„DE SCHIEDAMSE GEMEENSCHAP" lludcrnc grafiM'lie kunst in liet 7Iunoiiiii 143 Over enige tijd Maasboulevard Plooy, die als leidster van de Lighallen van de t.b.c.-bestrijding een naam kreeg met een klank die klonk als een klok, waren er toch opk minder prettige berichten, zoals het overlijden van mej. P. A. I.okkcr, die zoveel jaren de zorg bad van de Schiedamse bleekneusjes, die in het koloniehuis te Voorthuizen weer op krachten kwamen. Niet veel Schiedammers zullen er zijn, die zich nog herinneren dat de leidster van het Leidse Volkshuis en de eerste directrice van de School voor Maatschappelijk Werk in Amsterdam, Kmilie C. Knappert, in deze stad als kind opgroeide. Haar overlijdens bericht bracht veel verdienstelijke woor den op papier over hetgeen deze Schiedamse op sociaal terrein in ons land heeft gedaan. Vrijwel allen die in Schiedam in het ge meentelijk bestuursapparaat een leidende plaats innemen, waren met talrijke gasten van buiten de stad, o.\y. vertegenwoor digers van de Commissaris der Koningin in de aula van het Stedelijk Museum aanwezig om er afscheid te nemen van de heer J. H. van Veen als commissaris van politie. Administratie en Abonnementen: Algem. Secretariaat, Plantsoen Gerrit Verboonstraat, Giro No. 549934, Tel. 08043 - Adv.: Kon. Ned. Boekdrukkerij H.A.M. ROELANTS, Lange Haven 141, Schiedam, Tel. 69300 Aan dtt nummer teerkien medet M. Holl, voorzitter Stichting S.G., Willem O. Duys, P. Groencndaal, W. Hagers, H. Visser, Sebastiaan, P. Romijn en D. Schwagcrmann De foto's zijn van de Fotodienst K.L.M. en C. Brcur. Tekeningen van Octave de Coninck en G. Petersen IV IET ZO'N NIEUW ELEMENT ALS het nieuwe schip „Theano" bij de werf Gusto vormden de twee mode-shows van dit jaar in het Schiedamse leven, maar ze mogen gesignaleerd worden als teken van groei en meer zelfbewustheid in deze stad, ook bij de middenstand, die midden Octo ber twee hoofdbestuurders van landelijke organisaties naar hier haalde om wijsheid te putten uit een debat. Minder gelet op het effect werd er toch mee aange geven dat er meer leven in de brouwerij komt. Activiteit kwam er ook los t.a.v. de plannen voor een Maasboulevard aan het Hoofd. De gemeenteraad ging ermee ac- coord en het behoeft dus niet zolang meer te duren voor de eerste schop de grond in gaat. 't Ziet er aantrekkelijk uit en wan neer over enkele jaren de zaak in werke lijkheid zal kunnen worden aanschouwd, zal zeker blijken dat wc er niet alleen voor eigen ontspanning, maar ook uit het oog punt van vreemdclingcnbezoek een aan trekkelijk object bij hebben gekregen. Het is nu eenmaal zo dat van dit punt af kan worden genoten van een van de uniekste uitzichten op de havenbedrijvigheid van Rotterdam. Tegen dit goede nieuws leunt echter nog wel weer een ophanden zijnd voorstel aan, dat afbrokkeling van het tegenwoordige Volkspark beoogt, maar om dat men hierover met de Planologische Dienst nog niet in het reine is gekomen, bleef het voorlopig bij een aankondiging en berichten in de pers, die spraken van de vestiging van een scheepswerf, hetgeen zou betekenen dat de Wilhelminahaven haar oorspronkelijk karakter van handelshaven zou verliezen en alleen maar industrieha ven wordt, hetgeen dan tenslotte met die blijvende baggerkosten tenminste beter dan bijna niets is. Verdere plannen: het laten verdwijnen van een al tamelijk oud Koemarkt-probleem door de eindpunten van de tramlijnen 4 en 8 naar de achter zijde van de Broersvest, op de plaats van het Singelplantsoen te verleggen en daarbij de nu verspreide bushaltes te concentreren. IN HET PASSAGE-THEATER worden wij met al die andere toneelbezoekers van Kunstkring en Katholieke Kring re gelmatig op Donderdagavond weer ge confronteerd met het probleem van de garderobe, die het tijdstip van aanvang on danks alle tegengestelde streven toch nog altijd iets weet op te schuiven en die in staat is na afloop de daarbinnen gekweekte goede stemming weer voor een belangrijk deel weg te werken. Wat we er nu alweer zagen: „Driekoningenavond", ,,'t Is maar betrekkelijk", „Miss Poes" en de opera „Rigoletto". Zowaar werd er door tussen komst van de Gemeenschap een Woens dagavond ingeruimd voor het eerste Toon kunst-concert, dat weer door het Utr. Stedelijk Orkest werd verzorgd. Een ander orkest, dat van onze eigen politie, was be zig met de opleving van een oude traditie, nl. een taptoe voor het stadhuis op Prins jesdag. Nog een ander orkest, dat van „De Rietbouwers", trotseerde de regen en haalde een lauwertak van het Hoofd, die in de Utrechtse dreven veroverd was. Iets verder, bij de werf Gusto gingen velen de al bekend geworden weg naar de Power- ball, om er te kijken naar hetgeen de ama teur-schilders van deze werf, verenigd in „Beati", er in de afgelopen zomer van had den gemaakt, ,,'t Is allemaal wat somber van toon," sprak de voorzitter, „maar dat lag aan het slechte weer." Dat het grote stedelijk tafeltennis-tournooi, het bezoek van de Engelse Royton Swimming Club aan S.Z.C. en de najaarswandeltochten van „De Schiedamse Wandelaar" daarvan geen last hadden, bewees het succes ervan. De tentoonstelling „Onze Woning" had in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat nog al het een en ander overhoop gehaald en er was dan ook heel wat tijd voor nodig om de permanente expositie van oudheid kundige voorwerpen weer in te richten. Dat karwei is nu weer achter de rug en er kan worden gewerkt aan nieuwe plan nen. Voordat de grote Kerstexpositie be zit neemt van de bovenzalen, komt er van 21 November t.c.m. 8 December een ten toonstelling van moderne grafische kunst. Deze expositie wordt ingericht met mede werking van de sectie Jeugd van de Schie damse Gemeenschap. Het materiaal hier voor is afkomstig van de afdeling Vorming buiten Schoolverband van het ministerie van O.K. en W. Deze tentoonstelling wordt 21 November 's avonds om acht uur geopend in de aula van het museum door Mr. M. J. M. van Kinderen, wethouder van Culturele Zaken. DE BIKKERTJES Geld moet rollen O, ben je bij de rolbrug ge weest

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1952 | | pagina 15