Achttien rechthoeken op een kaart: het sportcomplex Poldervaart HET GROEN IN ONZE STAD 435 Voor de niet ter zake kundige is een stedelijk uitbreidings plan in de meeste gevallen niet veel meer dan een staalkaart van allerlei kleuren. Al die verschillende tinten hebben echter een betekenis. Zij duiden bestaande en toekomstige bebou wing aan, tonen hoe het wegennet is geprojecteerd en geven nog talrijke bijzonderheden weer. De op het uitbreidingsplan van Schiedam donkergroen gekleurde gedeelten zijn de recreatie-gebieden, de plantsoenen, parken, volkstuinen. De sportvelden zijn als geel-getinte rechthoeken in het groen gelegen. Langs de Poldervaart en de spoorbaan naar Vlaardingen ligt tussen de Blauwe Brug en Vlaardingen-Oost zulk een groen gekleurd gebied, doorspekt als bet ware met gele rechthoeken. Daar wordt het grootste Schiedamse sport veldencomplex thans gerealiseerd. Dit sportvcldencomplex zal met inbegrip van paden en wegen, parkeerterrein en be plantingen een oppervlakte van 32 hectaren beslaan. Om u enig idee te geven welke omvang zulk een complex wel heeft, kan als vergelijkingsobject het Julianapark worden genoemd, dat een oppervlak van bijna 3 ha beslaat. Op de terreinen waar de sportvelden worden aangelegd, zouden dus ruim 10 parken ter grootte van het Julianapark kunnen worden ontworpen! Alvorens met de aanleg van een sportveldencomplex kan worden begonnen, moeten tal van werkzaamheden worden verricht. In de eerste plaats vindt het nauwkeurig opmeten en het in kaart brengen van het uitgestrekte terreinencomplex plaats. Daarna wordt met behulp van een waterpasinstrument de hoogteligging van de terreinen opgenomen. Nu volgt het werk aan de tekentafel. Voorop gaat hierbij het ontwerp van het complex, de indeling der sportvelden, de plaatsbepaling van de parkeerruimte en de tracering van het wegennet. Bij de indeling van de sportvelden spelen vele sporttechni- sche kwesties een rol; overleg bijv. met twee clubs, nl. Hermes- D.V.S. en S.V.V., die een belangrijk deel der velden t.z.t. zullen gaan bespelen, was noodzakelijk. Voorts moet een tekening worden vervaardigd van de Na de spectaculaire verhuizing vanuil de Gerril l erboonstraat, uaar we moesten wijken voor het nieuwe gebouw van de Amster damse Rank - Incassobank, heeft het S.G.-huisje een nieuwe plaats gevonden in de Plantagein de onmiddellijke nabijheid van het postkantoor

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1954 | | pagina 15