De Schiedam Gemeenschap 195!* VA CAAIT IE WEEK 20 AUGUSTUS 29 AUGUSTUS 269 ORGAAN VAN DE STICHTING „DE SCHIEDAMSE GEMEENSCHAP", 5e JAARGANG No. 3, JUNI 1953 Het meest naar buiten tredende gemeenschapselement is ongetwijfeld ieder jaar de Vacantieweek. Driemaal achtereen werd het een gebeuren, waarmee de laatste tien dagen van Augustus, de vacantiemaand bij uitnemend heid, rijkelijk gevuld waren. Het gaf de S.G. niet alleen de voldoening van het slagen van een experiment, waar naar aanvankelijk zo vaak sceptisch was gekeken, maar daarnaast kon met vreugde worden geconstateerd, dat vertegenwoordigers uit vrijwel alle bevolkingsgroepen bij de voorbereiding zo'n uitstekende, enthousiaste en har monieuze samenwerking te zien gaven. Dit jaar werd de Vacantieweek vastgesteld voor de periode van 20 Augustus t/m 29 Augustus, 't Wordt weer een rijk gevarieerd festijn, dat z'n middelpunt vindt in de Plantage. Alle avondvoorstellingen en enkele samenkom sten voor de jeugd vinden hier plaats. Daarnaast is het vooral het Passage-theater, dat de verwachte drukke toeloop zal moeten opvangen. Voor het Plantage-podium wordt een speciale tribune opgesteld, welke r*jjmte biedt voor ca 4000 zit- en 600 staanplaatsen. Om te beginnen met de avondvoorstellingen, hiervoor is in de eerste plaats gedacht aan de Marinierskapel, die de reeks opent met medewerking van een voor deze avond speciaal samengesteld en ingestudeerd Schiedams gemengd koor. Ook enkele bekende solisten zijn hiervoor uitgeno digd. Na de koorzang volgt het Nederlands Volkstoneel op Vrijdagavond met „Het huis van de Saltimbanks". De Zaterdag, als uitgaansavond bij uitnemendheid, is be stemd voor het variété, waarin we tal van klinkende namen uit onze kleinkunst tegenkomen. Niet een al te zwaar, doch wel een programma van serieuze muziek brengt het Rotterdams Kamer-Orkest, dat ook al een bekende solist naast zich krijgt. De Dinsdag is de avond van Schiedam. Eigen krachten brengen muziek, zang en sport. Het succes van het Ballet der Lage Landen bracht deze groep nogmaals op het programma. Dolf van der Linden en zijn radio-orkest worden de dag daarna verwacht. Het betekent de inleiding van een indrukwekkend, fonkelend slot met niets minder dan de Spaanse dansgroep van Rosario, die hier destijds met haar partner Antonio zulke grote, successen oogstte, tot besluit. Dat waren dan de avonden in de Plantage, maar er is nog heel wat meer. In het Passage-theater kan nu iets langer vijf dagen worden genoten van een revue, die weer geïnspireerd werd door plaatselijke wederwaar digheden. Dat wil dus zeggen, dat 4700 toeschouwers een plaats kunnen vinden. Maar uitgaan is er niet alleen hij. De Vacantieweek zou aan haar doel voorbijstreven, wanneer slechts muziek, dans en toneel in lichte en zwaardere tonen hun kans kre gen. In het Stedelijk Museum zal men (ook reeds vóór de Vacantieweek) terecht kunnen om er een boeiende ten toonstelling over negerkunst te bezichtigen. Met de voor bereiding hiervan is men reeds een eind op weg. Het aantal toezeggingen voor materiaal doet het allerbeste verwachten van deze ongetwijfeld zeer interessante expositie, die zo mogelijk nog door enkele manifestaties van levende neger kunst (muziek en dans) zal worden omlijst. Wij hebben u dan nog niet verteld van de grote plannen, die er zijn voor het Julianapark, waar in het begin van Augustus de sprookjesachtige verlichting zal worden ont stoken. 't Gebeurt eigenlijk als inleiding van alles wat nog komen moet. De belangstelling zou waarschijnlijk te groot zijn om ook dit evenement nog te vatten in het raam van de negen dagen, die evenals vorig jaar, toen tienduizenden naar de Vlaardingerdijk kwamen, zichzelf tenslotte zullen verliezen in een grandioos vuurwerk op Zaterdag 29 Augustus. Om over die verlichting van ons mooiste stadspark nog iets te vertellen: men zal er tegen een geringe toegangs prijs een rondgang kunnen maken. Niet alleen de fraaie belichting van het groen zal de aandacht mogen hebben, maar teneinde de attractie nog groter te maken, zullen werken van hedendaagse Nederlandse beeldhouwers in een treffende omgeving te zien zijn. Voor degenen, die in deze romantische omgeving iets langer willen vertoeven, wordt op de z.g. rotonde een theeschenkerij ingericht. Het grote succes van de Wagenspelen en de uitstekende toepassing, die deze vinden in het kader van het streven het feest ook in de stadswijken te brengen, brachten ook dit vroegere evenement weer in het programma. Met paard en wagen zullen de spelers avonden achtereen door de stad trekken om oubollige vrolijkheid te verspreiden. Is het Wagenspel dus geen onbekende in de Vacantie week, de wielerronde is het ook niet, evenmin als het beklimmen van de oude St. Janstoren, het zwemfeest en de excursies. Wat wèl nieuw wordt, dat is de bloemenshow

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1953 | | pagina 5