NATIONALE Het A gei la-bnrean ctie 39 De sectie Vreemdelingenverkeer, één van de jongste loten aan de S.G.-stam, heeft in zoverre een dankbare taak, dat tot dusver vrijwel niets is gedaan om de bezoekers van buiten naar Schiedam te trekken en men bij de opzet van het werk dan ook alle kanten uit kan. Een bezwaar is het weer dat dit ontbreken van V.V.V.-activiteit ook inhoudt dat er moeilijk begrip voor de hier onge twijfeld aanwezige taak is te vinden. Verder hangt een goede ontwikkeling van het V.V.V.-werk ten nauwste samen met bepaalde voorzieningen, zoals dit maal in het hoofdartikel duidelijk wordt aangetoond. Maar goed, de mannen die het sectiebestuur vormen hebben tot nog toe hun hoop op gunstige resultaten niet opgegeven en werken met enthou siasme aan de uitwerking van de plan nen. In de laatstgehouden vergadering kwam o.a. aan de orde de uitgave van een folder met plattegrond, waarin de historische gebouwen en verdere beziens waardigheden, benevens tal van prac- tische gegevens voor de toevallige be zoeker zijn verwerkt. Het organiseren van excursies zou in de zomermaanden zeker in een be hoefte voorzien. De oude stadskern en b.v. een scheepswerf lenen zich hiertoe ten zeerste. Het plan wordt momenteel op z'n uitvoerbaarheid getoetst. De eerste contactavond van de Be stuursraad van de S.G. was gewijd aan de jeugd. Twee inleiders vertelden in deze bijeenkomst het een en ander over hun ervaringen met de organisatie van de jeugd-vacantiebezigheid. Behandelde de heer W. A. J. M. Stroux, gemeentelijk inspecteur van het onderwijs en voor zitter van de Delftse Vacantieschool, vooral de practische kant van het werk Schiedam kan waarschijnlijk een dankbaar gebruik maken van de door hem verstrekte gegevens omtrent kosten, leiding en benodigde voorzieningen de heer W. M. K. Kalis, die in Den Haag initiatiefnemer en leider van jeugd kampen is, gaf weer wat er allemaal wel aan de leiding vast zat. Er was een aandachtig gehoor vooral van buiten de Bestuursraad en een discussie na Over de noodzaak van een goed func- tionnerend Agendabureau in Schiedam zullen allen, die zich met de organisatie van bijeenkomsten bezig houden, het volledig eens zijn. Meermalen moesten teleurstellingen worden geboekt, wan neer bleek dat twee of drie bijeenkom sten van eenzelfde karakter op dezelfde dag waren vastgesteld. Kortgeleden on dervonden de gezamenlijke boekhande laren het nog eens toen bleek dat Pro Juventute een (drukbezochte) lezing had uitgeschreven op de avond dat de Rotterdamse Comedie een Boekenweek- revue bracht. Het resultaat was een matig bezochte voorstelling en teleurge- stelde organisatoren, die zich volgend jaar nog wel eens zullen bedenken voor dat zij weer tot een dergelijk (overigens zeer lofwaardig) initiatief komen. De aanwezigheid van een Agenda bureau had iets dergelijks kunnen voor komen. Omdat er voor organisaties en individuele organisatoren dus beslist voordelen aan een Agendabureau zullen zijn verbonden, heeft de Sectie Culturele Ontwikkeling dan ook de beste hoop dat men op een grote medewerking zal mogen rekenen bij de inrichting van een dergelijk instituut, dat zal worden ondergebracht bij het Bureau van de Schiedamse Gemeenschap. afloop, waarin enkele punten nog nader werden toegelicht. Voor de organisatie van de Schiedamse Vacantieschool heeft de bijeenkomst zeker veel practisch nut gehad, terwijl de contactavonden een uitstekende start kregen. Mee De sectie Nationale Feest- en Gedenk dagen, dit jaar voor het eerst uitgebreid met een vertegenwoordiger van de Kethcl- se Oranjevereniging „Wilhelmina", heeft zich de gewoonte getrouw weer bezigge houden met de voorbereiding van de viering van Koninginnedag en Bevrij dingsdag. Er is een heel programma uit de bus gekomen, dat, zoals we dat de laatste jaren gewend zijn, werd verzameld in een keurig boekwerkje. De onbevredigende regeling van de Bevrijdingsdag de Schiedamse Ge meenschap vond gelukkig bij het ge meentebestuur een willig oor wat betreft het verzoek om zoveel mogelijk vrijaf te geven verhinderde het vaststellen van een uitgebreid programma voor deze dag. Dus alleen een toneelvoorstelling door „De Witte Vogel" in de morgenuren en 's avonds muziek door de Skymasters. Tussen deze uitingen van vreugde door gaan wij ons in de avonduren van de vierde Mei weer bezinnen op het grote offer dat de besten onder ons terwille van de Vrijheid brachten in de Tweede Wereldoorlog. Traditioneel zijn reeds ge worden de stille mars van duizenden door de stad, de herdenking met nog meerdere duizenden bij het tijdelijk monument in de Kop van de Plantage mogen we in 1955 eindelijk „het" monument geplaatst zien? en de interkerkelijke bijeen komst in de Grote Kerk. De repetities van de amateur-tone listen, die tijdens de Vacantiefeesten in het Passage-theater vier voorstellingen zullen geven van Shakespeare's „Mid- zomernachtsdroom" zijn al in volle gang. De bestuurders van de Toneel sectie, niet voor een kleintje vervaard, schrokken wel even toen al die schone verwachtingen een gevoelige deuk dreig den te krijgen door plotseling vertrek voor een Indonesisch tournee door de „Rotterdamse Comedie" van regisseur Richard Flink, maar gelukkig is bijtijds een gelukkige oplossing gevonden. Ge durende de afwezigheid van de heer Flink zal de regie worden gevoerd door diens collega Adolf Rijkens. Volgens plan zal de heer Flink tijdig terug zijn om in Augustus zelf de taak weer over te nemen. Met het Maart-nummer is de %ESI>£ JA1RGANO van de Schiedamse Gemeen schap aangevangen. Het uil zeggen dat uij U nogmaals verzoeken het abonnements geld voor de nieuwe jaargang dezer dagen te voldoenóf op onze girorekening no.549934, öf op onze rekening bij R. Mees en Zoonenöf ten kantore van de Schiedamse GemeenschapPlantage Schiedam. Voor een abonne ment in Schiedam betaalt U f 3.voor buiten de stad f3,25.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1954 | | pagina 15