317 en zo werden weer 25.000 jongens en meisjes 's ochtends en 's middags bezig gehouden in Irene, de Passage en de Plantage, waar Circus Elleboog twee voorstellingen gaf voor berstensvolle tribunes. Mogelijk waren enkele uit voeringen boven het bevattingsvermogen van de jonge toeschouwers, maar er is al veel gewonnen als honderd van de duizend kinderen gegrepen zijn door bijv. de dans kunst van het Ballet der Lage Landen. Er kan immers op deze wijze een levendige belangstelling worden gewekt bij de ontvankelijke jeugd voor bepaalde takken van kunst, die ook hun later leven kunnen verrijken. Het „bezig houden" neemt men dan maar op de koop toe, al is het een belangrijk element als de va'cantie naar het eind loopt en de moeders geen raad meer weten met hun spruiten. In dat vlak wordt ook belangrijk actief werk gedaan met de stempel- en puzzletocht. JjV is veel winst geboekt en weinig verlies geleden, ideëel gezien. Winst school in het feit, dat in het reeds genoem de Selectie-koor vele dames en heren van ositief christelijke volksgroepen hun plaats hadden ingenomen, terwijl gelijk- denkenden dier groepen ook genoten van het Julianapark, de exposities en de Plantage-Parade. Deze actieve en passieve deelname aan het Gemeenschaps-feest stemt ieder tot grote vreugde. Er is meer winst geboekt. Voor het eerst werd rond 't attractiecentrum geen wanklank gehoord en behoefde de politie niet één keer op te treden. Dit wil wat zeggen in een uitbundige stad, waar vele pretmakers van elders naar toe getrokken worden, gezien ook het bewezen feit, dat het verleden jaar bij de strubbelingen op de laatste avonden niet-Schiedammers waren, die de moeilijkheden veroorzaakten. Trouwens, het aanvankelijk zo verguisde attractie centrum heeft meer goedgemaakt. Meer en meer tegen standers heeft het overtuigd van z'n belangrijkheid als gezelligheidsfactor. Burgemeester J. W. Peek en Commissaris K. Bijpma hebben dan ook beiden hun grote vreugde over de vlotte en plezierige gang van zaken uitgesproken. De Vacantieweek 1953 behoort weer tol het verleden. Er zal nog dikwijls over nagepraat ivorden en zowel critiek als lof komt daarbij tot uiting. Er zal ook voor veranderingen ge pleit ivorden, die mogelijk verbeteringen kunnen blijken, want de geest dient vaardig te blijven en het oog open voor de om standigheden. Maar zolang een stad als Schiedam op initiatief van deze SG, ondanks het minder gunstige weer, nog even intens feest kan vieren als de laatste Augustusweek, behoeft men zich over het bestaansrecht van zo'n feestweek geen zorgen te maken. En misschien is dat, na vier Vacantiefestijnen, wel de gróótste winst van het Ballet der Lage Landen

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1953 | | pagina 9