r V.J Vljfsluizenniisère 19 Den Haag zou wijs zijn als men Schiedam en Vlaardingen allebei overbruggingssteun zou geven". pijper- cn tamboercorps „Harmonie" werd herdacht met een jubileumbazar in een nieuwe omgeving, nl. de oude Koop mansbeurs. Kort daarop volgde de mu ziekvereniging „Crescendo" met eveneens een bazar. Namen: Ju-ba-ha en Befa. De eerste afkorting valt nog wel mee. voor het laatste geldt als oplossing „Bazar En FAncy-fair". \TOOR velen, vooral in de kerkelijke wereld, zal het een verrassing zijn geweest, te vernemen dat ds J. van Leeuwen, voorganger bij de Evang. Luth. Gemeente, is overgegaan naar de Ned. Herv. Kerk. Binnenkort vertrekt ds van Leeuwen uit Schiedam. Naar onze stad kwamen 23 Duitse kinderen, die onder auspiciën van „Das Hilfswerk der Evan- gelischen Kirché" hier verblijven. De kinderen zijn opgenomen in pleeggezin nen, ^aan normaal naar school en krijgen speciale kerkdiensten. Van ver over de grenzen kwamen ook de leden van het Jocgoslavisch Octet. Zij zongen in „Irene" aan de Nieuwe Haven, waar de Schie dammers op een luttel aantal van vijftig na, verstek lieten gaanDan was er heel wat meer belangstelling voor de eerste bijeenkomst van de Vrienden-van het Museum in het Stedelijk Museum. Van het aangekondigde programma kon den niet alle films worden gedraaid, maar dat heeft aan het enthousiasme waarmee deze nieuwe culturele organisatie vooral door jongeren begroet werd, geen afbreuk gedaan. Belangstellend mogen wij af wachten hoe de organisatievorm, die thans nauw gekoppeld is aan het Stedelijk Museum, zich zal ontwikkelen. TN de loop van deze zomer wordt het profiel van de B.K.Laan gewijzigd. De gevaarlijke middenpaden gaan er uit, zodat de oversteekplaatsen voor de fiet sers kunnen verdwijnen. Het zal de veiligheid ten goede komen. Jammer was het voor de prachtige platanen-rij, die inmiddels moest worden gerooid. In- de zo van zijn schoonste tooi beroofde B.K. Laan tussen Warande en Ary Prinslaan komt dc architectuur van de bebouwing niet op z'n voordeligst uit. Profielwijzi ging en asphaltcring hebben ook een na delige invloed gehad op de vcrlichtings- plannen voor de komende Vacantie- feesten. Ér was gedacht aan sprookjes- taferelen in het Julianapark. De S.G. heeft er echter noodgedwongen van moe ten afzien. Een verlichtingsplan voor de binnenstad is echter onmiddellijk ter hand genomen en wordt thans uitgewerkt. Een initiatief dat niet terzijde werd gesteld, is de inrichting van een gedistilleerdmu- seum in de Koopmansbeurs. De gezamen lijke distillateurs, de Schiedamse Gemeen schap en de V.V.V. zijn er nog volop mee bezig. De dagbladen hebben het nieuws verspreid, er kan dus worden gezegd dat de idee „leeft" en zelfs goede kans van slagen heeft. TAE Schiedamse Bestuurdcrsbond in het goud, dat betekende tweemaal een volle zaal van het Passage-theater, waar met veel vaart, een tikkeltje weemoed en een grote dosis levensvreugde een spel op de planken werd gebracht, dat vijftig jaren strijd van de moderne vakbeweging in Schiedam uitstekend schetste. Men haalde herinneringen op aan de dagen dat de kinderarbeid een smet wierp op het werken aan de Schiekant, toen sociale rechtvaardigheid vaak nog ver te zoeken was, maar vergat ook niet te wijzen op het vele goede dat intussen, niet in de laatste plaats door de strijd van de ge organiseerde arbeiders, verworven werd. Al met al was het een herdenking waar- Zoals U zult hebben bemerkt vangt met dit nummer de ZESDE JAARGANG van de „Sehiedamse Gemeenschap" aan. Het betekent dat wij U ver zoeken het abonnementsgeld voor de nieuwe jaargang dezer dagen te voldoen, of op onze girorekening no. 54.99.34, of op onze rekening bij R. Mees en Zoonen, of ten kan tore van de Schiedamse Gemeen schap, Plantage, Schiedam. Voor een abonnement in Schiedam be taalt U f 3.voor buiten de stad f 3.25. aan nog lang zal worden gedacht. Een nieuw element in het plaatselijke leven is het Schiedamse Amateur Promenade Orkest, waarvan de geboorte via de pers werd aangekondigd, maar waarover daar na niets meer werd vernomen. [TIT de radio- en televisiesector: Bij zijn afscheid van de Radioraad, welk lichaam hij van de oprichting af heeft gediend, werd prof. Nolet van de zijde van de regering veel dank gebracht. Hij is benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Prof. Nolet werd op 28 September 1885 in Schiedam geboren. En nu de televisie, waarvan Schiedam een club bezit met het Volksgcbouw als cen trum. Men kijkt er tijdens de uitzendingen in groepsverband cn wordt er (blijkens de grote belangstelling) terdege geboeid. Of men bij de Nederlandse Cricket Bond ook zo veel aandacht zal hebben voor het protest dat Hermes-D.Y.S. indiende naar aanleiding van de indeling van de cricket- elftallen? Iedere rechtgeaarde Schiedam mer zal zich er achter scharen wanneer het gaat om het bewaren van de grote plaats die de „King of Sports" in het hart van Schiedam inneemt. De Schiedamse zeekadettenverenigd in het corps „Jacob van Heemskerk", beschikken nu voortaan over, een eigen instructievaartuig, waar de jongens de eerste beginselen van de zeemanskunst worden bijgebracht. De voormalige loodsboot „Sicca" werd hiervoor beschikbaar gesteld. Op de eerste Zaterdagmiddag in Maart vond in de Voorhaven de overdracht plaats, waarbij hoge gasten tegenwoordig waren. Onder hen bevonden zich o.a. vice- admiraal N. A. Rost van Tonningen in zijn functie van voorzitter van de Raad van Advies van het Jeugd Zee- Verbond, kapt. ter ZeeJ. Tissot van Patot, directeur van het Loodswezen en burgemeester mr J. W. Peek.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1954 | | pagina 19