eer de hoogste ouderdom te hebben be reikt, niet vermoedend dat zij beide mét de her en der verspreide mammoet-achtige onderdelen van de Hollandse windmolens een rustiek beeld compleet maken. De dorpscafétjes missen de bedenkelijke geheimzinnigheid van de collega's in de stad en elke winkel is een centrum voor de tra ditionele dorpskeuvelaars(sters), wier blik verder reikt dan wat we, staande op de viersprong, kunnen waarnemen. Want Kcthel is groot, veel groter dan zo'n argeloze bezoeker-voor-een-keer wel denkt. Trek maar welke kant ook uit, overal is het alsof de weg achter ons fun geert als een arm, waarmee het dorp ook de verst verwijderde woonstee aan zich bindt. Wie Kethel volledig wil ontdekken wij laten het nieuwe tuindorp als een Schiedamse interventie even terzijde moet vooral een kruistocht langs de Harre- weg, de Vlaardingseweg, de Kerkweg en de Kerklaan niet verzuimen. Bejaarde boer derijen dragen vaak geheimzinnige huismer ken in hun gevels. Temidden van boom groepen fungeren zij als donkere punten op het lichtgroene fond van de weiden. Wij hebben dan nog niets gezegd van de Kethelsc wateren, waarbij wij met een ge rust hart daar bij de Kandelaar ook de Schie mogen rekenen. De Poldervaart en al die kanaaltjes en sloten, zij zijn alle even bekoorlijk voor het oog van de voor bijganger, die deze schoonheid weet te waarderen. En voordat we het vergeten: wanneer u de middagzon in Kethel niet kunt benut ten, trek er dan tegen de avond eens naar toe. 't Is er dan zeker niet minder mooi. U zult het ervaren.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1954 | | pagina 9