0 Modern Schiedam, zoals het zich aan het einde van de B.K.-Laan toont. Onze stad genoot A. Ledeboer maakte deze fraaie opname vanuit de flat bij de Vlaardingerdijk in de richting van het Rubensplein. relc leven van de leden der confessio nele vakorganisaties, de Katholieke Arbeiders Beweging en het Chr. Na tionaal Vakverbond, deze beide orga nisaties volgen hier ter stede ongeveer één lijn, wat het eerste betreft. Zo wor den zowel door de K.A.B. als door de Chr. Besturenbond als overkoepelende organisaties van resp. de R.K. arbei dersverenigingen en de Chr. arbeiders verenigingen, aangesloten bij het C.N.V., regelmatig cursussen gehouden voor leden, die willen worden opgeleid tot aanstaande bestuurders van vak organisaties. Het is nu eenmaal niet zo eenvoudig, een bestuurstaak in de vakbeweging te vervullen. Daarom worden deze cursussen, die scholings cursussen genoemd zouden kunnen worden, gegeven. Daar worden aller lei problemen van practische en prin cipiële aard besproken en onderwezen, daar worden de cursisten voorbereid op de bestuurstaak in een afdeling, die wellicht kan leiden tot een bestuurs taak in hogere organen. Bovendien worden regelmatig voor alle leden lezingen gehouden. Daarbij staat na tuurlijk de Publiekrechtelijke Be drijfsorganisatie in het brandpunt van de belangstelling. Ook op dit gebied moeten de leden volledig worden voor- en ingelicht, omdat zij bij doorvoering van deze Publiekrechtelijke Bedrijfs organisatie wellicht kunnen worden geroepen voor het vervullen van een taak. Maar naast cursussen en lezingen, die -worden voorbereid door de K.A.B. en door de Chr. Bestuurdersbond, worden in de vergaderingen en bijeen komsten van de bij deze overkoepe lende organisaties aangesloten afde lingen allerlei problemen behandeld en worden er voor de feestelijke jaar vergaderingen van de Chr. vakver enigingen steeds sprekers van buiten Schiedam uitgenodigd, die de vraag stukken van de dag belichten, waar bij de principiële kant vanzelfsprekend duidelijk naar voren wordt gebracht. De K.A.B. biedt de leden op gezette tijden toneelvoorstelbngen aan, die veelal worden gegeven door dilettan tengezelschappen van naam. De Chr. Besturenbond bepaalt zich meesten tijds tot het doen vertonen van cultu rele films tijdens bijzondere bijeen komsten, propaganda-avonden en feestelijke jaarvergaderingen.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1953 | | pagina 9