Schiednmsc Gemeenschap ttedactte-eommissie: illustraties: Abonnementen: 426 Toneel-amateurs brengen Midzomer nacht sdroonr' B{j de dood ran A. J. C. van Oppen Bureau: PlantageSchiedam, tel. 68043. Beschermheer: Mr. J. W. Peek, burge meester van Schiedam. Ihiyelijlis bestuur: M. Holl, voorzitter; Edw. den Hoed, secretaris; A. de Groot, penningmeester; K. J. Heijboer, A. L. J. Kunze, Mr. H. A. M. Roelants, F. A. de Wolff, leden. Hestuursrand: N. J. J. van Baarle, B. v. d. Berg, G. W. van Bergen Walraven, J. T. M. Bertels, A. S. H. A. Blaisse, M. den Boer-Bijl, C. Brunt, Ir. W. E. Hoek, Drs. K. W. van Houten, I.. Kamp, C. Landsbergen, E. A. Leenderts, mej. A. E. D. Noorde- graaf, W. C. Oranje, D. Schwagcrmann, A. M. Sunderman. B. Vincent, H. M. W. Westerlaken. M. Holl, P. Groencndaal en H. Visser. Aan dit nummer uerkten mee: W. O. Duys, P. Groencndaal, J. J. Schip per, Sebastiaan, A. Slot en H. Visser. Chr. Breur, J. v. d. Hoeven, Simon de Waard, ir. H. Kammer, Plantsoenen dienst. luliouil: Staan in de wereld 425 Toneelamateurs brengen426 Bij de dood van A. J. C. v. Oppen 426 B.L.O.-School onder nieuw dak 427 Zwakzinnigenonderwijs427 De „achterlijke school" 428 Beurs als Cult. Centrum434 Kinderen uiten zich 430 Sehiedamse straatnamen 429 Schiedammer gaat de rimboe in 433 Het groen in onze stad 435 Dit... dat... en nog wat437 M ietje Kwetter 437 f 3,per jaar of f 0,35 per nummer (giro 549934 t.n.v. De Sehiedamse Ge meenschap). I drertenties: Kon. Ned. Boekdrukkerij H. A. M. Roelants, Lange Haven 141, Schiedam, tel. 69300. De sectie Toneel hield Woensdag 13 Januari haar jaarvergadering. Bij de be stuursverkiezing werden de heren Ir. W. E. Hoek, voorzitter, M. A. A. de Jonge en A. van Rosmalen herkozen. In plaats van de heren J. Bitter en K. J. Hevboer, die zich niet meer herkiesbaar stelden, kwamen de heren G. A. J. de Veth en J. v. d. Graaf in het bestuur. Aandacht werd besteed aan de plannen voor de komende Vacantiefeesten. In- plaats van de revue komt ditmaal een opvoering van „Midzomernachtsdroom" door leden van de aangesloten amateur toneelverenigingen. De regie hiervan komt in handen van de bekende toneelspeler Richard Flink. Wellicht zal deze gemeen schappelijke toneelmanifestatic meer be vorderlijk zijn voor het aankweken van gemeenschapszin binnen de medewerkers kring dan bij de revue met het onver mijdelijke sterren-systeem het geval was. Voor velen zal het een teleurstelling zijn, te vernemen dat dit jaar eveneens geen wagenspel in het programma worijt ingelast. Hierbij dient ook een zekere sleur te worden doorbroken. Wellicht dat hiervoor een geschikte vervanging in de wijken kan worden gevonden. Reeds enkele verenigingen profiteerden van het initiatief om bij toerbeurt een beroepsregisseur voor de aangesloten ge zelschappen beschikbaar te stellen. Na K.D.O. en Brederode komt nu Comcdia aan de beurt. Er worden zowel voor als achter het voetlicht de beste resultaten mee opgedaan. Wie hem ontmoette kreeg de indruk van een beminnelijk mens die bij vele activiteiten in Schiedam, waarbij het Katholieke volksdeel betrokken was, op de voorgrond trad, minder als gevolg van het feit dat hij zich naar voren drong dan wel omdat A. J. C. van Oppen een man was, die ten volle bereid Was zich steeds weer in te zetten wanneer een beroep op hem werd gedaan. Na een ziekbed, dat weinig hoop op beterschap bood, is de heer van Oppen Als het wintert in onze stad en de avond vroeg begint, spreiden de gaslantaarns met hun zachte licht een stemmig beeld in de oude stadsdelen. Maar niet alleen s avonds, ook overdag kan zo'n lantaren bekoorlijk afsteken tegen de achtergrond. Op talrijke plaatsen moet het gas wijken voor de kilheid van de electriciteit. Zouden we het niet moeten betreuren wanneer een beeld zoals Aan van der Hoeven in de omgeving van de Noordvest waarnam, verdween? l.aat men bij alle vooruitgang toch ook oog hebben voor de sfeer van het verleden. Schiedam kan het best gebruiken. in de vroege ochtend van de 11de Fe bruari overleden. Schiedam en dan vooral Katholiek Schiedam verliest in hem een man, die men moeilijk zal kunnen vervangen. In het plaatselijke politieke leven heeft de heer van Oppen in de na-oorlogse jaren een vooraanstaande rol gespeeld als lid van de gemeenteraad, waar hij in het bijzonder de middenstandsbelangen be hartigde. Men profiteerde van zijn werk lust in Katholieke organisaties als Onze Lieve Vrouwe Gilde, Wit-Gele Kruis, kerkbestuur van St. Joannes de Doper, R.K. Gezinszorg, Kath. Kinderuitzending en Katholieke Volkspartij. Goed Katholiek als van Oppen was, stond hij toch ook open voor samen werking buiten het eigen verband. Zo zag men hem in de Middenstandscentrale, het overkoepelend orgaan van de midden standsorganisaties en in het bestuur van het Financieringsinstituut. Op het gebied van het culturele leven nam hij een bijzondere plaats in door zijn bestuurs lidmaatschap van de Sehiedamse Kunst kring, waarin hij ook zitting bleef hebben na de oprichting van de Katholieke Kring. Ook voor de Sehiedamse Gemeenschap is met de heer van Oppen een vriend heengegaan. Mochten we hem niet tellen onder degenen, die direct bij het werk betrokken waren, op het plaatselijke vlak was hij een goed pleitbezorger. Ook in zijn functie van accountant van het Vacantie-comité zullen wij de beste herinneringen aan van Oppen bewaren.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1954 | | pagina 6