastpapier, op ach terkanten van aanslagbiljetten en ge bruikte tramkaartjes hun ideetjes neer geschreven. „Dit moet een droom zijn" sprak de voorzitteren dat was het ook. „Meid schei uit" sjilpte Kwiekje.... „Je weet net zo goed as ik hoe ze zijn. Na de revue weten ze allemaal hoe het NIET moet maar van tevoren zegt nooit een mens hoe het WEL moet." Het is verschrikkelijk droef voor het bestuur van de Schiedamse Gemeenschap maar het zal er wel weer van komen dat Uit het .,Mus" vertaald door Sebastiaan ze zelf de bovenkant van hun potloden moeten opkluiven om er inspiratie uit te halen. Want een revue moet er het volgend jaar weer zijn, das vost! „Zoutte wij ze niet kunnen helpen stelde ik Kwiekje voor. „Nou, en toen zijn we er eens voor gaan zitten, ieder op een punt van de goot. Het is een druk punt waar wij wonen. Er komen daar veel auto's voorbij, veel wagens van allerlei Schiedamse bedrij ven. Er is daar ook een reisbureautje Dat wordt een industrie-ballet natuur lijk en een schetsje over vreemdelingen verkeer Ja en dan maken we een liedje over die verkeersagenten met hun witte zeil pet en eh.... natuurlijk, het wordt geweldig „Snap je nou" vroeg Kwiekje, toen we samen bezig waren de demi-finale in elkaar te zetten..., snap je nou dat de Schiedammers daar nou géén van allen kans toe zien?" „Nee," moest ik toegeven. „Daar snap ik nou echt geen sikkepitje van. maar je kan niet wetenZe hebben nog tot 15 November de tijdl" ting was verbonden, togen veel autori teiten op onderwijsgebied naar de IJssel- mondesestraat in de Gorzen om de heer T. J. Krebbers de hand te drukken. Van wat gevarieerde samenstelling was het be zoek dat het zilveren Zwakzinnigenzorg in Musis Sacrum op een regenachtige, na middag ontving. Bij De Kuyper namen ze alle jubilarissen tegelijk in een huldiging op, eerst in het bedrijf, daarna in Musis Sacrum. Ertussen lag een bezoek van de echtgenoten aan het bedrijf, waar zij hun mannen na al die jaren van verhalen thuis nu ook eens zelf aan de arbeid konden zien. Een hoogtijdag. hoe raar het er soms mee kan lopen, ondervond een bruidspaar dat met (kreupel) paard en koetsje naar de politiepost werd overgebracht. Over trouwen gesproken, laat niet onvermeld blijven dat de Hermes-schare, wel niet zo groot als ze zich op Zondag aan de Dam- laan demonstreert, ook al met een fikse regenbui naar Vlaardingen toog om er te gaan zien hoe Joop Heyster van het eerste elftal de huwelijksboot instapte met Ati Boerdam, eerste elftalspeelster van de hockeyclub „Asvion". Voor welke verras singen een echtverbintenis man en vrouw soms kan plaatsen, bemerkten ze bij de fa milie Stuivenberg aan de Slachthuislaan, waar het verlangen naar een dochter vast liep op de komst van maar liefst drie zoons, die het kindertal in één keer verdubbelde. VOORDAT DE OUDERS in het uiter ste Westen van de stad zich zorgen gingen maken over de gevaren die het zand treintje van het Sterrebos naar de uitbrei ding van de Algemene Begraafplaats met zich meebracht, hadden ze bij de athletiek- afdcling van S.V.V. de handen vol aan het bezoek van de Heme Hill Harriers, die hier ondertussen al aardig de weg weten te vinden. Dit laatste kon nog niet worden gezegd van de C.A.B.-pupillen die naar Avifauna trokken. Ze waren er nog niet eerder, maar als de kas het toelaat zal er nog wel eens een tweede bezoek komen. Zorg voor de komende generaties sprak uit het besluit van de gemeenteraad om te gaan deelnemen aan een stichting, die de recreatie rond de Brielse Maas ter hand gaat nemen. Zorg voor de noodlijdende mens van onze tijd uit de doeltreffende organisatie van de Vluchtelingenhulp, die bij de bevolking een willig oor vond toen een beroep op onze beurs werd gedaan. De volkstuinders maakten zich verdienstelijk met de inzameling, die de bloemen van de herfst bij zieken en in rusthuizen bracht. Zoals andere jaren was er weer een Oogst- dienst in de Grote Kerk, die in meer dan tweeduizend gaven de vrucht van tuin en akker deed rondbrengen door heel de stad. TEMIDDEN VAN VEEL vreugdevolle gebeurtenissen zoals daar nog waren de zilveren jubilea van de Schiedamse Reddingsbrigade, die binnen het raam van de stedelijke gemeenschap zo'n nuttige taak vindt, van de supportersvereniging „Door Weer en Wind," welke S.V.V. de jaren door aanmoedigt, van de watersportvereniging „Schiedam" met angst en hoop beide voor de onzekere toekomst van de jacht haven en niet te vergeten van zuster

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1952 | | pagina 14