X O, J J 0 a Iioe het er strahs zal uitzien A X»»*' De omgeving van het S.G.-gotlium 129 De in het meest Zuidelijke deel van de Plantage gelegen speel plaats zal van een zandbak worden voorzien. De pleinruimte, waarop deze zandbak zal worden aangebracht, zal gelegenheid bieden voor spel met autoped, e.d. Een aantal banken zal worden geplaatst om aan moeders die de kinderen begeleiden, en aan ove rige parkbezoekers, zitgelegenheid te verschaffen. Ten behoeve van de bewoners der aan Tuinlaan en Lange Nieuwstraat gelegen rusthuizen, is in het middelste gedeelte vande Plantage aan de Tuinlaanzijde een rustige zitgelegenheid gepro jecteerd. Vanaf deze plaats, doch ook van de beide rusthuizen uit, kan het grootste gedeelte van de middenparkruimte worden over zien. Zoals uit de plattegrond blijkt, zijn de beplantingsmassa's zo geprojecteerd, dat ruime doorzichten vrijblijven, zodat in het geheel de bebouwing langs Lange Nieuwstraat en Tuinlaan een rol speelt. Ter verlevendiging zijn meerdere bloemstroken langs heester- ufturm/t semtMArtttHJumtevtM Mrus#r£ MAWACt. ««WL i. têé randen gedacht; bij de speelplaats in het zuidelijk gedeelte van de Plantage sluit een forse vaste-plantenborder aan, die dit gedeelte in het bijzonder zal verfraaien. De padenloop biedt de bezoeker een prettige wandeling door de Plantage; tevens is op meerdere plaatsen gezorgd voor een goede verbinding tussen Lange Nieuwstraat en Tuinlaan. Aldus aangelegd zal de Plantage, naar wij mogen verwachten, beantwoorden aan de eisen, die aan deze groenstrook in het stads centrum kunnen worden gesteld. J. J. Schipper

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1954 | | pagina 13