r J MEEMWAARS VAN V. De Schiedatnse Gemeenschap TEXTIEL „alja» ^SSUR ANTip A V bank. 343 „Je zal zo langzamerhand naar een andere vriendin moeten uitkijken "zei Kuiiekje Bef. Hoe bedoel je dat?" vroeg ik ver baasd. „Nou.ze gaan een nieutv stadhuis bouwen hè.en daar heb ik me alvast een dakpan-ensuite laten reserveren enne... enfinje begrijpt... daar komen alleen mussen van standing op dat nieuwe stadhuisdak „Ik begrijp je niet erg" deed ik dom. „Dan zal ik je dat eens pluisfijn uit- leggen" verklaarde Kwiek je...Dat stadhuis wordt geen gewoon stadhuis. Dat wordt een heel bijzonder stadhuis een stadhuis zoals je die alleen in Parijs en Londen en zo kan zienmet een reusachtig indrukwekkend plein er voor het wordt hoe noemen ze dat nou ook ehrepresaille is het niet.maar daar lijkt het op." „Representatief" zei Jan, die ook niet op zijn achterhoofd gevallen is. „Juist" sjilpte Kiciek, en wij van het stadhuis..." Uit het „Mui" vertaald door Sebaitiaan „Je woont er toch nog niet" kwetterde Jan. „Ik ga er wonen.dus wij, van het stadhuis, kunnen ons natuurlijk niet encandereren met tmn die doodgewone mussen zoals jullie, snap je?" „Doet het érg zeer?" hoonde Jan. „Doe niet zo laag bij de vloers" schold Kwiek je „En nou ga je zeker stadhuis-sjilpjes leren en met twee ivoorden spreken?" plaagde Jan. Kuiekje streek met een koket gebaar haar vlerkjes glad en tilde pedant haar staartje op. „Enfin," sprak ze: „Jullie hebben nu eenmaal gaan savoir vivre, vulgaire musjes zonder allure, wat weten jullie van ons, bohémiens, de charmante vogeltjes van de beau mon de.A Dieu!" en met de franse slag schoof ze naar buiten... „Opgeruimd staat netjes" zei Jan. „Stuk afbraak dat ze is!" „Kijk es wat ze nog even gauw heeft laten vallen, t.. die kak-madame!" Administratie en Abonnementen: Alzem. Secretariaat. Plantsoen Gerrit Vetlioonslraai. Giro No. 649934, Tel. 68043 - Adv.: Kon. N'ed. Boekdrukkerij H.A.M. ROEI.ANTS. Ganse Haven 141, Scftiedam. Tel 69300 Aan dit nummer icerltten meei M. Holl, voorzitter S.G., W. O. Duvs, P. Groencndaal, W. Hagers H. Vis ser, J. van Marion, Mr. H. A. M. Roe- lants, J. J. Schipper, Sebastiaan. Foto's van J. van der Hoeven, Chr. Breur en de winnaars van de fotowedstrijd „Feest in Schiedam". Tekening: J. Middendorp. reiken. Ook de linkervleugel van het Stedelijk Museum zal gerestaureerd worden om z'n ruimten ten dienste te kunnen stellen van het culturele leven. En mogen we u dan als de verrassing van het jaar, nee, van alle na-oorlogse jaren, vertellen dat Schiedam een oorlogsmonument krijgt. De benodigde goedkeuringen zijn er nu zodat de Utrechtse beeldhouwer Van Luyn kan gaan hakken. ]N de Slachthuislaan vierde men bij de familie Stuivenberg drie verjaardagen <p één dag. De zoons Christiaan, Adriaan en William, die bij hun komst Schiedam zo'n verrassing bezorgden omdat ze maar liefst tegelijk verschenen, werden precies een jaar oud. Hoewel vader en moeder Stuivenberg hun zoons als normale kinde ren behandeld wensen te zien, was er na tuurlijk toch wat extra belangstelling. Niet drie, maar liefst tweeduizend kinderen van nu en vroeger komen te pas bij het zilveren jubileum van de Dr. de Visser- school. 't Kon een aardig feestje worden, als ze allemaal (met wellicht ondertussen verworven gezin) kwamen opdagen om het bestuur van het Christ. Volksonderwijs te complimenteren. Hoewel er niet zó'n kroost aan te pas kwam, was het toch be hoorlijk druk bij de viering van het zestig jarig bestaan van de R.K. muziekvereni ging „St. Ambrosius". Natuurlijk werd er op de feestavond ook nog een fikse partij geblazen. TN Nieuwland, waar het heien en hameren niet van de lucht is, waar eerste palen en vlaghijsingen elkaar opvolgen en af wisselen, waar steeds meer stadgenoten een eigen huis vinden, gaat het gemeente bestuur nu weer 200 woningen bouwen met daarbij zestien winkels en zestien bedrijfs ruimten. In de oude binnenstad, langs de Lange Haven, waarin het zuurstofarme wa ter van de Schie weer eens een periodieke visvergiftiging op grote schaal veroorzaakte, wordt een gevaarlijk stuk kademuur ver wijderd en door een nieuwe muur ver vangen. 't Is een onderdeel, een fractie slechts van het millioenenkarwei, dat het kadeherstel in Schiedam betekent. Aan de Schie is men er ook nog steeds mee bezig. Tenslotte nog een nieuwtje over de eigen S.G., waarvan het tehuis binnenkort zal worden verhuisd naar de Plantage, waar het komt te staan nabij het Postkantoor. De verplaatsing zal nog wel wat bekijks opleveren, want 't is de bedoeling dat het (letterlijk en figuurlijk) allemaal op rolle tjes gaat. Wij leveren gaarne alle soorten textiel, aan solide personen, op gemakkelijke betalings voorwaarden. TE BEREIKEN Philips van Bourgondiëstraat 49 MET BUS K Schiedam Telefoon 67416 SCHADEVERZEKERING

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1953 | | pagina 15