DIT9 DAT en nog wat J MEEMWAARS VAN 414 T~\E MAAND van Sinterklaas en het Kerstmannetje hebben ervoor ge zorgd, dat we voortaan in het Monopole- thcatcr en in het Volksgebouw iets be haaglijker dan tot dusver kunnen zitten. In „Irene" kreeg men de beschikking over een prachtig filmdoek, waarmee de gebruikers van deze zaal blij zullen zijn. De Gemeente-Technische Bedrijven wil den bij de drang naar vernieuwing niet achterblijven en voerden het prikklokken- systeem in. Uitgezonderd de directeur mag ieder personeelslid hieraan deel nemen. Of het van harte gaat? Misschien zou het aantrekkelijker zijn wanneer men er zo nu en dan eens een prijsje tegenaan gooide, zoals in het Sportfondsenbad ge beurde, waar een leerling van de Klaas de Vriesschool A de 250.000ste bezoeker van 1953 bleek te zijn. Hij ontving uit handen van directeur Putto een maandabonne ment. TNE S. 45 kunnen wij complimenteren met de opneming van deze orga nisatie in de kring van de Nederlandse Federatie van Beeldende Kunstenaars. Tegelijkertijd mogen we nog wat handjes reiken, o.a. aan de directie van het Pas sage-theater, waar nu al twintig jaar films draaien tot ons aller verpozing. De S.G. bood er namens de Schiedamse verenigingen een klok als geschenk aan. Het was de erkentelijkheid voor de wijze waarop het theater tot dusver Donder dagavond het ontbreken van een „echte" schouwburg goedmaakte. Aan de Hoog straat draaien avontuur (en wat voor!) en romantiek nu ook alweer vijftien jaar aan Schiedamse ogen voorbij. Dat er nieuwe stoelen in Monopole kwamen, wist u al. Geen geschenk, maar wel veel goede moed was er in het Clubhuis voor de Ongeorganiseerde Jeugd aan het Doele- plein, waar men het zesde jaar alweer is ingegaan. TN DEN HAAG kondigde men de aanleg van een nieuwe verkeersweg aan, die uiteindelijk in Schiedam moet arriveren. Dat is dan tenminste iets dat we kunnen verwachten. Met nog meer verlangen dan Schiedam naar die nieuwe Haagse weg, kijkt men in Vlaardingcn uit naar een V, Ik heb een nieuwe vriendin: Pluisje Grauw. Ze is eigenlijk niet helemaal van onze standeen tikkie burgerlijk, maar reuze hartelijk. „Meid, kom es een middagje bij me op de Chloorzei ze onderlaatst. Ik wist eerst niet wat ze bedoelde, maar toen we haar thee proefden, tvas het bij de eerste slok al duidelijk. „Ze zegge dat het van de waterleiding komt," sjilpte Pluisje...., „de soep, de koffie en het afwaswaterhet smaakt allemaal éénder nou. spaart een boel werk." „Ik moet er heus even an wennen," sjilpte ik met een vies gezicht. „Doe het maar op je gemak, hoor. Mijn Janus vond het in het begin ook Uit het .,Mus" vertaald door Sebastiaan helemaal niet lekker, maar nou ieeet-ie al niet beter of het hoort so." „Zou der niks an te doen zijn?" vroeg ik. „Verhuize" grinnikte Pluis...., „naar een plaatsie u-aar ze duinuater hebben, of je moet verslaafd raken aan alcohol...., zal ik jullie nog es be- chloren?" „Nee, dank je u-el," zei Jan ,,Ik ben bang, dat tk ervan in de Chlorum raak." „Kom, knul, niet zo tragisch," grijnsde onze gastvrouw', „der zijn ergere dingen: wees blij dat je geen goudvissie bent, dan zwom je de hele dag in dat vergif" Enfin.„lang zulle ue leve in de CHLORIA. nieuwe (en bredere) brug bij de Vijf sluizen. Vooral nu de plannen voor een tunnel onder de spoorweg bij Vlaardingen- Oost werkelijkheid worden, gaat dit pro bleem dringen. Aangezien het niet in de eerste plaats een Schiedamse nood zaak is en op andere punten nog drin gender wensen genoeg te vervullen zijn, voelt ons gemeentebestuur er niet bijster veel voor om de toch al overbelaste begroting ook nog van deze uitgave te voorzien. „Hoeveel is het u waard?" heeft men al eens aan de nabuur gevraagd, maar in de haringstad heeft men daarop blijkbaar niet geantwoord W^AT KWAM, dat was het nieuwe sportveldencomplex tussen de Pol dervaart en Tuindorp Kethel, waar D.H.S. de vleugels kan gaan uitslaan. Wie gingen, dat waren rector B. van Houten, die Huize Liduïna voor een parochie in Overschie verruilde, en dokter J. Ris, die in Vlaardingen werd benoemd tot geneesheer-directeur van het zieken huis. Met dokter Ris verdwijnt een be kende naam uit de Schiedamse huis artsenkring. Zoals gebruikelijk bij het afscheid van hoofden van dienst, was er een officiële bijeenkomst ten stadhuize, toen directeur H. C. Dekker van de Gemeente-Reiniging en de Vervoersdienst vertrok. Aan goede woorden heeft het ook hem niet ontbroken. Bij de politie zullen wij ook twee bekende gezichten missen. Inspecteur Stuitje wordt rayon- chef van de Nederlandsche Spoorwegen te Zwolle en brigadier G. Noordijk ging van z'n pensioen genieten. In een corpsbijeen komst werd brigadier G. de Waal ge huldigd voor 25-jarige dienst. TV/AT DE EEN enthousiast maakte voor en wat de ander bezwaren deed hebben tegen veel dat bij de tentoon stellingen van de Haagse kunstenaars groep „Verve" in het Stedelijk Museum en de schilder Johfra in het C.C. aan de Lange Kerkstraat te zien was, is niet met een paar woorden te zeggen. Wat een aantal bewoners tussen Singel en Mar- coniplein tegen het nieuwe stadhuis heb ben, laat zich vlugger weergeven: men vindt het niet verantwoord dat in deze tijd hieraan 115 woningen ten offer moe ten vallen. Zij formuleerden deze bezwa ren in een schrijven aan Gedeputeerde Staten, 't Is weer eens wat anders, zal men daar na de nu afgesloten Plantage affaire he*bben gedacht. QP HET KOEMARKTPLEIN heeft de verlichte boom van de Schie damse Gemeenschap weer meegeholpen om de Kerstsfeer in het stadscentrum te vormen. Non-activiteit van de gemeente-

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1954 | | pagina 18