<„oii» i:\ sijidi i \ii:i ns i\ BESTUURSRAAD r~ MEEMWAARS VAN 217 t^iRIE onderwerpen hebben de jongste samenkomst van de S.G.-bestuursraad belangrijk genoeg gemaakt om er iets meer van te zeggen, In de eerste plaats was er het aangenomenvoorstel tot oprichting van een nieuwe Sectie, welke ver enigingen zal bundelen, die cultureel werk verrichten, zonder gerangschikt te kunnen worden onder de hoofden Toneel, Muziek, Zang, Jeugd, Sport, V.V.V. of I\atio- nale Feest- en Gedenkdagen. De nieuwe sectie zal Kunst en Culturele Ontwikkeling,, genaamd worden en bestaan uit de Schiedamse Kunstkring, de Katholieke Kring, Het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, Oost en IVest, het Algemeen Nederlands Verbond, Studie vrienden, Kunstenaarsgemeenschap S.45 en eventuele andere groeperingen, die in hetzelfde vlak werkzaam zijn. Een tweede punt van discussie vorm de het bezoek van H.M. Koningin Juliana aan onze stad, welk bezoek in September plaats zou vinden in ver band met de in gebruikstelling van de nieuwe kruiser De Ruyter bij de werf Wilton-Fijenoord. Jammer genoeg kwam het hele feestprogramma op losse schroeven te staan, nu de Koningin besloten heeft dit jaar uit sluitend werkbezoeken af te zullen leggen, zonder dus de bijbehorende feestelijkheden. Kermis-Contact Belangrijker echter dan beide ge noemde agendapunten was het nieuws, dat de vergadering uit de monden van voorzitter M. Holl en wethouder Mr. van Kinderen mocht vernemen. Onder leiding van laatstgenoemde bleek na melijk ten stadhuize een bijeenkomst te zijn gehouden, met vertegenwoordi gers van het Protestants Christelijk volksdeel, welke groep zich immers al jaren tegen de Schiedamse Gemeen schap gekant heeft, voornamelijk in verband met het jaarlijkse Attractie centrum tijdens de Vacantieweek. Verdeelde meningen In de eerste plaats was in de raadzaal duidelijk gebleken, dat de meningen bij de tegenstanders van de Kermis allerminst gelijkluidend waren. Hoop gevend was ook het begrip, dat met name vertegenwoordigers van de Her vormde Gemeente, de Nederlandse Protestanten Bond en de Evangelisch Lutherse Gemeente voor de positie van de S.G. bleken te kunnen opbrengen. Via dat begrip kwam men nu reeds tot een voorlopige overeenstemming, in die zin, dat besloten werd wèl een Attractiecentrum aan de komende Vacantieweek te verbinden, doch de zozeer gehekelde „goktenten" zoveel mogelijk of helemaal te vermijden. Principieel tegen Moeilijker viel het echter contact punten te vinden met de vertegenwoor digers van de Gereformeerde Kerk en de Chr. Geref. Kerk. Wèl was de laat ste groep voldaan over de tot stand- koming der gesprekken, maar overigens kantte men zich principieel tegen alle vormen van een Kermis. In aansluiting op dit alles zal nu getracht worden een zogenaamde „cul turele kermis" op haar mogelijkheden voor Schiedam te toetsen. Belangrijker echter dan de practische resultaten der gesprekken is het feit, dat deze gesprekken daadwerkelijk plaats konden vinden. Als wij Mr. van Kinde ren mogen geloven, en er is geen enkele reden om dat niet te doen, is daarmee een basis geschapen voor wederzijds begrip. En van hoeveel belang dit is, behoeft nauwelijks onderstreept te worden in het orgaan van een Gemeenschap, die slechts dan volledig aan haar doelstelling kan beantwoorden, wanneer de gehele ge meenschap met kleine G. er achter staat. Uit het „Mus" vertaald door Sebastiaan iMDAT het zulk verrukkelijk zacht weer icas heb ik de bedden en de afwasboel maar eventjes laten liggen en ben met mijn vlerken over elkaar op het hoekje van de goot gaan zitten. Zo zat ik daar indachtig het slot woord van de secretaris in zijn jaarver slag van de S.G. „de toekomst hoopvol tegemoet te zien", toen Kwiekje Bef opgewonden op mij toe kwam sjilpen. „Maak je maar niks geen illusies," kwetterde Kwiekje, dat groen gaat er van het jaar allemaal aan!" „Welk groen?" vroeg ik verbaasd. „Dat groen van de Plantage." Nijdig plantte ze haar linkerpoot in haar zij en nam een vechtlustige houding aan „Al die bomen gaan der uitc/'r blijft geen struikie overgeen bladgeen dinges. helemaal niks." Wat doe je druk" suste ik.„je lijkt wel een kort geding." „Kort geding of géén kort geding. ik blijf zeggen dat de plantage ten dode is gedoemd" „Wat zielig" vond ik en mijn blik gleed dichterlijk over het loofloze hout en in gedachten zag ik al die vriendelijke burgers uit vorige eeuwen arm-in-arm onder het jong struweel of in koele maannachten zoetelijk minnekozend in het lommermalkander al die knusse fluisteringen toe-smiespelend die toen en nu het leven van verliefde jongelieden zo onzegbaar zalig maken. Het werd me weemoedig om het hart als ik be dacht dat dit binnenkort voor altijd voorbij zou zijn.Voorbijecht verdrietig. Het wordt geofferd aan de hard nekkige doordrijverij van enkelen" declameerde Kiviekje met een overvloed van pathos. „Ja" zuchtte ik.... „en is daar nu helemaal niks es an te doen?" „Nee," snerpte Kwiekje.... „Ik heb het trouwens al jarerdang zien aan komen ze gaan steeds verder, ze ontzien nietsze storen zich aan niemand.ze.o, Wietje, ik kan wel grienen „Doe het, meid," troostte ik.„huil maar eens lekker uit „Ach, waarom eigenlijksprak ze dapper„Het helpt immers toch geen zier. over een paar weken zitten die krengen daar weer in de hoog ste takken en volgens de wet zijn reigers nog beschermd ook!" V

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1953 | | pagina 9