r J O1 „DE SCHIEDAMSE GEMEENSCHAP" IVoeiiHilflg 25 Maart te 8 nar in Gebouw Irene ienwe Haven 155 222 terug naar al die andere gebeurtenissen die ten dele voor en ook nog tijdens de na weeën van de watersnood ons beroerden- Aan het kort geding inzake het openlucht, theater in de Plantage mogen we voorbij gaan, evenals aan het verdrijven van het eigen S.G. gebouwtje naar een plaats elders in de stad die nooit meer zo ideaal gelegen kan zijn als tot dusver het geval was. Maar wel aandacht voor de preventieve maat regelen van de politie ter beteugeling van de baldadigheid onder de jeugd, die zich voorlopig uit in het opbrengen van erger lijke belhamels en het schrijven van straf- opstellen in het hoofdbureau. De jeugdige Schiedammers, verenigd in de C.J.M.V., hielden geheel in de geest van deze tijd ook al een forum, kort nadat de Schiedamse scheidsrechters hetzelfde deden op het gebied van de sport. "VTTELKE INVLOED de rampspoed nog op de toekomst zal hebben, kan waar schijnlijk zelfs de regering op het moment dat wij dit schrijven, nog niet vertellen. Het eerste wat onze stad ervan moest ervaren was het afzeggen van alle festi viteiten die ter gelegenheid van het Konink lijk bezoek in September op stapel waren gezet. Mogen we goede hoop hebben, voor verdere teleurstelling in dit verband ge spaard te blijven, dan geldt dit vooral ook de voorgenomen verhoging van de spoor lijn Schiedam-Delft bij de Overschiese- straat. Groot was nu immers ook weer de schade die de Spoorwegen in het getroffen gebied te herstellen kregen. Over de nood zaak van een spoedige oplossing op het gevaarlijke Schiedamse punt heeft de Kamer van Koophandel in een adres aan de minister eind Januari nog eens de na druk gelegd. iPEN PLAATSEN in het stadsleven lieten twee bekende figuren na, die begin Februari overleden. Dr. R. H. M. Geerdes was een verschijning die niet alleen bekendheid en achting genoot in de kring van het R.K. volksdeel, maar ook daar buiten. Gedurende zijn veeljarig verblijf in Schiedam zijn laatste levensjaren bracht hij door in het tehuis aan de St. Liduinastraat heeft hij in vele functies zijn werkkracht aan z'n geloofsgemeenschap en Schiedam gegeven. Die andere Schie dammer was de oude Van der Touw. Een zwakke gezondheid hield deze aan de Schie- kant geboren en getogen stadgenoot de laatste tijd binnen, maar daarvoor miste hij niet vaak op straat, waar vrijwel ieder een hem kende. Als veilingbediende en daarna als de figuur zonder wie we ons vroeger het museum niet konden voor stellen, volbracht hij zijn levenstaak. Van wat ons bleef moet hier de Nieuwe Schie damse Courant worden genoemd, die als R.K. dagblad vijf en zeventig jaar bestond. Uit een rijke historie kon een interessant Administratie en Abonnementen; Algem. Secretariaat, Plantsoen Gerrit Verboonstraat, Giro No. 549934, Tel. 68043 - Adv.: Kon. Ned. Boekdrukkerij H.A.M. ROELANTS, Lange Haven 141, Schiedam, Tel. 69300 Aan dit nummer werkten meet M. Holl voorzitter Stichting S.G., W. O. Duys, P. Groenendaal, W. Hagers, H. Visser, J. J. Schipper en Sebastiaan. Foto's van G. Baron, Chr. Breur, J. v. d. Hoeven en Steef Zoetmulder. Kaart en tekening van oud-Schiedam welwillend af gestaan door het Gemeente-Archief. herdenkingsnummer worden samengesteld. Konden wij hierin terugblikken in wat was, bij de expositie van Wout van Heus- den in het Stedelijk Museum getuigde conservator Schwagermann duidelijk van zijn streven om het museum steeds de nodige levendigheid te geven. Velen konden er en kunnen er nog genieten van wat in de kunstenaar van Heusden voorbijging en wat belangrijker nog zijn toe komstvisie mag heten. SIMON DE WAARD cineast en vogelkundige neemt ons mee op zijn reis door Zweden en Lapland, Op een tocht door Zweden en Lapland bezoeken we o.a. het zo vermaarde Gotland het eiland van zon en bloemen evenals Stora Karlsöhet vogeleiland in de Oostzeewaar Simon de Waard een week te midden van tienduizenden zeevogels bivakkeerde. We krijgen een beeld van de prachtige landschappen van midden-Zweden, van de stille merende uitge strekte bossen en de hoge bergendie zo karakteristiek zijn voor dit enorm uitgestrekte land. We nemen een kijkje in het schilderachtige aan het Siljanmeer ge legen Rattvikwaar het Midzomerfeest gevierd wordt waarbij de bevolking in kleurige klederdracht ge stoken is. Daarna reizen we naar het Noordenpas seren de 66\ gr. N.B. en komen dan in het land van de middernachtszon. In Lapland gekomen maken we een tocht naar het Kebnekaise-gebergte. Dit ligt on geveer 90 km van Kiruna af, maar is toch in één dag te bereiken door een busrit, twee boottochten en tivee wandelingen. Daarna reizen we naar Abisco, één van de noordelijkste stations van Zwedenom vandaar uit enkele tochten te maken door de met sneeuw bedekte bergen. We gaan op zoek naar rendieren, die in de zomer hoog in de bergen rondtrekkenen bezoeken een aantal Lappen-families in hun zomerkamp. Het meest karakteristieke van Lapland in de zomertijd is de moerassigheid en de daarmee verband houdende muggenplaag. Dag en nacht zijn deze kwelgeesten om je heen. Maar daarnaast is er zoveel moois en interessants te beleven, dat men de muggen graag op de koop toe neemt. KAARTEN ad 50 ct. verkrijgbaar: Bureau De Schiedamse Gemeenschap, Plantsoen Gerrit Verboonstraat Bureau Gem. Plantsoenendienst aan de Nassaulaan

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1953 | | pagina 14