83 ningen gebouwd en in aanbouw. Een een voudig rekensommetje laat ons zien, dat bij een gemiddelde bezetting van vier per sonen per gezin het kindertal öp ongeveer 2000 zou kunnen worden gesteld. De jonge kinderen tot een jaar of zes kunnen zich in de binnen de bouwblokken gelegen speelplaatsen vermaken; de oudere kin deren evenwel zullen de ruimte opzoeken. Wanneer we dit aantal op 800 a 1000 stel len, zullen we, naar het mij voorkomt, de plank niet ver misslaan. Een respectabel aantal kinderen dus, dat buiten de bouw blokken recreatieve mogelijkheden zal zoe ken. Het recreatiegebied in aanleg zal een groot aantal van deze kinderen kunnen opvangen. Het Nieuwlandse recreatiegebied ligt ingesloten tussen de Ylaardingerdijk, de Burgemeester van Haarenlaan, Dr. Schaep- mansingel en de Troelstralaan. Het heeft een oppervlakte van ongeveer 6 ha. Staande op de Vlaardingerdijk, die ongeveer 5 me ter boven het niveau van Nieuwland ligt, voelt de beschouwer aanstonds te maken te hebben met een stadswijk die in polder gebied is gelegen. Daartoe draagt in sterke mate de Vlaardingerdijk bij. Technisch zou het zeer wel mogelijk zijn geweest liet dijk- talud door aanvulling met grond te ver flauwen en geleidelijk in de grasvelden van het recreatiegebied te doen overgaan. Wij hebben dit met opzet niet gedaan, teneinde het karakteristieke dijkbeeld te behouden. In het recreatiegebied domineren de forse waterpartijen langs de bebouwing aan de Dr. Scbaepmansingel, de beide grote speelweiden, waarvan die tegenover de grote vijver als speel- en ligweide is be doeld. Op de andere grasvlakte zullen twee voetbalveldjes voor de jeugd worden in gericht en een kinderspeeltuin. De beplanting, die nu ruimtelijk nog van geringe importantie is, zal na enige jaren het geheel het aanzien geven, dat de ont werpers hebben beoogd. Een samenstel van paden biedt een pret tige wandelgelegenheid en zorgt voor de wandelaar tevens voor de communicatie van Nieuwland met de Vlaardingerdijk. J. J. SCHIPPER. BIJ BE VOORPLAAT In Nieuwland staat een huis, in Nieuwland staan veel huizen en elke dag groeit die nieuwe stad daar in de polder verder. Bouwt Schiedam in Nieuwland goed? 't Is moeilijk om daar nu een juist antwoord op te ge ven, maar wanneer we om ons heen zien mogen wij toch constateren dat onze stad beslist geen slechte beurt maakt. Vogelvlucht recreatiegebied Nieuwland nabij de Vlaardingerdijk

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1954 | | pagina 11