1953 De S.G. groeide verder 372 De ouders, ooms en tantes, die meer dan vijf jaar geleden hoofdschuddend bij het wiegje van de Schiedamse Gemeenschap stonden, hebben in 1953 met trots gezien, hoe het kind verder is gegroeid tot een gezond en levenslustig wezen, dat bijzonder stevig op de benen staat, voor alles en nog wat belangstelling koestert en alle activiteit ontplooit, die men van een vijfjarige mag ver wachten. Dat leidde wel eens tot klachten van de „buren", tot een repri mande van een Rotterdamse rechter en zelfs tot een Koninklijke afkeuring, maar er werd ook zoveel vreugde aan de kleuter be leefd, dat 1953 opnieuw een voorspoedig S.G.-jaar kan worden genoemd en de ouders de verdere evolutie met vertrouwen tegemoet kunnen zien! De maand Januari zette direct vlammend en flakkerend in, toen volgens traditie een enorme stapel kerstbomen in het Sterrebos in brand werd gestoken, tot groot plezier van vele duizenden jonge en oude stadgenoten. Minder plezierig, was de tocht naar de Rotterdamse rechtbank op 23 Januari, waar enkele bewoners van Lange Nieuwstraat en Tuinlaan zich tegen de inrichting van een auditorium bij het Plantage- podium verzetten en de stemming daalde onder nul, toen de plannen een week later inderdaad verboden werden. Februari was nauwelijks ingezet, of een enorme ramp trof ons lage landje. De zesde dag werd er voor de S.G. een van coördinatie bij de grootscheepse hulpverlening. Het gewone leven ging echter door en op de 16e werd in de Amstelbron weer een verpachting voor de Vacantieweek-kermis gehouden, terwijl 's avonds de eerste gesprekken over een nieuwe sectie, voor Culturele Ontwikkeling, plaats vonden. Hoe vroeg in het jaar het ook nog was, het Vacantiecomité vergaderde alweer dat de vonken er afspatten. In Maart heropende de S.G. de ruilbeurs voor postzegel verzamelaars in Irene en de 20e werd in Den Haag de uit spraak van het kort geding in hoger beroep bestreden. Simon de Waard kwam enige dagen later smakelijk vertellen over z'n reizen en avonturen met vogels van velerlei pluimage. April bracht geen witte hoed, maar wel een zwarte dag, toen de hoge heren in Den Haag besloten de protesten tegen hel openlucht-auditorium gegrond te achten, dat was op de 24ste. De Sectie Nationale Feest- en Gedenkdagen deed ons in de Plantage tijdens de viering van Koninginnedag dit be sluit nog meer betreuren. Mei was vier dagen oud, toen een groep volksspelers en dan sers uit Zuid-Afrika door de S.G. hartelijk welkom werd ge heten in de aula van het Stedelijk Museum en de volgende avond kwamen deze vriendelijke gasten hun opwachting maken bij het publiek. Op de 19e Mei werd de vijfde Gemeen schapsverjaardag in intieme kring herdacht in de cantine van Roelants, nadat B. en W. eerder op de dag eens kwamen kijken naar de mogelijkheden, om de V.V.V.-kiosk te verrollen. Juni en Juli kenmerkten zich door steeds drukkere voor bereidingen voor de Vacantieweek, die ditmaal al vroeg in

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1953 | | pagina 24