DIT9 DAT9 en nog wat J V MEEMWAARS VAN 40 Laten wij beginnen met nieuws uit de Gemeenschap: de aankondiging van de eerste S.G.-Vacantieschool en het bericht dat Kethel spoedig de lang verwachte muziektent in gebruik zal kunnen nemen. De Vacantieschool start begin Augustus op het Haagse landgoed „Groenendael", waar drie weken achtereen wekelijks twee honderd kinderen van 810 jaar zullen worden beziggehouden. Dat deze dagkain- pen mogelijk werden, danken wij aan de hulpvaardigheid van de Haagse Jeugd- actie, die onmiddellijk begrip had voor de moeilijke situatie waarin Schiedam in dit opzicht verkeerde. Immers, de recreatie mogelijkheid in eigen omgeving is beslist niet voorhanden zolang het nieuwe bos- park nog in aanleg is. De dagbladen hebben het bericht verspreid en de eerste reacties waren er al. Met de gevraagde leiding zal het wel loslopen, gezien het aantal aanmeldingen dat direct spontaan binnenkwam. Zoals de geste van de „Haja" de verwezenlijking van de va cantieschool mogelijk maakte, zo heeft Als een dotje natte poetskatoen zat de paas-haas in elkaar gekleumd tegen de houten uand van ons V. V. V.- huisje. Kom derinhaas," sjilpte ikuant ik vond hem zo zielig. Graagpiepte de haas en klapperde dankbaar met zijn lange oren. ,,'t Is me anders het lente-tje wel. al mijn pluche-kippetjes zijn verregend en van het suikergoed is ook niet veel meer over. Ik geloof dat ik de bisnis beter aan de kerstman kan overdoendie is gewend aan dit soort weer. Ik voel me soms meer een ijskonijn als een paashaas.'''' „Kom, komtroostte Jan„moet je es even zien hoe lekker de Japanse klokjes uitkomen en in het Sterrebos vloeit ook al een groene wade over de struikenJadat zei Jan: „een groene wade". Soms geloof ik echt dat er een beetje een dichter in Jan steekt. Geef mij maar zo'n ouuerwetse Pasen," kneuterde de haas „met alle- de toezegging van de firma Muijs en De Winter, die tussen de bouwerij in Nieuw- land door nog even vlug, geheel gratis, de oude muziektent uit de Plantage in het Tuindorp Kethel gaat opbouwen, zowel de S.G. als de Kethelse gemeenschap uit een impasse geholpen. Wanneer dezer dagen de muziektent er zal staan, beschikt Kethel tenminste over een centraal punt voor openluchtconcerten. Ook bij de vie ring van nationale hoogtijdagen zal men er plezier van beleven en in de kring van de plaatselijke harmoniegezelschappen is al gesproken over het inschakelen van Kethel in de concertenserie. Aan de Gerrit Verboonstraat ging de eerste paal voor het gebouw van de Amsterdamse- Incasso-Bank met veel gerucht de grond in, maar kort daarop keerde de rust enkele weken terug toen de heiers in staking gingen voor een meer loon-actie. 't Mocht enige vertraging ge ven, maar lang zal die open ruimte aan de hoofdverkeersweg door de stad er wel maal vlotte meisjes in fleurige zomer jurken en mijnheren in hun korte jasje. Dan kan ik mijn eitjes tussen de tulpen verstoppen en mijn kuikens in het malse gras. Dit jaar heb ik alles in plasjes moeten leggen.... Tis zonde van het goeie spul." „Houd de moed er in, knul" hielp Jan hem over de depressie. „Straks weet je van niksdan lig je lekker op je ruggetje tussen de bollenvelden en zijn de worteltjes rijp. Wees tenminste blij dat de hazenjacht gesloten is, anders was je misschien allang het haasje Dat was nou neer niet tactisch van Jan. De Paashaas werd helemaal uit om zijn neus. Even later nam hij wraak Miauw-miauwpestte hij ons „Pas op of ik word een dakhaas.... ik lust teel een paar vette vogeltjes." Enfin, we zijn hem weer kwijt. Het volgend jaar kan die beneden blijven zitten vernikkelen tegen het houten schot. niet meer zijn. Ook in Nieuwland zien we bij iedere wandeling steeds ineer open grond verdwijnen. Zo denkt men binnen niet al te lange tijd te beginnen met dc bouw van een Chr. Technische School, die 400 leerlingen gaat bergen en in het najaar van 1955 gereed moet zijn. De plaats van de school is gedacht achter de flats voor onvolledige gezinnen aan de Burg. Honncrlage Gretelaan. Bij het station van de Nederlandse Spoorwegen staat weer een nieuwe chef aan het hoofd. De heer Wagenaar vertrok als stationschef naar Zwolle om hier te worden opgevolgd door de heer W. Kip- pcrsluis uit IJmuiden. Vrijwel gelijk met deze wisseling viel het vertrek van sein huiswachter Blok, een man die bij de velen die regelmatig de overweg in de Over- schiesestraat passeren, geen onbekende is. Uit zijn diensttijd mag hij als glanspunt onthouden de dag in 1938 toen door zijn kordate optreden een electrische trein met weigerende remmen geen persoonlijke ongelukken op de open overweg veroor zaakte. Er waren nog meer Schiedammers in het nieuws, zoals Evelyn Leyte, een huisvrouw van de Swammerdamsingel, die vanuit de rijwielzaak van haar man naar de studio in Hilversum toog om daar met het Metropole-orkest op te treden. Haar zang is aan de Schiekant met extra aandacht heluisterd. In Den Haag heeft men de zeventigste verjaardag van de schrijver F. Bordewijk, de Haags-Schie- damse advocaat, aangegrepen om deze bekende figuur te installeren als erelid van dc Haagse Kunstkring. Er werden vriendelijke woorden tot de jarige gericht en er vond een voordracht plaats uit zijn werk. De Chr. Historische Kiesvereniging „Groen van Prinsterer" wordt zestig jaar en de voetbal- en cricketclub „Hermes- D.V.S." bereikte de eerbiedwaardige leeftijd van zeventig jaar. Het eerste jubileum heeft een buitengewone leden vergadering tot gevolg en wat Hermes- D.V.S. betreft, er was reeds een intiem feestje van de oudere leden en op 1 Mei trekt men gezamenlijk naar Rotterdam om er in Lommerrijk de bloemetjes buiten te zetten. Wat de sport betreft, een groep Schiedamsc jongeren trok met de Paas dagen naar Ilamm in Duitsland om er op het voetbal- en handbalveld de krachten te meten met jonge Qosterburen. En om dc meisjes in deze kolommen niets tekort te doen: Enkele dagen voor Pasen was er een tentoonstelling in de Industrie- en Huishoudschool aan de Prins Maurits- straat, waar de jongedames o.a. zelf als mannequin optraden. Uit het „Mus" vertaald door Sebastiaan

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1954 | | pagina 16