338 in de omgeving van de z.g. Blauwe Brug bij Kethel zal worden gebouwd, het Kethelse parkgebied met 3 sport velden en het in aanleg zijnde stads park, dat ruim 50 ha oppervlakte zal hebben. ik.— te treffen, het stadspark met speel- en sportterreinen. Hoe is het ten aanzien van het in de recreatie-cirkels beslotene met onze stad gesteld? Hierop kan worden geantwoord, dat de groenvoorziening van onze stad in de nabije toekomst gunstig genoemd zal kunnen worden. Immers, aan de huidige te stellen eisen is en wordt vrijwel volledig vol daan.' Het Schiedamse groensysteem zal, wanneer de thans in aanleg zijnde objecten over enige jaren voltooid zullen zijn, de stedeling talrijke recrea tie-mogelijkheden bieden. Buurtplantsoenen treffen we in het oosten aan op het Marconiplein, in de Cornelis Drebbelstraat en het Singel plantsoen. Het Hoofdplein is thans nog de belangrijke pleisterplaats voor het Gorzenkwartierdaarnaast vinden we op Wilhelmina- en Rozenburger- plein bescheiden speelplaatsen voor de jeugd. In het westen zijn het Fabri- en het Frans Halsplein. Als wijkparkcn kennen we de Plan tage, het Julianapark, het Volkspark en weldra ook de Maasboulevard, waar- Wandeling in de toekomst Wanneer over enige jaren de aanleg van al deze objecten voltooid zal zijn en Nieuwland verder is ontsloten, dan zullen we van het hart der stad uit een wandeling van n eerdere uren door het stedelijk groen kunnen maken. Be ginnende in de Plantage, via Maas boulevard en het daarbij behorende park zullen we vervolgens het Volks park doorwandelen, langs de Juliana- laan en via het groen van de gemeen schappelijke tuinen in Babberspolder, de wandelweg achter de Algemene Begraafplaats bereiken. Langs de wan delweg naar de Poldervaart en via de lanen van het Volkstuinencomplex, voert de weg dan naar de wandelpaden langs het sportveldencomplex ten wes ten van de Poldervaart. Langs het ge projecteerde zwembad bereiken we het Stadspark. De terugweg naar de stad zal ons tenslotte langs de groenomzoomde singels, die in Nieuwland zijn geprojec teerd, weer naar huis terugvoeren. J. J. SCHIPPER. Feest in Schiedam". Jeugd in het vermaakscentrum. Foto Ph. van Oordt, eerste prijs beginnelingen meter dienen we groenstroken met wandelpaden aan te treffen en plant soenen en parken. Speelterreintjes, schooltuinen, zwemplaatsen behoren mede tot de reële behoeften. Tenslotte de buitenste recreatie- cirkel met een straal van maximum 4000 meter. Onder meer dienen wan delwegen de recreatie-terreinen in de buitenste ring toegankelijk te maken. Hier dienen we de volkstuinen aan van het eerste gedeelte dit voorjaar gereed zal zijn. Aan de westelijke en noordelijke stadsrand ontstaan de grotere recrea tiegebieden, het volkstuinencomplex aan de Vijfsluizen ter grootte van ruim 20 ha, het sportveldencomplex aan de Poldervaart met een oppervlakte van circa 33 ha, het zwembad, dat weldra

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1953 | | pagina 10