i/accmUe- Met lütfde tmcatdiefieelt yaat beginnen De „Ljoutverter Skotsploechdanst 21 Augustus in de Plantage. In de avonduren van Donderdag 19 Au gustus, om precies te zijn om half negen, zal met het ontsteken van de verlichting langs de Lange Haven het startsein worden gegeven voor het Vacantiefeest 1954, het vijfde zomerse festijn dat de Schiedamse Gemeenschap organiseert, 't Wordt weer een bont programma, met een keur van evenementen op elk gebied. Centrum van het feest is ook nu weer de Plantage, waar voor het grote podium een stalen tribune met meer dan 2600 zitplaatsen staat opge steld. Een Vacantiefeest in Schiedam, dat wil zeggen een feest voor iedereen. Vandaar dat voor vrijwel alle manifestaties, ook als dat erg kostbare zijn, een uniforme toegangs prijs van vijftig cent werd vastgesteld. De kinderen kunnen bij al hun voorstellingen terecht voor vijf en dertig cent. Om het vader en moeder zo gemakkelijk mogelijk te maken, werd via de scholen weer een spaaractie op touw gezet, waardoor meer dan zestienduizend plaatsen vóór de grote vacantie al betaald waren. Oc Lrnif/c li it vi'it in lie sell ij it werkers Wanneer de wethouder van Culturele Zaken, Mr. M. J. M. van Kinderen, op 19 Augustus voor de oude Koopmansbeurs de schakelaar van de feestverlichting zal heb ben omgedraaid, gloeien langs de Lange Haven duizenden lichtjes en lichten aan. Deze historische glorie van Schiedam zal dan flonkeren als een juweel, waarvan de schoonheid beter dan ooit tot uiting komt. De voorname panden uit dagen van grote voorspoed, oude branderijgevels, de speelse ophaalbruggetjes en niet te vergeten de met verlichtingsornamenten getooide Haven zelf, krijgen een speciale, kleurrijke schijn werperverlichting. Langs de zuidelijke zijde van de Lange Haven is een wandelroute gecreëerd met tal van attracties. In het Beursgebouw bloeien de meest exotische bloemen onder het licht van fluorlampen. Is de Wonder- tuin „Fluoralia" een bezoek al meer dan waard, ook verderop langs de Haven valt veel te genieten. Het drijvend carillon wordt bespeeld temidden van een bloemen tuin, er spuiten fonteinen, in het gebouw Lange Haven 103 zijn kindertekeningen uit 44 landen (Sprookjes van Andersen) te bewonderen, op de Vismarkt brengen rnuzikantan de nodige verpozing, histori sche diorama's geven in het gebouw Lange Haven 73 de hoogtepunten uit de wereld geschiedenis van Babyion tot Napoleon weer en vlak daarnaast kunnen de lief hebbers in de grote zaal van „Arcade" genieten van het spel van het Poppen theater van Henk Zoutendijk en van een groot J azz-fcstival. De Luchtmacht concerteert op 30 Augustus

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1954 | | pagina 12