Kind erpolitle 136 Die taak is veelomvattend. En om deze naar behoren te kunnen vervullen is in de eerste plaats liefde voor het kind noodzaak. Er is geduld voor nodig veel geduld om de ziel van het kind te leren kennen en be grip te krijgen van zijn moeilijkheden. Met tact en veel overleg proberen de ambtenaren van de Kinderpolitie te doorgronden welke oorzaken aan be paalde handelingen en gedragingen van het kind, dat met hen in aanraking komt, ten grondslag liggen. Want dan kan naar een oplossing worden gezocht om de moeilijkheden van het kind te verhelpen op een manier, die de gauw geschokte kinderziel zo weinig mogelijk schade berokkent. „Dat juist is nu voor ons zo'n mooie taak," onthulde mej. Slob. „Het trachten te begrijpen wat de oorzaak is van vaak weinig ernstige „wanda den". Niet door die kleine misstappen te straffen, maar door de oorzaak er van te helpen verdwijnen, kunnen we vaak ernstiger wangedrag voorkomen." Sinds 1937 Kinderpolitie in Schiedam „Sinds wanneer werkt in Schiedam de Kinderpolitie?" vroegen wij. „Als speciale afdeling van de Ge meentepolitie zijn wij werkzaam sinds April 1937. Het initiatief hiertoe werd genomen door Burgemeester Van Haaren en Commissaris Clasie. Het moeilijke is dat er toen voor ons werk eigenlijk geen vaste richtlijnen gegeven zijn. Ook nu hebben we die nog niet. Het belangrijkste is en blijft: het af gedwaalde kind terugbrengen in het rechte spoor." Hier werd ons gesprek even onder broken door de telefoon. Een paar woorden werden gewisseld en mej. Slob legde glimlachend de hoorn op het toestel. „Stoute jongetjes," lachte zij. Dit intermezzo ontlokte ons de vraag: „Hoe komt een kind in aan raking met de Kinderpolitie?" „Dat kan op verschillende manieren gebeuren," antwoordde mej. Slob, die voor deze vraag eens gemakkelijk ging zitten. „In de eerste plaats maar dat is lang niet de belangrijkste groep kunnen de kinderen met de Kinder politie in aanraking komen, doordat zij op straat iets uithalen, dat niet door de beugel kan. Een agent grijpt dan in; zonodig bemoeien wij ons er Sfeer Het was een gezellige kamer op de eerste verdieping van het Politie- Een mooie taak Wat wij over het ontstaan van de kinderpolitie vernamen, was zeer in teressant. Zij is gegroeid uit de Zeden politie. Dat was in het begin van deze eeuw, toen door het invoeren van de kinder wetten de gehele Nederlandse kinder bescherming opbloeide. De behoefte deed zich toen voelen aan een afdeling hij de politie, welke zich geheel zou kunnen specialiseren op het werken met minderjarigen. Aanvankelijk had de Zedenpolitie zich met dat werk bezig gehouden. Uit deze afdeling ontstond echter de Kinderpolitie met een aparte taak. U R wordt wel eens gezegd, dat de twintigste eeuw de eeuw is van het kind. In deze woorden schuilt waarheid. Want is het niet zo, dat allerwegen belangstelling voor het kind van onze tijd aan de dag wordt gelegd? Behalve het onderwijs waar in de loop der jaren een frisse wind door heen is gewaaid en nog steeds naar vernieuwing en verbetering wordt ge streefd zijn er ook de talrijke jeugdorganisaties, die alle tezamen nuttig werk verrichten om het kind later zo goed mogelijk toegerust in de maatschappij te doen opnemen. Nog veel meer voorbeelden van wat voor het kind wordt gedaan op maatschappelijk en geestelijk gebied zouden kunnen worden gegeven. Wat dit betreft kent de Schicdamse Ge meenschap haar taak en meermalen is er in ons orgaan reeds over ge schreven. Doch nu willen wij u meenemen naar het Hoofdbureau van Politie aan de Lange Nieuwstraat, waar een zeer speciale afdeling zich dag-in, dag-uit ontfermt over het moeilijke kind, het terchtwijst en het helpt. Die afdeling dan is de Kinderpolitic. bureau, waar wij werden ontvangen. Een groot raam geeft uitzicht op de Westerhaven. Op het kozijn staan verzorgde kamerplanten, en vaasjes met bloemen tooien de bureaux, waar aan de Inspectrice, mej. F. G. van Thiel en haar assistente mej. I. Slob hun „gastjes" ontvangen. Aan de wand, behalve een portret van H.M. Koningin Juliana, een verzameling gezellige prenten. Een kamer die rust en vriendelijkheid schenkteen kamer waarin een kind zich thuis zal kunnen voelen. Hier spraken wij met mej. Slob over het werk dat de Kinder politie voor de Schiedamse jeugd doet.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1952 | | pagina 8