105 Ottenluchtvoorstellingen in de i*Utntuge De eigenlijke opening van het Vacantie- feest 1954 vindt Vrijdagavond, 20 Augustus 's avonds om 8 uur, plaats in de Plantage. Het is burgemeester mr. J. W. Peek, die als ere-voorzitter van De Schiedamse Ge meenschap, hier het woord voert. Direct na de opening is de beurt aan het bekende orkest van Dolf van der Linden, dat met z'n solisten naar Schiedam komt. De eerste Zaterdag in de Plantage staat in het teken van de muziek van tamboers en pijpers. „Jubal" uit Dordrecht, „De Pij pers" uit Vlaardingcn en de Schiedamse „Harmonie" zijn present om een grote show te geven. Voor de nodige afwisseling zorgt de Friese dansgroep „De Ljouwerter Skotsploech", die reeds in vele landen van Europa optrad. „Zaank en Klaank" uit Maastricht brengt op 23 Augustus een uitgebreide operette- avond. Daarna is het op Dinsdag de beurt van „Ballet-Recital", de dansgroep van Sonja Gaskell. De Woensdag wordt in de Plantage over geslagen, maar Donderdag is het Rotter dams Philharmonisch Orkest present om een licht getint programma te brengen. Schiedamse kleinkunst-amateurs doen hun best op Vrijdagavond. Het is een evene ment waarvan het Vacantie-comité het allerbeste verwacht. Zaterdagavond, 28 Augustus, is er een programma met talrijke bekende variété-artisten, Maandag 30 Au gustus besluit de Luchtmachtkapel de Plantage-Parade met een programma dat ieder zal kunnen bekoren. S/tort en hrnndweer Om met de belangrijkste sportevenemen ten te beginnen: Er is Woensdag 25 Augus tus een voetbalwedstrijd tussen de elftallen van de Ned. Politie en de Luchtmacht. De traditionele wielerronde wordt Zaterdag 28 Augustus weer gehouden rond de Plantage. In het Sportfondsenbad geeft de kunst- zwemgroep van „De Meeuwen" uit Am sterdam tweemaal, t.w. op 21 en 26 Au gustus, een grootse show met onderwater- belichting e.d. De leiding hiervan is in handen van Mevr. Iet Koster-van Fcggelen. Vooraf vinden waterpolowedstrijden plaats. Op het Frans Halsplcin en het Edison- plein zijn demonstraties van Micro-korfbal door ploegen van Spangen en Het Zuiden te Rotterdam. Er komt op 23 Augustus een handicap race voor transportfietsen in het Broersveld, er wordt op Zaterdag 21 Augustus gehen geld in de Schie en de motorclub „Schie dam".organiseert dezelfde dag een moeilijke terreinrit aan de Maaskant. Als in de Plantage rust heerst, dus op 25 Augustus, is er behalve de voetbalwed strijd op het oude Hermes-D.V.S.-terrein aan de Damlaan, ook nog een grote brand- weerdemonstratic aan de Nieuwe Haven. De brandweer heeft grote plannen, is al geruime tijd met de voorbereiding bezig en zal er beslist een daverende verrassing van maken. Als noviteit: het optreden van het juist gevormde jeugd-brandweercorps. /ie jeugd wordt niet vergeten De jeugd komt niets te kort. Op de dag dat het Vacantiefeest begint, gaan de kin deren voor het laatst naar het dagkamp van de Vacantieschool in de Wassenaarse duinen. Die dag geeft het poppentheater „In den vroeden Zotscap" de eerste voor stellingen in gebouw „Arcade" aan de Lange Haven. De grote reeks voorstellingen in het Passage-theater er zijn een kleine twin tigduizend plaatsen beschikbaar omvat „De Fluit van Fluut Tsjang Fluut" door de toneelgroep „De Witte Vogel", een variété programma met bekende artisten, de Walt- Disney-kleurenfilm „Dombo", het Scapino- ballet en Ilofstad's Jeugdorkest. De puzzletocht doet de jongens en meisjes ditmaal zoeken naar gebouwen met aard rijkskundige namen. Meer dan dertig lecr- Tentoonstellingen lingen van lagere scholen hebben een zes- weekse oefenperiode achter de rug als zij 27 Augustus in Schiedam-Zuid aantreden voor een brandweerwedstrijd. En wat dan verder nogZoals u elders in dit blad kunt lezen, worden opvoeringen door amateur-toneelspelers gegeven van Shakespeare's „Midzomernachtsdroom", men kan de toren van de Grote Kerk be klimmen, er is ballet in de wijken, er is op 21 Augustus een groot draaiorgelconcours en op 27 Augustus fleuren standwerkers de weekmarkt in het Broersveld, Heerenpad en Lange Kerkstraat op. En wie het slot van het Vacantiefeest op Dinsdag 31 Augustus niet wil missen, dient naar de Vlaardingerdijk te gaan om daar het grandioze vuurwerk mee te maken. aan de Lange Haven: Historische diorama's. Groot vuurwerk: 31 Augustus

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1954 | | pagina 13