Lj r STEUNT het werk van de S.G. Werft een abonné 415 lijkc diensten op de tweede Januari deed de boom ontbreken bij het grote nicuw- jaarsvuur, dat op de Zandvlakte oplaaide. Wethouder M. J. M. van Kinderen sprak er een kort woord tot de Schiedamse jeugd, er werden volksdansen uitgevoerd en er is gemusiceerd door de mensen van „Crescendo". Vuurwerk zorgde voor een extra attractie. Er waren zoals gewoonlijk enkele duizenden bezoekers en bezoe- kertjes. Niet minder traditioneel is de receptie bij de aanvang van het nieuwe jaar door burgemeester en mevrouw Peck. Wat zich officieel Schiedam weet of zich daarmee verbonden voelt, was aanwezig. Vooraanstaande figuren uit het bedrijfs leven en afgevaardigden van vele orga nisaties ontbraken niet. TS DE Dr. NOLETSTICHTING de capaciteit aanmerkelijk aan het ver groten, ook in het gemeenteziekenhuis gaat men na de voltooiing van de röntgen- afdeling weer verder. Er komen tal van interne wijzigingen met o.a. een tweede operatiekamer en enkele tientallen bed den meer. Wethouder H. Sabel ging op 8 Februari naar Kethcl waar de nieuwe R.K. lagere school werd geopend. Het be tekent voor het onderwijs in deze buiten wijk een aanmerkelijke vooruitgang en voor tal van kleine Ketlielaartjes een heel wat kortere wandeling dan naar de oude school, die ver van het dorp bij de R.K. kerk is te vinden. Gemopperd werd er dan ook niet in Kethel, maar wel in de stad, waar de Broersveld-bewoners de trottoirs na het aflopen van de weke lijkse Vrijdagmarkt wel wat zindelijker zouden willen zien. Ook de lonen in de drankindustrie vormden, uiteraard niet in het Broersveld, een punt van ernstige besprekingen. Ze schoten tenslotte wat meer omhoog dan bij het begin van dit jaar landelijk normaal was. Met uelke afmetingen men tegenwoordig bij Wilton-Fijenoord gewend is te werken, toont de nieuwe lashal, waar verschillende onderdelen voor de nieuwbouw pasklaar1 oorden gemaakt TNE HERDENKING van het eeuw- feest van Wilton-Fijenoord gaf de nodige drukte op de werf, waar het offi ciële gedeelte, en in de Rotterdamse Ahoyhal, waar het meer feestelijk getinte deel plaats vond. Er was zelfs ministe riële belangstelling, er waren koninklijke onderscheidingen voor directeur C. van Daalen en directie-secretaris Th. de Hoog, er werden geschenken aangeboden. Kwam het personeel met een monumentale klok aandragen (figuurlijk rustend op meer dan zevenduizend schouders), onze burge meester schonk namens de gemeente Schiedam een schilderij van Koningin Juliana, waarnaar iedereen met bewon dering, maar velen ook met zekere af gunst gezien hetgeen in de raadszaal aan de Grote Markt hangt keek. Wanneer er in Musis Sacrum jaloerse blikken waren, dan werden ze de wereld ingezonden door bestuurders van afdelin gen van de Nederlandse Bond van Vogel liefhebbers, die de Schiedamse collega's terecht benijdden om wat dezen daar aan schoons en welluidends bijeen hadden gebracht. Vervolg van pag. 405 gelijkheden vormt om het huidige levens tempo te kunnen volhouden. De behoefte aan recreatie, aan de her schepping naar lichaam en geest, deed zich gevoelen. De trek naar builen mede mogelijk geworden dank zij de moderne vervoersmiddelen ontstond. Doch ook in, om en nabij de steden deed de behoefte aan recreatieve mogelijkheden zich hoe langer hoe meer gevoelen. En daarmede werd de stedelijke overheid voor het recreatie-probleem in zijn gehele omvang geplaatst. Een der voorgaande schetsen was ge wijd aan de recreatieve behoeften van de stedeling. Aan de hand van de zoge naamde recreatiecirkel zagen wij, dat hieronder ook de sportvelden een zeer belangrijke plaats innemen. Teneinde zich te doen voorlichten om trent de toekomstige behoeften aan sport terreinen in Schiedam, werd door het College van Burgemeester en Wethouders in Juli 1950 het „Werkcomité ter be studering van het sportterreinenvraag- stuk" in het leven geroepen. Gebleken is, dat het Schiedamse grondgebied ge legenheid zal bieden tot de aanleg van ongeveer 45 blijvende sportvelden. Een deel dezer sportvelden is reeds aan gelegd, namelijk 9 terreinen aan de Oude- dijk, waarvan er 7 in gebruik zijn, 3 nabij tuindorp Groenoord, terwijl het grote complex bewesten de Poldervaart, dat 18 sportterreinen zal omvatten, in aan leg is. Een volgende schels zullen we aan dit complex wijden. j j SCHIPPER

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1954 | | pagina 19