DIT.., DAT.. en nog wat ...En we hijhen naar de rivier V 86 Tjonge, tjonge, wat een nieuwe gezichts punten hebben de vroede vaderen op het stadhuis ons in de afgelopen weken gege ven. De waterverversing van onze (mooie) havens gaat over enkele jaren via een nieuw Spuikanaal, waarvan de aanleg met een een steviger Spuisluis tot gevolg heeft, die beter bestand moet zijn tegen de hoog water-druk dan de tegenwoordige sluis. Op die noodlottige Februari-ochtend van 1953 heeft het hier vooral gespannen! Lang zal het ook niet meer duren, of via de door braak achter de Ooievaarsbrug trekken wij door de oude stad achter de Schie, op weg naar de nu nog te bouwen Noordvestbrug, die na lange discussie toestemming kreeg om zich hoog boven het water te verheffen. De oude stadsgracht behoudt hier dus een functie. We mogen wensen dat de zwarte substantie, die hier in de komende zomer dagen een vrij onfrisse geur verspreidt, t.z.t. ook mag veranderen in koel, fris water. Wat dit betreft, behoeven we voor het nieuwe zwembad in Kethel niet bang te zijn. De Raad voteerde hiervoor een bedrag van f 1.650.000. Bij zeer druk bezoek zullen er 5000 personen zich kunnen verfrissen in een van de drie bassins met een water oppervlakte van 2580 m2. De aanleg ge schiedt met inachtneming van de laatste snufjes op dit gebied. In ieder geval is het een object, waarvoor wij ons, met het ge meentebestuur voorop, eens even flink op de Schicdamse borst mogen slaan. Er is nog meer, dat tot verheugenis stemt. Neem het onderzoek naar de vrijetijdsbe steding van de rijpere jeugd, waarmee Schiedam baanbrekend werk verricht voor de grotere steden in ons land. Het onder- zoek-team van het Pacdagogisch en Socio logisch Instituut (resp. onder leiding van Prof. Langeveld en Prof. Kruijt) van de Rijksuniversiteit te Utrecht, is met het werk begonnen. Er was een grote bijeen komst in de Beurshal, waar de opkomst van de afgevaardigden van alle organisa ties, die zich direct of indirect met het jeugdwerk bezighouden, aantoonde, dat er allerwegen begrip is voor dit belangrijke onderzoek, dat licht zal moeten verschaf fen in tal van zaken, die nu nog in duister nis zijn gehuld. Om even bij de jeugd te blijven: het gemeentebestuur zag het grote nut in van het door de Schiedamse Ge meenschap begonnen werk ten bate van de kinderuitzending tijdens de zomervacan- tie. B. en W. stelden voor en de Raad be sloot zonder discussie, om aan de S.G. een bedrag van f 2500 ter beschikking te stel len, zijnde de helft van de niet gedekte kosten, die met de uitzending van driemaal 200 kinderen naar het Wassenaarse duin gebied gemoeid zijn. Voor een bedrag van f 5,gaat ieder kind vijf dagen achtereen naar de duinen en het strand. Vier auto bussen zijn beschikbaar om de groep 's mor gens tc brengen en 's avonds weer tijdig voor de maaltijd thuis af te leveren. Achter het Julianapark, op de banen van S.L.V. en „Game", vonden voor de eerste maal na de oorlog weer de wedstrijden plaats om de Schiedamse tenniskampioen schappen. Massaler sportgebeuren zagen wij in het Passage-Theater, waar de Chr. gymnastiekvereniging D.O.K. het veertig jarig feest vierde. Zo feestelijk als daarin de Passage waren de leden van een Schiedamse reisvereniging de eerste Pinksterdag niet gestemd. Terwijl de leden welgemoed en vol verwachting op de autobus stonden te wachten, kwam men tot de ontdekking, dat deze nimmer zou komen opdagen. Ergens uit een café werd de penningmeester tenslotte opgediept, die moest verklaren de hem toevertrouwde reisgelden voor een spiritueler doel te hebben gebruikt. Met heel wat eervoller staat van dienst trad Joop Walvis, de Op een zonnige Zaterdagmiddag, nog juist voor de Pinksterdagen, is het Schie damse venster op de rivier opengegaan. Het zonnetje werkte er krachtig aan mee om heel dit gebeuren te doen plaatsvinden in een sfeer van milde blijdschap. Hoewel enkele niet-Schiedammers niet ontbraken, was de plechtigheid toch hoofdzakelijk beperkt tot de plaatselijke kring, waaruit talrijke vertegenwoordigers aanwezig wa ren, toen burgemeester Peek het lint door knipte en, na een wandeling langs de boulevard, op het grote terras de Schie damse vlag werd gehesen. Het zelden ge hoorde Stedelied weerklonk, de goede burgervaderlijke woorden ontbraken niet en er werd door de „Harmonie" en „St. Am- brosius" opgewekt gemusiceerd, terwijl de genodigden iets opdeden van al het goede dat ons in de toekomst daar langs de Nieuwe Maas op een voltooid eindpunt, mèt een uitstekend café-restaurant, te wachten staat. Sedert de openstelling zijn er al weer heel wat dagen voorbijgegaan. De belang stelling voor het nieuwe recreatiegebied is nog groeiende, de vijf en zeventig banken zijn steeds meer bezet en menige auto rijdt de grote weg af om de inzittenden ook van het unieke uitzicht te laten genieten. In het Bureau van de Schiedamse Ge meenschap vloeide ondertussen de stroom van inzendingen voor de Naam-Prijsvraag. Van binnen en buiten de stad kwamen suggesties binnen. Bij het sluiten van de inzendingstermijn konden er 250 sugges ties geteld worden. De ring gimt in tog

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1954 | | pagina 14