Scfmlamche Steenkolenhandel „Huize Brabant'' MEEMWAARS VAN ARYJORDAANS II. II. H uisman MtTHffiSCHIEOnm „DE SCHIEDAMSE GEMEENSCHAP" Film Foto Projectie Geluidsopname 205 ,va#£ *J& O, meid, ga je mee?" sjilpte Kwiekje Befer zijn zó veel koopjes te halen. Het is jammer dat ze zo vroeg kivam. Jan was nog niet naar zijn werk. Jan haat uitverkopen. Waarom weet ik niet. Ik denk dat het erfelijke belasting is of iets van Freud, want zijn vader heeft het ook en al zijn broers.Ze worden gewoon wild als ze het woord oprui mingzien. Daarom slikte ik dapper een graantje door en zei „Nee, Kwiek, heus niet kind.'9 Kwiekje vloog onmiddellijk weg. Toen ze terug kwam was Jan vertrokken en kon ik haar alles uitleggen. Ze begreep het direct. „Laat hem ópvliegensprak ze ferm. Dat was een sprankelend idee en ik griste haastig de grootste boodschappen tas die in onze pan te vinden was en de huishoud-kas. Toen de huishoudkas helemaal leeg, de boodschappentas helemaal vol en Kwiekje en ik bek-af waren, was het avond. Jan stond voor onze woning met een onheilspellende blik in zijn kraaloogjes. Uit het ,,Mus" vertaald door Sebastiaan „Dat wordt hommeleskwetterde Kwiekje zachtjes van achter haar vlerk. Het IS hommeles geworden. mus sen nog an toe.de hele buurt is er aan te pas gekomen.de veren vlogen in het rond. Alle rudimentaire oer-instincten bor relden naar boven (ik lees geleerde boeken tegenwoordig, merkt u wel?) allerlei verdrongen para-psychologische com plexen vochten zich een uitweg. Jan voelde zich een hele Piet toen hij Kwiekje de goot uit duwde en tot mij sjirpte hij vals „To be or not to be, that is the questionwat natuurlijk nergens op sloeg. Kwiekje had de tegenwoordigheid van geest om temidden van de herrie opeens met een gil van angst te sjilpen.... „Daar hebbie de poes....en toen stoof de menigte uit elkaar en trok Jan mij rap de pan in. Wanten dat is eigenlijk héél aan doenlijk. in tijden van gevaar is hij een echte schat.... Ik heb bijna spijt van al mijn koopjes.Ik kon ze de andere dag nergens meer vinden.... ivel de lege huishoudkas. daar zit ik nou mee Willem van der Loos eigenlijk van terecht zou brengen. Het maakte alle mogelijke enthousiasme los en na „Alberd. Thijm" kon ook hier gezegd worden, dat het initia tief van de Gemeenschap om een beroeps regisseur te laten rouleren bij het plaatse lijke amateurtoneel geslaagd was. Even nog een stapje buiten de direct plaatselijke kring, al zouden we de Kunstkring daarvan niet graag willen uitsluiten, Maar Rika Hopper, die de Kunstkring als gast in z'n midden had als lid van het gezelschap „Comedia" dat „De Ander" bracht, was vijf en zeventig jaar en vandaar, een huldi ging vol ontroering en spontaneïteit op het Passage-toneel, waar voorzitter K. J. Hey- boer wel duidelijk maakte hoezeer zij zelf èn haar spel in Schiedam gewaardeerd worden. Van erkentelijkheid tenslotte is in de donkere dagen rond Kerstmis ook nog gesproken op een andere plaats, op de Algemene Begraafplaats aan de Vlaardin- gerdijk, waar heel veel stadgenoten een laatste groet brachten aan een man die in de loop van de jaren ieders achting ver wierf, directeur A. van Pelt van de druk kerij „De Eendracht", die gedurende zijn leven ook buiten de zakelijke kring veel voor zijn geliefde stad heeft verricht. Administratie en Abonnementen Algem. Secretariaat. Plantsoen Gerrit Verboonstraat, Giro No. 549934, Tel. 68043 - Adv.: Kon. Ned. Boekdrukkerij II.A.M. ROEL ANTS, 'Lange Haven 141, Schiedam, Tel. 69300 Aan dit nummer werkten meet M. Holl voorzitter Stichting S.G., W. O. Duys, P. Groenend aal, W. Hagers, H. Visser en P. Const. Reygersberg, J. J. Schipper, D. Schwagerman, Sebastiaan. Foto's van J. Amtzenius, Chr. Breur, J. v. d. Hoeven. Lay-Out G. Petersen. Kaarten van oud-Schiedam welwillend afgestaan door het Gemeente-Archief. Wagenbouw Carrosserieën Gemeentereiniglngs- materieel HOOFDSTRAAT 32-36, SCHIEDAM Telefoon 68260-68765 TUINLAAN 28 - SCHIEDAM Telefoon 67464 per band REMBRANDTLAAN 106 a Aannemer van alle voorkomende Timmer-, Metsel-, Beton- en Tel. 67836 Onderhoudswerken \6®20öy

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1953 | | pagina 17